Umut Kervanı depremzedelerin yanında

Umut Kervanı depremzedelerin yanında
25 Ocak 2020 Cumartesi Saat 15:00 0

Umut Kervanı acil yaşam malzemesi olarak battaniye, gıda paketi, sıcak yemek dağıtımı yaptı.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre 22 kişi hayatını kaybetti. 1030 kişinin yaralanarak hastanelere getirildiği veya geldiği bildirdi.Elazığ'da arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

Dün geceden beri deprem bölgesinde bulunan Malatya Umut Kervanı yetkilileri en çok zayiatın Doğanyol ilçesinde olduğunu ve vatandaşların geceyi öğretmen evi ve okullarda geçirdiklerini belirttiler.

Savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olan, yaralanan, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak üzere faaliyet gösteren Umut Kervanı, “Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, geride kalanlara sabır diliyoruz. Depremzedelerin yaralarını sarmak ve bir parça da olsa hüzünlerini dindirebilmek için acilen organize olup yola çıktık. Malatya ve Elazığ’da acil yaşam malzemesi olarak battaniye, gıda paketi, sıcak yemek dağıtımı yaptık. Bölgedeki yardım çalışmalarımız sürüyor”bilgisini verdi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Umut Kervanı yetkilileri "İlk önce depremde vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan (Celle Celaluhu) rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Umut Kervanı olarak dün akşam depremin ardından bir ekiple zararın çok olduğu Doğanyol ilçesine gittik. Çok sayıda ev yıkılmış ve ahırlarda telef olan hayvanlar var. Evleri yıkılan vatandaşlar, geceyi dışarıda geçirmemeleri için kaymakamlık tarafından öğretmen evi ile okullara yerleştirildi.  Artçı sarsıntılar sık sık devam ediyor. Bundan dolayı vatandaşlar tedirgin. Rabbim bir daha böyle bir acıyı bizlere yaşatmasın."bilgisini verdiler.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Okul bodrumunu üretim merkezine çevirdiler

Derik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Tarım Bölümü ö [...]

1 gün önce...

10 günde teslim olan sayısı 11'e yükseldi

Mardin'de 2 terörist daha teslim oldu, son 10 günd [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de Yetim ve Öksüzler Derneği Kuruldu

Kızıltepe'de yetim ve öksüzlerin ihtiyaç ve sorunl [...]

1 gün önce...

Hırsızlar duvarı delip DEDAŞ şubesine girdi

Kızıltepe'de hırsızlar bir binanın duvarını delip [...]

1 gün önce...

Zeki İpekşen, güven tazeledi

AK Parti Mardin Ömerli İlçe Başkanlığına Mehmet Ze [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN