TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor
07 Nisan 2020 Salı Saat 19:45 7

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağlı olarak devlet okullarında çalışan güvenlik görevlileri işlerinde süreklilik istiyor.

Her yeni eğitim- öğretim yılının başında işkura başvuran özel güvenlikler yaptıkları başvuruların ardından; kura, mülakat gibi aşamalardan geçerek geçici süreli olarak okullarda göreve başlıyorlar. Haziran ayının sonuna gelindiğinde ise ; çalıştıkları işlerinden TYPde bulunan 24 ay kuralı nedeniyle ayrılmak zorunda kalıyorlar.

Toplum yararına proje kapsamında çalışan güvenlikler geçtiğimiz günlerde Telegram uygulamasında oluşturdukları TYP MEB Güvenlik görevlileri gurubunda bir araya gelerek sorunlarını ve isteklerini yetkili mercilere duyurmak için harekete geçtiler. Okulların Korona virüs salgınından korunmak amacıyla kapalı olduğu şu günlerde, bulunduğu il valiliğinden gelen görevlendirme ile hastane acil servisinde göreve başlayan Gurup yöneticisi Sayın Livaneli :

Devletimizin bize ihtiyaç duyduğu her alanda seve seve hizmete varız. Covid19 ile mücadele için birçok okul güvenliği hastanelerde etkin bir şekilde güvenlik ve koruma hizmeti veriyor. “dedi. Livaneli amaçları doğrultusunda birlikte hareket etmekten memnuniyet duyduklarının altını çizerek; Okul güvenliklerinin işlerinde süreklilik kazanmaları adına elimizden gelen herşeyi yapacağız.

Halihazırda MEB e bağlı devlet okullarında öğretmen , öğrenci ve kurum çalışanlarına güvenlik hizmeti veren okul güvenliklerimiz, her yıl aynı sorunlarla uğraşmaktan bıktı. Bir eğitim yılı boyunca sekiz ay çalışabiliyoruz. Hazirandan sonraki üç ay boyunca işsiz olduğumuz için mağdur duruma düşüyoruz. Aramızda tek başına ev geçindirip, çocuk okutmaya çalışan arkadaşlarımız var. Bizler görevini seve seve yerine getiren güvenlik işçileriyiz. Devletimizden tek isteğimiz işimizde sürekliliktir. Aynı şartlarla çalışmaya talibiz. Yeter ki Aynı okulda süresiz, devamlı olarak çalışmaya devam edelim. “dedi. Özel güvenlikçiler derneği Batman il temsilcisi Servet CANSAĞ da okul güvenliklerinin sorun ve isteklerini duyurmak için TYP MEB Güvenlik telegram gurubuna katılarak üyelere mücadelelerinde tam destek verdi.

Yine aynı gurubta bayan güvenlik görevlilerinin temsilcisi Meliha Aslan konuyla ilgili şöyle konuştu:

“ Bizler okullarımızda görev aldığımız ilk birkaç ayda okulda okuyan öğrenci ve öğretmenleri, okula sürekli gidip gelen velileri, okulun çevresinde öğrenciye ve kuruma zarar verebilecek kişileri tanıyarak bunların önüne geçmek için önlemler almaya başlıyoruz. Takdir edersiniz ki binlerce öğrencinin okuduğu kurumlarda dikkatli davranmak ve onlara gelebilecek zararları hızlıca ortadan kaldırmakla görevliyiz. İşimizi severek yapıyoruz. Ancak sürenin geçici olması motivasyonumuzu ciddi anlamda etkiliyor. Her yıl güvenliğin değişmesi güvenlik anlamında ciddi zafiyetler doğuruyor. Okul güvenliği gibi süreklilik arz eden bir programda geçici işçi vasfıyla çalışmak bizleri tedirgin ediyor. Bizler çalıştığımız okullarda aynı şartlarda sürekli olarak çalışmak istiyoruz. Öğretmen ve öğrenciler güven içinde geleceğe yön verebilsinler diye üzerimize düşeni yapmaya her daim devam edeceğiz. “

Gurupta katılımcı olan bir diğer güvenlik görevlisi Çınar bey; “ Ülkemizin korona virüs ile savaştığı şu kötü günlerde okullarımız kapalı olduğundan bazı güvenlik arkadaşlarımız geçici görevlendirme ile hastane, belediye karantina merkezleri vb. kurumlarda görevlendirildik. Elbette üzerimize düşeni seve seve yapacağız. Görevimizin başındayız. Ülkemize hizmet vermeye devam ediyoruz. “ dedi.

Gurup üyelerinden Şirin hanım ise sosyal medyada paylaştığı video ile karantina günlerinde okul güvenliklerinin iş başında olarak devletimize destek olduğunu belirterek, yetkili mercilere işlerinde süreklilik istediklerini hatırlattı. Gurubun birde sloganı var #okulgüvenliğinesahipçık

Özelgüvenlik heryerde Görmezden gelme.YORUMLAR :::

 1. Resul cifci
  07 Nisan 2020 Salı Saat 21:53 CEVAPLA
  Aynen istiyrz
 2. K YERLİ
  07 Nisan 2020 Salı Saat 20:42 CEVAPLA
  Insallah sürekli olacağız.
 3. Typ Meb Güvenlik
  07 Nisan 2020 Salı Saat 20:41 CEVAPLA
  Okul güvenliklerinin sesini duyurduğunuz için sonsuz teşekkür ederiz
  #tupliokulgüvenliklerisüreklilikisyor
 4. Ahu Bahar Yalçı
  07 Nisan 2020 Salı Saat 20:24 CEVAPLA
  #30bin typli güvelik süreklilik istiyoruz. Sesimize ses lütfen
 5. Demet işçi
  07 Nisan 2020 Salı Saat 20:13 CEVAPLA
  Tüp okul guvenlikleri olarak işimizde süreklilik istiyoruz. Haziranda işsiz kalacağız lütfen sesimizi duyun bizi mağdur bırakmayın.
 6. Emine
  07 Nisan 2020 Salı Saat 20:00 CEVAPLA
  Typ özel güvenlik olarak süreklilik istiyoruz.
 7. Tuğçe
  07 Nisan 2020 Salı Saat 19:55 CEVAPLA
  İşimizden olmak istemiyoruz okul güvenlikleri süreklilik istiyor #typliokulgüvenliklerinesahipçık

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Turizmine Korona Terörü Darbesi

KORONAVİRÜS salgını, sahip olduğu tarihi yapısı il [...]

1 gün önce...

Lidya döneminden kalma sikkeler Mardin'de ele geçirildi

Mardin’de uluslararası tarihi eser kaçakçılarının [...]

1 gün önce...

Yurt dışına uçuşlar bu ay başlayacak

1 Haziran itibarıyla yurt içi uçuşlara başlayan Tü [...]

1 gün önce...

Midyat Müftüsü Diyarbakır'a atandı

Midyat İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, Diyarbakır [...]

1 gün önce...

Jandarma'dan Sera Tarlasına Uyuşturucu Operasyonu

Operasyonda bin 525 kök Hint keneviri ve 5 kilo 82 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN