Üniversiteden Akademik Terfi töreni

Üniversiteden Akademik Terfi töreni
15 Şubat 2020 Cumartesi Saat 14:16 1

Mardin Artuklu Üniversitesinde görev alan ve başarılı çalışmaları ile üst unvanlar alan akademik personeller için “Akademik Değerlendirme Toplantısı ve Cübbe Giyme” töreni düzenledi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü Vali Kılıçlar salonunda düzenlenen “Akademik Değerlendirme Toplantısı ve Cübbe Giyme” töreninde, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar akademik ilerleme sağlayan ilim insanlarını tebrik ederek cübbelerini giydirdi.

Bilimin Fabrikası olan üniversitelerin dinamik, üretken eserler ortaya koymasının gerekliliğini ifade eden Özcoşar, glokalizim kavramının tam olarak içini doldurmak adına kendini sürekli olarak yenileyen ve araştırmayı öğrenmeyi kendisine destur edinmiş üretken akademisyenlerin elzem olduğunu belirtti.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nin belirlediği stratejik hedefler doğrultusunda ivme kazanma yolunun  akademik başarılardan geçtiğini vurgulayan Özcoşar, şunu söyledi:

“Özgürlük ve öznel olma iddiamız modern dönemin en büyük akademik entelektüel handikabını aşma hedefine dayanıyor. Bu gün akademik camiada  kullandığımız ve önem atfettiğimiz bizi heyecanlandıran bir kavramın, yarın hiçbir şey  işaret etmeyecek olması ihtimali aslında tüm  teorik kavramsallaştırma ve araştırmaların bir araç olmanın ötesinde anlam ifade etmediğini ve akademisyenlerin, akademinin ve ûlemanın bunların ötesinde bir gayeye ram olmaları gerektiğinin en bariz kanıtını görüyoruz.”

Bu yaklaşımla teorik olarak bağlılığı olmayan ama kendini yaşadığı coğrafyaya borçlu hisseden bir akademik yaklaşımla göreve gelerek çalışmalarını sürdürdüklerini ve Mardin Artuklu Üniversitesi’ni zirveye taşıyarak  diğer üniversitelere örnek olacak birçok projeye  start verildiğini hatırlatan Özcoşar, Üniversiteyi merkeze alan  ve şehre her alanda dönüşü olacak başarılar hedeflediklerini  belirtti. 

 Törende; 2 Akademisyen ‘Profesör’, 13 akademisyen ‘Doçent’, 15 Akademisyen ‘Dr. Öğretim Üyesi’, 1 Akademisyen ‘Öğretim Görevlisi’, 4 Akademik Personel ‘Araştırma Görevlisi’ unvan belgesini alarak cübbe giydi.

Akademik kariyerini emeklilik ile tamamlayan MAÜ Türkiyede Yaşayan Diller Enstitüsü Kürt Dili ve Kültürü Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Tayfun’a üniversiteye sunduğu öneli katkılardan dolayı plaket takdim edildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Yaşayan Diller Enstitüsü Kürt Dili ve Kültürü Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz Özdil’e ise yazıp-yönettiği "Barê Giran" (Ağır Yük) filminin 7. Duhok Uluslararası Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülünü kazanarak gösterdiği başarıdan dolayı kendisine plâket takdim edildi.

 Tören, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.
YORUMLAR :::

  1. mardin li li..
    16 Şubat 2020 Pazar Saat 11:55 CEVAPLA
    VEYY TIRTT..LİSE HOCALARININ HEPSİ AKADEMİSYEN OLMUŞ. YÜKSEK OKUL HOCASIDA REKTÖR YARDIMCILARI PROFESÖR OHH KEBAB KENDİN PİŞİR KENDİN YE. KAPATIN O OKULU LİSE YAPIN DAHA HAYIRLI OLUR. MEZUN OLANLAR ADINI YAZAMIYOR..

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

8 saat önce...

Ahmet Ceylan'ın Acı Günü

Mardin STK Platformu Sözcüsü, Eğitim-Bir-Sen Ünive [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

11 saat önce...

Elektrik kesintileri hastaları da vurmaya başladı

Mardin’deki elektrik kesintileri, elektronik cihaz [...]

1 gün önce...

Mardin Eczacılar Odası'ndan Elektrik kesintilerine tepki

Mardin-Şırnak Eczacılar Odası Başkanı Uğur Elik, ( [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN