Tutaşı, Kar çalışmalarını yerinde denetledi

Tutaşı, Kar çalışmalarını yerinde denetledi
09 Şubat 2020 Pazar Saat 01:23 1

Akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Artuklu Belediyesi ekipleri, bir taraftan kar küreme, diğer taraftan da buzlanma ihtimaline karşı yollarda tuzlama çalışması yapıyor.

Artuklu Belediyesi bünyesinde oluşturulan kriz masası koordinesinde, ekipler gizli buzlanmaya karşı ana arterler başta olmak üzere, şehrin cadde ve sokakları ile şehrin yüksek kesimlerinde kar küreme tuzlama çalışması gerçekleştiriyor. Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı da akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle sürdürülen çalışmaları yerinde denetledi.

Günlük yaşamın aksamaması ve olası olumsuzlukları gidermek amacıyla bütün ekiplerin seferber olduğunu belirten Başkan Tutaşı, "Kar yağışının akabinde ekiplerimiz ile beraber hemen sahaya indik. Aksaklıkların yaşanmaması adına tüm çalışmaları denetledik. Tüm birimlerimiz bu bağlamda nöbetine devam edecek. Ekiplerimiz şehrin dört bir yanında karla mücadele çalışmalarını sürdürdürüyor. Devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Kar yağışı devam ettiği süre içerisinde hemşerilerimizin bu durumdan olumsuz etkilenmemesi için ekiplerimiz çalışmalarına devam edecek" dedi.

Tutaşı, kar yağışı nedeniyle vatandaşların özel araçlar yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini istedi.YORUMLAR :::

  1. seher
    09 Şubat 2020 Pazar Saat 23:29 CEVAPLA
    Ya hu Koskoca Mardin'de 1 tane canlı yayın yapacak kamera nasıl olmaz. Valilik, belediye, tüzel ve özel kişiler Mardin şehir merkezinden canlı yayın yapacak 1 kamera takın ve canlı yayın yapın lüfen.. istanbul, İzmir, ankara ve diğer illerde var Mardin de niye yok...Mobesa kameralarından birini canlı halka açık yapsınlar bari...selamlar

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

8 saat önce...

4 yıldır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar

Mardin'den yaklaşık 4 yıl önce Tekirdağ'ın Malkara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar