Türk'ten Mardinlife'a ÖZEL 'İsyan' Değerlendirmesi

Türk'ten Mardinlife'a ÖZEL 'İsyan' Değerlendirmesi
28 Nisan 2011 Perşembe Saat 22:55 5

BDP Eski Eş Başkanı Ahmet Türk, sürdürdüğü seçim çalışmaları sırasında Gazeteci Kadir Üründü'ye Ortadoğu’yu saran isyan ateşiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Mardin Life Yayın Koordinatörü ve Yazarı Gazeteci arkadaşımız Kadir Üründü'nün Ortadoğu'da yayılan isyan dalgasına dair değerlendirmelerini istemesi üzerine Mardinlife.com'a Özel açıklamalarda bulunan Ahmet Türk, Ortadoğu ülkelerinde bugüne kadar süre gelen totaliter rejimlerin miadını doldurduğunu söyledi. 

Ahmet Türk, “Libya’da Kaddafi hala direnmeye çalışıyor, neye ve ne zamana kadar direnecek?  Hala Libya’yı eskiden olduğu gibi ve hiçbir şey olmamış gibi yönetebileceğini düşünüyor. Böyle bir şey olabilir mi? Zülüm ve baskı nerede olursa olsun hiçbir zaman sonsuza kadar sürmemiştir. Dünya konjoktürü hızla değişiyor, toplumlar birbirlerinden etkileşiyor. Libya’da da, Suriye’de de, Yemen’de de rejimler değişecek. Bu rejimlerin değişmesinde dış etkenler olarak sayabileceğimiz Amerika’nın da Birleşmiş Milletler’in de çok önemli rolleri vardır. Bu yaşananların hemen hepsi de hesap kitap işidir.” dedi.

"ŞUANDA KÜRTLER SEYİRCİ"

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esat’ın Türkiye’nin uyarılarıyla bazı reformlar için adım atmaya çalıştığını ancak geçen zaman zarfında bütün bunların zaman kazanma ve süreci normalleştirmeye yönelik olan bildik adımlar olduğuna dikkat çeken Türk, “Bakınız Suriye’de 49 yıldır süren bir olağanüstü hal durumu vardı. Bu kaldırıldı ama halk bununla yetinmiyor. Halk, baskıcı rejimi istemiyor. Bu rejimden sıkıldığını, sistemin artık değişmesi gerektiğini ve özgürlüklerin önünün açılmasını istiyor. Halkın isteklerine karşı hiçbir güç ayak diretemez. Suriye’de isyan her geçen gün biraz daha büyüyor. Binlerle anılan ölülerin olduğu duyumu bizlere de ulaşıyor. İsyanda ve yaşanan olaylarda Suriye’deki Kürtler şuanda geçmişte Arapların kendilerine olan yaklaşımından dolayı seyirci durumundadırlar.”diye konuştu.

 Türk, Libya, Suriye ve Yemen’den sonra aynı sistemlerle yönetilen birçok Ortadoğu ülkesinde benzer isyanların yaşanacağına dair tahminlerde bulunduktan sonra temennisinin bu geçiş süreçlerinin en az can kayıplarıyla olması olduğunu söyledi.

ÖZEL HABER / Mardin Life


KAYNAK: Kadir Üründü / Mardin Life


YORUMLAR :::

 1. AZIZEEE
  01 Mayıs 2011 Pazar Saat 22:11 CEVAPLA
  O KEPENKLER BOŞUNA KAPANMIYO KARDEŞIM DUNYA BASINN DA NASIL YER BULDUGNU VE NE ANLAMINA GELDIGINI BILMIYORSUN BI GUN LKPATMIŞ ÇOK MU YANI HALKIMIZ ZULM ALTINDA TC RESEMN KURT HALKINA SAVAŞ AÇMIŞ SEN KALKMIŞ KEPENK DIYON
 2. AZİZE MARETEK
  01 Mayıs 2011 Pazar Saat 00:27 CEVAPLA
  SAYIN ,GÜNEYDOĞUNUNGURURU AHMET TÜRK BEY;SİZE TEK Bİ ŞEY SORMAK İSTİYORUM GEÇEN GÜN VAN DA MİLLETVEKİLİ ADAYINIZ İSMİNİ HATIRLAMIYORUM POLİSLERLE TARTIŞIYORDU VE DEDİKİ VALLAHİDE BİLLAHİDE SİLAHA SARILACAĞIZ ONU KONUŞAN MİLLETVEKİLİ ADAYI HANGİ YÜZLE ORDA BİR ESNAF KEPENK KAPATMALARA KARŞI ÇIKTIĞI İÇİN ORDA MİLLETVEKİLİ OLACAK ADAYIZ DİYORKİ ESNAFIN CANI BİZİM CANIMIZDAN İYİ DEĞİLDİR . HERHALDE BUNU UNUTMUŞTUR O ESNAF TA Bİ KÜRT . SAYIN VEKİLİM BU ÇIKAN OLAYLARDA KESİNLİKLE DEMOKRATİK DAVRANMAYAN MİLLETVEKİLİNİZİ ESEFLE KARŞILIYORUM.VE SİZDEN RİCA EDİYORUM NE OLURSA OLSUN BU HALKA ZÜLM ETMEYE MÜSADE ETMEYİN ARTIK ŞU KEPENKLER KAPATILMASIN SAYIN AHMET TÜRK BU KONUYU LÜTFEN DİKKATE ALIN. YOKSA VEKİL ADAYINIZIN BU SÖZLERİ KARŞISINDA HALKIN TEPKİSİ ÇOK KÖTÜ OLUR.
 3. abdulvehap akan
  29 Nisan 2011 Cuma Saat 21:22 CEVAPLA
  sayın vekilm sizden ricam bu halkı kazıklayan bu bankaları kabatın... ......her biri türlü türlü çalışarak halkı kazıklayan soyguncu durumunu taşıyorlar.....şefaf çalışmıyorlar
 4. SERKAN GUMUŞ
  29 Nisan 2011 Cuma Saat 06:43 CEVAPLA
  sayın turk karınlıgın ardından andınlık glir sizin arkadızda milyonlarca kurt var yolunuz açık olsun

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Patlayan şebekenin onarılmaması tepkilere neden oldu

Kızıltepe'de bir hafta önce patlayan su borusunun [...]

1 gün önce...

AK Parti,esnafları ziyaret etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, AK Parti M [...]

1 gün önce...

Prof. Dr. Güneş'in Cenazesi Toprağa Verildi

Dün yaşamını yitiren Mardin Artuklu Üniversitesi Ö [...]

23 saat önce...

Turnuvada Türkiye Birincisi Oldu

Antalya’da, 18-25 Ocak tarihleri arasında düzenlen [...]

22 saat önce...

Umut Kervanı yıllık faaliyet raporunu açıkladı

Mardin Umut Kervanı, 2019 yılı içerisinde bin 833 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN