Tut Kaymakamının Tayini Mazıdağı'na Çıktı

Tut Kaymakamının  Tayini Mazıdağı'na Çıktı
09 Eylül 2011 Cuma Saat 19:10 0

Siirt'in Pervari ilçesinden, geçen yıl Tut ilçesine atanan Kaymakam Fırat Çelik, bir yıl sonra Tut ilçesinden de Mardin Mazıdağı Kaymakamlığına atandı.

Siirt'in Pervari ilçesinden, geçen yıl Tut ilçesine atanan Kaymakam Fırat Çelik, bir yıl sonra Tut ilçesinden de Mardin Mazıdağı Kaymakamlığına atandı.

Tut'ta görev yaptığı süre içerisinde, yaptığı hizmetler, gerçekleştirdiği projeler ve Tut halkına yaklaşımıyla halkın takdirini toplayan Fırat'ın, ilçeden ayrılacak olması Tut halkını üzüyor.

Tut'ta çalıştığı 1 yıllık süre içerisinde, önemli hizmetlere imza atan Tut Kaymakamı Fırat Çelik, yoğun bir Tempo ile tamamladığı Tut Kaymakamlığı görevinden hoş sada bırakarak ayrılıyor.

Eğitim alanında "Haydi Kızlar Okula" kampanyasına destek amacıyla Tut dışında okul kazanan 15 fakir kız çocuğunun pansiyon ücretlerini karşılayarak onlara okuma imkanı sağladı. Tut Lisesi'ne köylerden gelen öğrencilere lisede öğle yemeği verdi. Tut ve köylerinde yaşayan özürlü çocukları merkezdeki

"Zihinsel Engelliler" sınıfına taşıyarak eğitim almalarına yardımcı oldu. Sık sık okul ziyaretleri yaparak okulların donanım ve fiziksek eksikliklerini giderdi.

Yaptığı projelerle ilçede yaşayan evi olmayan kimsesiz ve muhtaçların ev edinmelerini sağlayan Fırat Çelik, köy yollarının asfaltlanması ve alt yapı eksiklerini de giderdi. Tarımsal kalkınma ve sulama projeleriyle köylerimizin tarımsal faaliyetlerini destekledi.

Yoğun bir çalışmayı kısa sürede gerçekleştiren Tut Kaymakamı Fırat Çelik'in birkaç gün içerinde Tut'tan ayrılacak olması, ilçede hüzünlü bir hava estirmeye başladığı bildirildi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

17 saat önce...

4 yıldır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar

Mardin'den yaklaşık 4 yıl önce Tekirdağ'ın Malkara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar