"Ümmetin tek birleşme noktası Kudüs’tür"

08 Şubat 2020 Cumartesi Saat 12:31 0

Midyat ilçesindeki STK ve siyasi parti temsilcileri pazar günü çeşitli illerde düzenlenecek olan işgalci ABD Başkanı Trump’ın şer planına tepki mitinglerine destek çağrısında bulundu.

Emperyalist ve işgalci ABD Başkanı Trump ile terörist Netanyahu’nun kapalı kapılar ardında Kudüs’ü işgal rejimine peşkeş çeken tek taraflı şer planına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Bu anlamda pazar günü İstanbul'da "Kudüs için ayağa kalk" Sakarya'da "Seninleyiz Kudüs" ve Diyarbakır'da "Kudüs bizimdir" sloganlarıyla üç ilde geniş katılımlı miting düzenlenecek.

Kudüs için yapılacak mitinglere bir destekte Midyat’taki siyasi parti ve STK temsilcilerinden geldi. Sömürgeci ABD Başkanı Trump’ın işgal planına büyük tepki gösteren Temsilciler, Müslümanlar olarak şer planını tanımadıklarını ifade ettiler.

"Tüm halkımızı Kudüs için meydanlara davet ediyoruz"

Trump’ın yüzyıllık ihanet planının Müslümanlar için hiçbir bağlayıcılığının olmadığını belirten HÜDA PAR Midyat İlçe Başkanı İsa Altunkaynak, vatandaşların bu ihanet planı karşı meydanlara inmesi gerektiğini vurguladı.

Altunkaynak, "Trump’ın yüzyıllık ihanet sözleşmesini şiddetle reddediyoruz ve biz Müslümanlar için hiçbir bağlayıcılığının olmadığını ilan ediyoruz. Kudüs, Yahudilerin değil Müslümanlarındır. Bu bağlamda ümmet bilinciyle yola çıkarak ve bu gayri ahlaki oluşumları küresel emperyalizmin önünü almak için mutlaka ümmet bilinciyle hareket etmek zorunda olduğumuzu unutmayalım. Birlik ve beraberlik içerisinde ve Allah’ın (Celle Celalühü) emrettiği şekilde bu küresel zulüm mihraklarına karşı gerekli tedbirleri almak bizim öncelikli vazifemizdir. Bu anlamda Türkiye genelinde bu pazar günü yapılacak olan bu ihanet sözleşmesini tel’in ve reddetme mitinglerine tüm Müslüman halkımızı meydanlara davet ediyoruz. Bizler de HÜDA PAR Midyat İlçe Teşkilatı olarak Diyarbakır’da pazar günü yapılacak olan mitinge katılacağımızı ilan ediyoruz ve tüm halkımızı da oraya bekliyoruz." dedi.

"Kudüs’ü ve Filistin’i yalnız bırakmayalım"

Partisinin Sakarya'da "Seninleyiz Kudüs" sloganıyla bir Kudüs mitingi düzenleyeceğini belirten Yeniden Refah Partisi Midyat İlçe Başkanı Aslan Kırtay ise "Bu konuda siyonizmin açık yüzü gösterilmiştir. Büyük(!) israilin kurulma hedefinin dile getirilmesidir. Bunu şiddetle kınıyoruz. Başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin Devleti’ni destekliyoruz. Bu olmadığı sürece hep kaos yaratılacak ve devam edecektir. Filistin’in ve Kudüs’ün her zaman destekçisiyiz. 9 Şubat’ta Sakarya’da büyük bir mitingimiz var. Herkesi bu konuda mitinge davet ediyoruz. Ayrıca en azından bu konuyu Cumhurbaşkanımızın dile getirdiği 'Kudüs kırmızıçizgimizdir' ve kınama söylemiyle kalmayıp bu konunun hayata geçirilmesi ve gerekli adımların atılması gerekir. Özellikle İslam ülkelerinin uyandırılması, BM’ne bu konunun taşınması gerekir. Artık icraat makamından icraat bekliyoruz. Sesimizi duyurmak için bu konulara çok ihtiyacımız var. Filistinlilerin yanında olduğumuzu göstereceğiz. İslam âlemini uyandırmak için sesimizi duyurmak zorundayız. Türkiye Müslüman bir ülke ve bu iş siyasi parti konusu değil. Tamamen İslami bir konudur. Hiçbir parti ayırımı yapmadan siyonizme karşı verilen büyük bir mücadeledir. Bu konuda her kesimin desteğini bekliyoruz İstanbul, Diyarbakır ve Sakarya mitingleri önemlidir. Biz istiyoruz Ankara’da da bir miting olsun. Aslında herkesin katılacağı bir milli mitingimiz olsun. Bu konuda tek vücut olalım. Bu siyasi bir konu değil tamamen Kudüs’ün selameti için sesimizi duyurmamız konusunda yapılan her çalışmayı destekliyoruz. Bütün halkımızı bu konuda mitinglere katılmalarının ve seslerini duyurmalarını bekliyoruz. Kudüs’ü ve Filistin’i yalnız bırakmayalım." şeklinde konuştu.

Ümmetin tek birleşme noktasının Kudüs olduğunu ifade eden Saadet Partisi Midyat İlçe Başkanı Mahmut Yaşar da Kudüs için her türlü bedeli ödemeye hazır olduklarını söyledi.

Yaşar, "Evet bu konu bizim için çok hassas, Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'bizim kırmızı çizgimizdir.' Kudüs tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve dinlerin merkezidir. Kutsal bir beldedir. Bu anlamda genel merkezimiz ve Saadet Partisi olarak biz bu planı yüzyılın rezaleti ve ihaneti olarak tanımlıyoruz. Biz bunu kesinlikle reddediyoruz. Kesinlikle Kudüs ümmetindir, Müslümanlarındır. Canlarımız ve mallarımız karşılığında bedel ödemeye hazırız. Bu konuyu uluslararası medya ve kamuoyunda ses getirecek bir çalışma yapacağız. Türkiye’de Kudüs hassasiyeti olan STK, siyasi parti ve vakıflarımız olsun bu konuda hamdolsun ses getirecek ve uluslararası kamuoyunu uyandıracak çalışmalar ve etkinlikler yapıyor. İnşallah pazar günü Türkiye’nin metropol illerinde büyük mitingler yapılacak. Saadet Partisi olarak biz de İstanbul’da yapacağız. Bunun dışında Sakarya ve Diyarbakır’da da kitlesel mitingler yapılacak. Bu konuda kamuoyu gerçekten güzel tepki veriyor. Bu anlamda yapacağımız etkinliklerde tek yürek olup büyük katılım sağlamalıyız. Bununla, inşallah Filistinli kardeşlerimize bir nebze de olsa gücümüz nispetinde destek sağlamış olacağız. Bu Trump’ın (biz onu ayyaş, serseri ve kumarbaz olarak tanımlıyoruz) ilan ettiği planı da kendisini de tanımıyoruz ve kabul etmiyoruz. İnşallah Türkiye’de yapacağımız bu mitinglerle bu gücümüzü basının aracılığıyla Trump’ın gözüne sokacağız. Bu mitinglere dünya çapında destek bekliyoruz. Birlik ve beraberliğimizin yeri orasıdır. Biz orada birleşiyoruz. Diğer konular teferruattır. İnşallah orada da birleşeceğiz. Ama ümmetin kanayan yarası Filistin ve Kudüs dimdik ayakta kalacak. Kimsenin bundan muzdarip olmasın ve dertlenmesin. Çünkü kâfirler de hiçbir zaman rahat ve iyi uyuyamayacaklar. "diye konuştu.

"Bu plan bir provokasyon ve fiyaskodur"

Azim-Der Başkanı Nureddin Ayyıldız sözde planın bir fiyasko ve provokasyon olduğunu Müslümanlar olarak bu anlaşmayı tanımadıklarını belirtti.

Ayyıldız, "Trump’ın ilan ettiği yüzyılın anlaşması olarak lanse ettiği anlaşma bir fiyaskodur. Müslümanlar olarak bu anlaşmayı tanımıyoruz. Zaten anlaşma iki taraf arasında olur. Bunlar kendi kendilerine konuşup planı açıkladılar. Bu bir provokasyondur. Kudüs’ü israile peşkeş çekme anlaşmasıdır. Bütün Müslümanları bu plana tepki göstermesi ve dünyayı ayağa kaldırması lazımdır. Çünkü Kudüs bizim ilk kıblemizdir. Kudüs Hazreti Peygamber’in (Salallahü aleyhi vesellem) miraca çıktığı zaman uğradığı mukaddes bir beldedir. Kudüs Müslümanlarındır ve kesinlikle israilin olmayacak." dedi.

"Kudüs mitinglerine Müslümanların tek bir yürek olup katılmalıdır"

Yapılacak  olan Kudüs mitinglerine destek verdiklerini ve kendilerine en yakın olan Diyarbakır’da Pazar günü yapılacak olan Kudüs bizimdir mitingine Azim-Der olarak üye ve gönüllüleriyle birlikte katılım sağlayacaklarını ifade eden Ayyıldız, "Türkiye’de Kudüs için düzenlenecek olan mitinglere özellikle Müslümanları tek bir yürek topyekun katılmalıdır. Bu mitingler önemlidir gerçekten, -elimizden şu an bu geldiği için- bu tepkiyi göstermeliyiz. Kim nerede miting yapıyorsa halk olarak bizim en yakın olan mitinge katılmamız lazım. Bölgede yaşayan, Midyat’ta yaşayan bizler de bir STK olarak Azim-Der olarak üye ve gönüllülerimizi ile halkımızı pazar günü Diyarbakır’da yapılacak olan Kudüs bizimdir mitingine iştirak etmelerini istiyoruz. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir, namusumuzdur. Kudüs’e sahip çıkmalıyız. Kudüs bizimdir ve ilelebet bizim olacaktır inşallah." şeklinde konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Türkiye'nin gündemindeki taksici Nusaybinli çıktı

İstanbul'da taksisinde unutulan 300 bin Euro'yo sa [...]

1 gün önce...

Tarihi cadde, sokak ve meydanlar sessizliğe büründü

Mardin'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücade [...]

1 gün önce...

STK Hareketi Mardin İl başkanlından İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Sivil Toplum Hareketi (STK) Mardin İl başkanı Serd [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Nusaybin Baraj Yolunun asfaltlanacağı müjdesini verdi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Çevreyolu İçin Sahada İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Kızıltepe ilçesinde [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar