Üniversiteden Online Ortamda Dil, Düşünce ve Din Kongresi

Üniversiteden Online Ortamda Dil, Düşünce ve Din Kongresi
24 Eylül 2020 Perşembe Saat 10:14 0

Mardin Artuklu Üniversitesi, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı katkılarıyla II. Uluslararası “Dil, Düşünce ve Din Bilimleri” kongresi 24-26 Eylül tarihlerinde 13.00 ile 20.00 saatleri arasında online olarak düzenlenecek.

Uluslararası kongreye ülkemizin ve dünyanın çeşitli üniversitelerinden katılım sağlanacağı bilgisini veren Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Nesim Doru, dil bilimi, felsefe, tarih, sosyoloji, antropoloji ve ilahiyat bilimleri alanında uzman yerli ve yabancı 175 bilim insanı, yazar ve akademisyenin katkıda bulunacağını aktardı.

Üç gün boyunca kongrenin önemini ortaya koyan 175 bildirinin arz edileceğini ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, düzenlenen bu kongre sayesinde din, dil ve düşünce alanında yapılan binlerce çalışmaya ek kaynak olacak, spesifik ilmi araştırmaların ortaya konulacağını belirterek, online düzenlenecek olan kongreyi takip edecek olanlara büyük fayda sağlayacağını ifade etti.

Özcoşar, kongrenin içeriğini oluşturan dil, düşünce ve din ilimlerinin evrensel boyutuna dikkat çekme amaçlı Türkçe, Arapça, İngilizce, Kürtçe ve Farsça olarak beş dilde gerçekleştirileceği bilgisini verdi.

Eş güdümlü olarak, dört ayrı online salonda 3 oturum şeklinde gerçekleştirilecek olan sempozyumda 175’in üzerinde tebliğ sunulacağı bildirildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de inşaatı tamamlanan 7 okul eğitim-öğretime açıldı

Mardin’in Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet [...]

14 saat önce...

Gülseren'in hayatı, cinayet gibi kazada son buldu!

Kızıltepe'ye bağlı Örencik (Xerabkurka) köyü nüfu [...]

1 gün önce...

işte rakamlar Korona denetimlerine takılanlara cezai işlem yapılıyor

Mardin genelinde denetim ekipleri koronavirüs salg [...]

1 gün önce...

Otobüs Terminali'nde Koronavirüs Tedbirleri Denetimi

Vali Mahmut Demirtaş, İçişleri Bakanlığınca 81 il [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN