Umut Kervanı yıllık faaliyet raporunu açıkladı

Umut Kervanı yıllık faaliyet raporunu açıkladı
24 Ocak 2020 Cuma Saat 17:17 0

Mardin Umut Kervanı, 2019 yılı içerisinde bin 833 aile ile 163 bin 292 TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduğunu duyurdu.

Merkez Artuklu ile Yeşilli ilçeleri ile bağlı bulunduğu mahallelerdeki fakir ve muhtaçlara çeşitli yardımlarda bulunan Umut Kervanı, 2019 yılı içerisinde binlerce kişiye ayni ve nakdi yardımların yanı sıra kırmızı et, gıda, giyim ve ev eşyası yardımda bulundu.

Muhtaç aileler ile hayırseverler arasında köprü vazifesi gören Mardin Umut Kervanı, 2019 yılı faaliyet raporunu açıklayarak, bin 833 aile ile 163 bin 292 TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduklarını kamuoyu ile paylaştı.

Birçok faaliyetlerinin bulunduğu ve birinci derece muhtaç ailelere düzenli olarak gıda paketi verdiklerini aktaran Mardin Umut Kervanı Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Başkanı Hüseyin Arasan, geçen yıl olduğu gibi yeni yılda da yardım faaliyetlerine ara vermeden devam edeceklerini söyledi.

Arasan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mardin Umut Kervanı olarak hem merkez hem de Artuklu ile Yeşilli ilçesinde ve buralara bağlı Ortaköy ve Kabala gibi büyük mahallelerde faaliyet yürütüyoruz. Malum 2019 yılı Ramazan ayında fakir ve muhtaç ailelere ulaştırılmak üzere hayırseverlerin desteği ile gıda paketleri hazırlandı, üye ve gönüllülerimizle dağıtımını yaptık.

Yine Kurban Bayramı nedeniyle kurban keseceklere aracı usulü ile yardımcı olduk ve hayırseverlerin kurban vekâletini alıp kestirdik. Kesilen bu kurbanlar kırmızı et paketleri şeklinde muhtaçlara ulaştırıldı. Kurban Bayramı’nda vekâletle kesilen kurban etleri ve hayırseverlerin kestikleri adak kurbanların etleri toplamda yüzlerce aileye kırmızı et paketi olarak teslim edildi.

Mardin Umut Kervanı olarak, hayırseverler ile fakir ve muhtaçlar arasında köprü vazifesi görerek 2019 yılında muhtaç, yetim ve mülteci bin 833 aile ile 163 bin 292 TL değerinde ayni ve nakdi yardımlarının yanı sıra giyim, kırmızı et, beyaz eşya gibi birçok kalemde yardımda bulunduk.

Geçen yıl nasıl ki fakir muhtaç ve yetim ailelere umut olduysak, bundan sonra da umut ışığı olmaya devam edeceğiz. Dolayısıyla Mardinli tüm hayırseverlerin yardım ve desteklerini bekliyoruz. Türkiye genelindeki onlarca şubesiyle mazlum ve muhtaçlara umut ışığı olan Umut Kervanı bir iyilik hareketidir, insanlığının var olma mücadelesidir. Bu çerçevede çalışmalarımıza ve faaliyetlerimize her zamankinden daha büyük bir heyecan ve enerjiyle devam edeceğiz.”

Umut Kervanı Vakfı’nın Türkiye genelinde “İdlib’e Umut Ol” sloganıyla başlattığı yardım kampanyasına destek talebinde bulunan Arasan, yardımda bulunan tüm hayır sahiplerine teşekkür etiklerini sözlerine ekledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Su kuyuların elektriği kesildi, hayvanlar telef olmak üzere

Nusaybin'e bağlı kırsal Doğuş Mahallesinde su kuyu [...]

1 gün önce...

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

1 gün önce...

Köylülerin feryadı: Bir damla suya hasret kaldık

Mardin’de borç iddiasıyla kırsal mahallelerin elek [...]

1 gün önce...

Mardin Korona için teyakkuza geçti

“Normalleşme” sonrası vaka sayısında büyük bir art [...]

1 gün önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

21 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN