Üniversite ve bölümler hakkında güvenilir bilgiye ulaşmak artık daha kolay

Üniversite ve bölümler hakkında güvenilir bilgiye ulaşmak artık daha kolay
18 Temmuz 2019 Perşembe Saat 10:46 0

Aylardır devam eden sınav maratonu, sonuçların açıklanmasıyla bugün nihayet sona erdi. tercihrehberligi.com, adayların üniversite ve bölümlere ilişkin güncel ve doğru bilgiler aradığı şu süreçte adayların hayalini kurduğu bölümlerde öğrenim gören rehberler ile ücretsiz ve hızlıca iletişim kurmalarına imkan tanıyor.

2 milyonu aşkın gencin girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçları bugün açıklandı. 23 Temmuz tarihi itibariyle tercihlerini yapacak olan aday gençler, üniversite ve bölümlere ilişkin akıllarını kurcalayacak soruların cevaplarını aramaya koyuldu.

İsabetli tercih için özellikle belediye ve üniversitelerin tercih merkezlerinden faydalanan aday gençler, bu yıl iyi bir alternatife sahip.

Türkiye’nin önde gelen 13 gençlik STK’sının ortaklığında gerçekleştirilen “Tercih Rehberliği Projesi” bu sene Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS’ye) giren ve tercih yapma hakkını elde eden üniversiteli adayı gençler ile halihazırda üniversite öğrenimine devam eden gençleri buluşturarak adayların bölümler hakkında güncel ve doğru bilgi almalarını kolaylaştırmak maksadıyla hayata geçirildi.

TERCİH REHBERLİĞİ ADAYLARI BEKLİYOR

Adaylar, tercihrehberligi.com adresinde yer alan aday başvuru formundaki gerekli bilgileri ve hakkında bilgi almak istediği 3 üniversite ve bölümü sistemle paylaşarak kolayca kaydolabiliyor. 140’ı aşkın üniversite ve 150’den fazla bölümden 1600 rehberin bulunduğu sistem tarafından en uygun rehberler ile eşleştirilen adaylar, hayalini kurduğu üniversite ve bölümle ilgili doğru ve güncel bilgileri edinirken aklını kurcalayan tüm sorulara da rehberinin yardımı ile cevap buluyor. Rehberler, 18-29 Temmuz tarihleri arasında adaylara hizmet verecek.

Adaylar ayrıca, hiç bilmedikleri bir şehirde yeniden düzen kuracak olan gençlerin konaklama ihtiyaçlarında da rehber olacak bir sayfa mevcut. Paydaş kurumların Türkiye üzerindeki yurtlarının yer aldığı yurt rehberi sayfası ile adaylar güvenli yurtların listesine de erişebilecek.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversiteye Rektör Atandı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne Cumhurbaş [...]

1 gün önce...

Ağırakça'dan Cumhurbaşkanı Kararına Tepki

Resmi Gazetede yer alan kararname ile görevden alı [...]

18 saat önce...

Temelli Mardin'de iddialara cevap vererek, siyasi partilere çağrıda bulundu

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, beraberindeki [...]

1 gün önce...

Son dakika! Genel Sekreter Görevden Alındı

Mardin Artuklu Genel Sekreteri Şahin Arpağ görevde [...]

13 saat önce...

Kızıltepe'deki Su ve Elektrik kesintilerine tepki var

Kızıltepe'de son günlerde sık sık yaşanan elektrik [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7