Türkiye'nin En Büyük Halı Motifli Caddesi Tamamlandı

Darısı sokakların başına Türkiye'nin En Büyük Halı Motifli Caddesi Tamamlandı
23 Temmuz 2020 Perşembe Saat 19:15 1

Kızıltepe ilçesinde Türkiye'nin en büyük halı caddesi tamamlanarak vatandaşın hizmetine açıldı. Yenileme çalışması başlatılan yol tamamlandı. Cadde Halı motifli parke taşı ile döşendi..

Kızıltepe ilçesinde yer altı çalışması tamamlanan cadde ve sokaklarda üst yapı çalışmaları sürerken, Türkiye'nin en büyük halı caddesi olan ve Halı motifi ile zemini kaplanan yol tamamlanarak vatandaşın kullanımına açıldı.

 

İlçe merkezinde Doğalgaz, Su ve Elektrik döşeme çalışmaları doğrultusunda başlayan yer altı çalışmaları tamamlanan yollarda üst yapı çalışmalarına başlanırken önümüzdeki hafta diğer yolların üst yapı çalışmaları için ihaleye çıkaracağı açıklandı.

Resim

Tepebaşı Mahallesi Kilise caddesinde başlayan kaldırım ve yol çalışması sürerken, Cafeler caddesi olarak bilinen eski hastane caddesi ile Belediye caddesi arasında kalan yol çalışması tamamlandı. Halı motifli parke taşıyla döşenen yolun kaldırımı ise yenilenerek genişletilip manolya ve süs eriği ağaçları dikildi.  Yeni yapılan yola ayrıca çeşme kuruldu.

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam, “Halı Motifli Caddemiz İlçemize Hayırlı Olsun” açıklamasında bulunarak, alt yapısı tamamlanan yolların üst yapı çalışması için önümüzdeki hafta açık ihaleye çıkacaklarını söyledi.

 

Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Çam yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Kızıltepe Belediyesi olarak altyapı çalışmaları bitmiş, olup, caddelerimizde üstyapı çalışmalarına başladık. Halı Motifli Caddemiz İlçemize Hayırlı Olsun. Türkiye'nin en büyük halı caddesini vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Çevre düzenlemesi kapsamında ''manolya ve süs eriği ağaçları'' dikip çeşme ile zenginleştirdik.”

 

Çalışmaların tüm mahallelerde titizlikle devam ettiğini belirten Çam, önümüzdeki hafta ve Ağustos ayında Asfalt, parke taşı, oluk, bordür, bazalt kaldırımı ve ama taşı ihalesi ve Parke Tamirat İhalesi gerçekleştirileceğinin müjdesini vererek şöyle devam etti.

“ Bu kapsamda; 29.07.2020 tarihinde Açık İhale Usulü ile Asfalt İhalesi gerçekleştirilecektir.

Yapılacak ihale kapsamında 16 km asfalt yol yapılacak olup; 119.194 m2 asfalt, 41.481 m2 parke, 30.000 m oluk, 29.274 m bordür, 10.734 m2 bazalt kaldırım, 2.635 m ama taşı işi yapılacaktır.

 

05.08.2020 tarihinde Açık İhale Usulü ile Parke Tamirat İhalesi gerçekleştirilecektir.

Yapılacak ihale kapsamında 57 km parke tamiratı yapılacak olup  113.700 m2 8'lik parke, 14.227 m2  6'lık parke, 5.912 m bordür, 5.287 m oluk işi yapılacaktır.

 

14.08.2020 tarihinde Açık İhale Usulü ile Parke İhalesi yapılacaktır.

Yapılacak ihale kapsamında 30 km parke yol yapılacak olup; 152.822 m2 8'lik parke, 53.361 m2  6'lık parke, 45.684 m bordür, 36.542 m oluk işi yapılacaktır.

 

Hemşehrilerimize hizmet yolunda desteklerinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş, Milletvekillerimiz Sayın Cengiz Demirkaya ve Sayın Şeyhmus Dinçel ile emeği geçenlere çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.”YORUMLAR :::

  1. Osman
    24 Temmuz 2020 Cuma Saat 19:31 CEVAPLA
    Öncelikle emeği geçen herkesin eline sağlık. Yalnız yapılması gerekenler arasında maalesef devede kulak. Kızıltepe'nin bütün sokakları berbat halde. Sobacilar çarşısı gibi bazı yerlerde yarım yamalak yapıldı.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

DİKA, Dara'yı restore ederek dünyaya tanıtacak

Mardin Müze Müdürlüğü tarafından, Sanayi ve Teknol [...]

1 gün önce...

Milyonlarca öğrenci ve öğretmenin kullandığı EBA çöktü

Türkiye'deki koronavirüs salgınında milyonlarca öğ [...]

1 gün önce...

Güne yükselişle başlayan dolar, tüm zamanların rekorunu kırdı

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından re [...]

1 gün önce...

Milletvekili Demirkaya'dan Aydoğan'a ev ziyareti

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya Mezopotamya G [...]

1 gün önce...

Mesleki yeterlilik belgesi verecekler Bölgede ilk defa Mardin'de hizmet vermeye başladı

Belge zorunluluğu olan meslek branşlarında istihda [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

4
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

5
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7