Umut Kervanı yardımlarını sürdürüyor

Umut Kervanı yardımlarını sürdürüyor
19 Aralık 2019 Perşembe Saat 12:29 0

Mardin Umut Kervanı, merkez Artuklu ve Yeşilli ilçeleri ile Ortaköy Mahallesinde onlarca aileye gıda, giyim, kırmızı et ve nakdi yardımında bulundu.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yaptığı yardımlarla adından sıkça söz ettiren Umut Kervanı, çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Mardin Umut Kervanı bu kapsamda merkez Artuklu ve Yeşilli ilçeleri ile Ortaköy Mahallesinde onlarca aileye gıda, giyim, kırmızı et ve nakdi yardımında bulundu.

Aralık ayında yapılan yardımlar hakkında açıklamalarda bulunan Mardin Umut Kervanı Temsilcisi Fatih Akman, yardım faaliyetlerine ara vermeden devam ettiklerini aktararak, şunu söyledi:

“Aralık ayında giyim, gıda, kırmızı et ve nakdi yardımlarımız oldu. Bu çerçevede 29 aileye gıda yardımı ulaştırdık, yine 75 aileye giyim yardımı ulaştırdık, 75 aileye de kırmızı et paketlerini ulaştırdık, 4 ailemize de nakdi yardımda bulunduk. Allah'ın izniyle bu çalışmalarımız devam edecek. Tabii hayırsever kardeşlerimizin katkı ve destekleri ile biz bu çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu konuda sadece köprü görevini görüyoruz.”  

Kış mevsimi nedeniyle yeni bir kampanya başlattıklarını açıklayan Akman, 

“Kış aylarındayız ve çetin kış yavaş yavaş kendini hissettiriyor. Bu soğuk havalardan evinde hala halı olmayan, soba olmayan kardeşlerimiz var. Bu yüzden yeni bir kampanya başlattık ve bu kampanyayı sizin aracılığınızla duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kampanyamızın adı: ‘Kardeşlerimiz Üşümesin’ Bir mont, bir halı, bir soba veya yakacak ihtiyacı olanlara küçük bile yardımda bulunmak istiyoruz. Bu konuda hayırseverlerden yardım bekliyoruz. Yardımlarımıza devam edebilmek için yetim ve muhtaç ailelerimiz adına hayırsever kardeşlerimizden destek bekliyoruz. Gelin siz de bizimle muhtaçlara umut olun. Rabbim, şimdiden yapacakları yardımları kabul etsin.”


KAYNAK: Salih KESKİN / İLKHAYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

8 saat önce...

4 yıldır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar

Mardin'den yaklaşık 4 yıl önce Tekirdağ'ın Malkara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar