Umut Kervanı, kurban eti dağıtımını sürdürdü

Umut Kervanı, kurban eti dağıtımını sürdürdü
04 Ağustos 2020 Salı Saat 00:49 0

Mardin Umut Kervanı, Aylar öncesinden aylar öncesinden başlattığı Kurban Bayramı kurban eti dağıtımını bayram boyunca sürdürdü. Umut Kervanı, Artuklu merkez, Yeşilli ve Artuklu Ortaköy Mahallesinde vekaletleri alınan 38 adet küçükbaş kurbanın kesimini gerçekleştirerek, kurban etini dar gelirli vatandaşlara ulaştırdı.

Vekaletle kesilen 38 adet küçükbaşın yanısıra muhtaçlara dağıtılmak üzere hissesi gelen 2 büyükbaş ve 7 küçükbaşın etleriyle beraber toplamda 45 adet küçükbaş ve 2 büyükbaşın kırmızı et paketlerine dönüştürüldü.

Kırmızı et paketleri eş zamanlı olarak çalışmaya gönüllü olarak destek veren ve sahaya inen onlarca Mardin Umut Kervanı üye ve gönüllüsü tarafından Artuklu Merkez Mahalleleri, Kabala, Ortaköy, Yaylı, Yeşilli ve Mazıdağı merkezde 434 ihtiyaç sahibi aileye dağıtıldı.

Hayırseverlerin vekalet usulü dışında kesip etlerini bağışladıkları kurban etlerini bayramın ilk gününden itibaren ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladıklarını belirten Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih AKMAN, bu bayramda da yetim ve muhtaçların yüzlerinin güldürmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Hayırseverlerin bağışladıkları kurban etlerini biran önce ailelere ulaştırmanın ve onlara umut olmanın gayretinde olduklarını ifade eden Akman, daima veren el ile alan el arasında köprü görevi görmenin haklı gururunu yaşadıklarını da belirtti.

Tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nı tebrik eden ve bayramın özelde ümmet genelde insanlık için hayırlara vesile olmasını dileyen Akman, yetim ve muhtaçların iyi bir bayram geçirme çabamızın yanında senenin on iki ayında yetim ve muhtacın umudu olma kararlığımızı görmeye devam edeceksiniz inşallah, dedi.

“Mardin Umut Kervanı olarak kurban eti bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık”

Hamdolsun, Mardin Umut Kervanı’na başvurmuş olup tespiti yapılmış ailerimizden kırmızı et paketi vermediğimiz aile kalmadı. Yüzleri bulan kayıtlı yetim ve muhtaç ailemizin tümüne ulaştık.

“Hayırseverlerin desteğiyle yetim ve muhtaçlara umut olduk. Hayırsever kardeşlerimizin desteğiyle umut olmaya da devam edeceğiz. Bu vesileyle hayırseverlere desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz”

Kurban eti bağışında bulunan hayırseverlere teşekkür eden Akman, “Başta dedik, Rabbim kurbanlarımızı kabul, bayramımızı mübarek etsin, dedik. Rabbim, Umut Kervanı aracılığıyla kurbanlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşması noktasında Mardin Umut Kervanı’na müracaat eden tüm hayırseverlerden razı olsun ve hayırlarını kabul etsin..” diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

DİKA, Dara'yı restore ederek dünyaya tanıtacak

Mardin Müze Müdürlüğü tarafından, Sanayi ve Teknol [...]

1 gün önce...

Milyonlarca öğrenci ve öğretmenin kullandığı EBA çöktü

Türkiye'deki koronavirüs salgınında milyonlarca öğ [...]

1 gün önce...

Güne yükselişle başlayan dolar, tüm zamanların rekorunu kırdı

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından re [...]

1 gün önce...

Milletvekili Demirkaya'dan Aydoğan'a ev ziyareti

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya Mezopotamya G [...]

1 gün önce...

Mesleki yeterlilik belgesi verecekler Bölgede ilk defa Mardin'de hizmet vermeye başladı

Belge zorunluluğu olan meslek branşlarında istihda [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

4
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

5
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7