Üniversite Yönetiminden Ankara’da Üst Düzey Ziyaretler

Üniversite Yönetiminden Ankara’da Üst Düzey Ziyaretler
19 Eylül 2019 Perşembe Saat 15:00 0

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, beraberinde üniversitenin genel sekreteri ve yardımcıları birlikte Ankara’da üst düzey ziyaretlerde bulundu.

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Üniversite Genel Sekreteri Mustafa Öztürk, yardımcısı Tarık Demir ile birlikte bakanlıkları ve üst düzey kurumları ziyaret etti.

MAÜ heyeti ilk olarak mecliste AK Parti Mardin Milletvekillerini ziyaret ettikten sonra, Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel ile birlikte TOKİ Genel Müdürü Ömer Bulut'u makamında ziyaret ederek işbirliği imkanlarını görüştüler.

Mardin’de özellikle kız öğrencileri için devam eden barınma sorununu çözmek için Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu'yu ziyaret eden MAÜ heyeti burada kendisine üniversitenin barınma alanındaki sıkıntılarını dile getirerek destek istediler.

Üç gün boyunca bir çok kurumla birebir görüşmelerde bulunan MAÜ heyeti; MAÜ’nin mevcut durumu hakkında bilgiler veren bundan sonraki süreçte MAÜ’nün büyümesi ve gelişmesi noktasında hayata geçirilecek olan projeler hakkında bilgiler vererek kendilerinden bu konuda destek istedi.

Yapılan görüşmelerde taraflar, MAÜ’nin Mardin ve Güneydoğu için çok önemli bir değer olduğunu ve MAÜ’nün arzu edilen konuma gelebilmesi ve uluslararası arenada adından söz ettirebilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler.

Ziyaretlerde Rektör Özcoşar tarafından günün anısına ve yapacakları desteklerden dolayı şilt takdim edildi. Ziyaretler çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Turnuvada Türkiye Birincisi Oldu

Antalya’da, 18-25 Ocak tarihleri arasında düzenlen [...]

1 gün önce...

AK Parti,esnafları ziyaret etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, AK Parti M [...]

1 gün önce...

Prof. Dr. Güneş'in Cenazesi Toprağa Verildi

Dün yaşamını yitiren Mardin Artuklu Üniversitesi Ö [...]

1 gün önce...

İstanbul uçağındaki arıza uçuşu iptal ettirdi

Anadolu Jet'in tarifeli uçağı, İstanbul'a dönüş ya [...]

1 gün önce...

Midyat Kent Konseyi Muhtarları Dinledi

Midyat Kent Konseyi mahalle muhtarları ile bir ara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN