Türkiye 98.cisi Mardin Final’den

Mardin Final Dershanesi hem bireysel hem de kitlesel başarıda önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda öğrencilerinin yüzünü güldürdü.

Mardin ili bu yıl Türkiye 98'cisini Final dershanesinden çıkardı. Türkiye genelinde dereceye giren öğrencileri tanıtan Mardin Final Derhanesi Müdürü Nurettin Güneş, “Bu önemli başarıyı Mardin ‘e sevgili öğrencimiz Ümran Cüci hediye etmiştir. Yıl boyunca çalışma azmi ve kararlığı ile takdirini almış kendisine verilen ödevlerini zamanında yapmıştır. Öğretmenlerinin çalışmalarına uyup, dershanemizin sistemine, çalışmalarına uyum sağlayan öğrencilerdendi. Ve Y.MF2 dalında Türkiye 98.liğini elde etti.”dedi.
Final Dershanesi olarak toplamda öğrencilerinin ilk binde 12 derece elde ettiğini dikkat çeken Güneş, “Ayrıca Mehmet Emin Dursun Y.MF1’den Türkiye 419. cusu oldu. Bu öğrencimizde sistemli ve sürekli bir çalışma göstererek başarıyı sağladı. Bunların yanında kitlesel başarıda da diğer öğrencilerimizi kutluyoruz. Ailelerini ve tüm öğretmenlerini tebrik ederiz. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Finalle sizde kazanacaksınız. Final Dergisi dershaneleri olarak,her insan ayrı bir dünyadır anlayışı ile yola çıkıp,her öğrencimizin öncelikle eğitim düzeyine iniyoruz.O öğrencimizi, alanına göre gelişim süreçlerini takip ederek sınava hazırlıyoruz.Bunu yaparken de ilk günkü coşkumuzla çalışmaya devam ediyoruz."diye konuştu.

HER SEVİYEYE UYGUN SINIFLAR
Başarının ancak çok iyi ekip çalışması ile geleceğini vurgulayan Güneş, Final Dergisi Dershaneleri olarak öğrencinin gerçek performansını ortaya çıkararak en iyi sonucu almasını amaçladıklarını belirtti. Sınava hazırlık sürecinin başarıya ulaşma yolculuğu olduğunu kaydeden Güneş, Mardin Final Dergisi Dershaneleri olarak şubemize gelen bütün öğrencilerin seviyesine yönelik ayrı ayrı çalışmalar uyguluyoruz. Ayrıca, sadece Türkiye derecelerine aday öğrencilerimize yönelik çalışmalarla yetinmiyoruz;alt puan diliminde bulunan öğrencilere de sürekli, programlı ek çalışmalar yapıyoruz."dedi.

TERCİH UYARISI
Final Dergisi Dershanesi Müdürü Nurettin Güneş, LYS tercihleri konusunda öğrencilere uyarılarda bulundu. Güneş, tercihler yapılmadan önce mutlaka tercih kılavuzunun dikkatli bir şekilde incelenmesi gerektiğini söyledi. Kılavuzdaki bilgileri, öğrencilerin, aile ve rehber öğretmenleri ile birlikte değerlendirip en doğru ve en isabetli tercihleri yapmaya çalışması gerektiğini belirten Güneş, ''Tercihler konusunda dershanemiz tecrübeli öğretmen kadrosuyla tüm Mardinli öğrencilerimizin yanındadır. Başarısını kanıtlamış bir dershane olarak, öğrencilerimize her alanda uzman ekiple gerekeli yardımları yapıyoruz.'' dedi.
Güneş, ”Yerleştirme tercihlerine dikkat etmeniz gerekecek. Tercih tarihleri arkasında öğrencilerimiz hafta sonları da dahil tercihlerini yapabilecekler. Öğrencilerimiz hem kendi bilgisayarlarında hem okullarındaki ilgili müdür yardımcılarına başvuruda bulunup tercihlerini yapabilirler. Biz de öğrencilerimize gerekli bilgileri verdikleri takdirde burada yardımcı oluyoruz. Tercih süreci çok karmaşık ve zor bir süreçtir. Biz burada rehber öğretmenlerimiz nezaretinde öğrencinin aldığı puana göre nereleri işaretleye bilir, nerelere yerleşmesi çok daha mümkün olur buna ilişkin öğrencilerimiz yönlendiriyoruz. Genelde tercih süresi öğrencinin ilgisini, mesleki yeteneklerini de dikkate alarak ve mesleklerid e çok ciddi tanıyarak yapılması gerekiyor. Tercih yaparken öğrencilerimiz öncelikle kendilerini çok iyi tanımaları, seçecekleri meslek hakkında çok ciddi bilgi sahibi olmalılar kendisiyle meslek arasındaki uyumu ve ortak alanları görerek tercih yapmalılar. Biz sadece Mardin merkezde yaşayan öğrencilere değil farklı ilçelerinden gelen öğrencilerimizin tercih yapmalarına da yardımcı oluyoruz. Biz herkese yetişmeye ve yardımcı olmaya çalışıyoruz. Burada okul, yer, bölge gözetmeksizin Mardin’de her öğrenciye tercih konusunda yardımcı oluyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • Paralelciler her yıl t shirt giydirir bol bol reklam yaparlardı. Daha sonra anlaşıldı ki adamlar soru sızdırma konusunda uzman. Kurumlara öyle bir szmışlarki bunların inlerine Erdoğandan başkası giremez. Bu arada başarılı olan kardeşimizi kutlar paralelciler tarafından kullanıldığı için geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

Yorum Ekle