Vali Ayvaz, Bakan'dan Yolların bitirilmesini istedi

Vali Ayvaz, Bakan'dan Yolların bitirilmesini istedi
21 Şubat 2012 Salı Saat 17:57 0

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Mardin Havaalanı pist açılışı ve yeni terminal binası temel atma töreninde yaptığı konuşmasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'dan acil çözülmesi gereken sorunların biran önce çözülmesini istedi.

Vali Ayvaz'ın Bakan Yıldırım'dan istekleri vatandaşlar arasında takdirle karşılayarak "Milletvekillerin istemesi gereken talepleri Valimiz yerine getiriyor. Kendisine teşekkür ediyoruz.Midyat Yolu 3 yıldır programa alınmış ama bir arpa yolu ilerlememiş. İstasyon-Havaalanı arasındaki 5 kilometrelik yol bir yıldır bitirilemedi. Sayın Valimizi bu duyarlılığından dolayı tebrik ediyoruz."dediler. 

Mardin Havaalanı pist açılışı ve yeni terminal binası temel atma töreninde bir konuşma yapan Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Mardin’in 2023 hedeflerinde, 4 bin olan yatak kapasitesinin 50 bine çıkacağını, 1 milyon olan turist sayısının 5 milyona, ihracat gelirinin ise 5 milyar dolara çıkarılacağını kaydetti.

Mardin’de her alanda yatırım yapılmasının önemli olduğuna dikkati çeken Ayvaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dan isteklerini şöyle sıraladı:

"Birincisi Mardin-Midyat yolunun ve ikincisi Mardin-Nusaybin İpek Yoluna bağlantı yolunun duble olmasını istiyoruz. Üçüncü isteğimiz, şehir merkezindeki kara yollarının merkezden kaldırılıp, halkın hizmetine açılmasını istiyoruz. Dördüncü isteğimiz, çanak antenlerin eski Mardin’den kaldırılmasıdır. Beşinci isteğimiz ise Devlet Demir Yolları Lojistik Üssünün bitirilmesidir."


KAYNAK: Nezir Güneş / www.mardinlife.com


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

22 saat önce...

Ahmet Ceylan'ın Acı Günü

Mardin STK Platformu Sözcüsü, Eğitim-Bir-Sen Ünive [...]

1 gün önce...

Son dakika: Koca, bir kez daha Mardin için uyardı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplan [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

1 gün önce...

Elektrik kesintileri hastaları da vurmaya başladı

Mardin’deki elektrik kesintileri, elektronik cihaz [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN