Vali Demirtaş Denetimlere Katıldı

Vali Demirtaş Denetimlere Katıldı
10 Eylül 2020 Perşembe Saat 19:04 0

Vali Mahmut Demirtaş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifleri doğrultusunda, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun kararları uyarınca, “Sağlık için Hepimiz için” mottosuyla gerçekleşen denetim faaliyetlerine katıldı.

Vali Demirtaş, denetimler kapsamında sahaya inerek tarihi Birinci Cadde üzerindeki iş yeri sahiplerine ve vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymanın hayati önemi konusunda uyarılarda bulundu.

Koronavirüs salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla alınan kararların uygulamalarını denetlemek üzere yapılan denetimlerde vatandaşların ve işletmelerin kurallara uymasının sevindirici olduğunu ifade eden Vali Demirtaş, virüsün hep birlikte duyarlılık gösterilerek yenilebileceğini dile getirerek yapılan denetimler ile farkındalığı daha da artırıp, vatandaşların kurallara uymasını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Vali Demirtaş, toplu taşıma araçları, pazar yerleri, alışveriş merkezleri, düğün salonları, kafeterya, berber, kuaför, güzellik merkezi, halı sahalar, lokantalar, kahvehaneler, çay ocakları, marketler ve oteller olmak üzere vatandaşların toplu bulunduğu meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde hassasiyetle denetimlerin sürdürüldüğünü ifade etti.

Denetimlere Vali Demirtaş’a; Vali Yardımcısı Recep Aydın, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İl Emniyet Müdür Vekili Muhittin İlker Emir ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz eşlik etti.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

7 saat önce...

Taşlı sopalı kavgaya bıçak karıştı

Kızıltepe ilçesinde meydana gelen kavgada bir kişi [...]

1 gün önce...

Korona virüs Mardin'de emlak sektörünü de olumsuz etkiledi

Mardin'de emlak sektörü, yeni tip korona virüsten [...]

1 gün önce...

Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime [...]

6 saat önce...

Ermenistan yine Gence'yi vurdu!

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevi [...]

6 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN