Vali Demirtaş, Kızıltepe'de incelemelerde bulundu

Vali Demirtaş, Kızıltepe'de incelemelerde bulundu
28 Temmuz 2020 Salı Saat 09:51 0

Vali Demirtaş, İlçe ziyaretleri kapsamında Kızıltepe ilçesinde incelemelerde bulundu.

İlk olarak Kızıltepe Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, İlçe Kaymakamı Hüseyin Çam ve kamu kurum ve kuruluşların amirleri tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından ziyaret defterini imzalayan Vali Demirtaş, Kızıltepe Kaymakamlık makamına geçerek, Kaymakam Çam’dan ilçenin genel durumu hakkında brifing aldı ve kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde sunulması noktasında beklentilerini aktardı.

Kızıltepe Kaymakamlığını gezerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Demirtaş, büroları gezerek personeller ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Daha sonra Kızıltepe Belediyesini ziyaret eden Vali Demirtaş, Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hüseyin Çam’dan hali hazırda devam eden ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili bilgi aldıktan sonra Hanımeli Kadın Merkezinde incelemelerde bulundu. Vali Demirtaş, geçtiğimiz günlerde vatandaşların hizmetine sunulan halı desenli sokakta ve üst yapı çalışmalarının sürdürüldüğü Kilise Caddesindeki çalışmaları yerinde inceledi.

Cumhuriyet Meydanını gezen Vali Demirtaş, esnaflarla sohbet edip hayırlı işler diledi. Esnafların sorun ve taleplerini dinleyen Vali Demirtaş karşılaştığı vatandaşlarla da hasbihal etti.

Esnaf ve vatandaş ziyaretinin ardından, restore edilerek ibadete açılan yaklaşık 800 yıllık tarihi Ulu Camide incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, 4’üncü Hudut Alay Komutanlığını ziyaret etti ve gelişmeler hakkında brifing aldı.

Vali Mahmut Demirtaş, Kızıltepe ilçesindeki ziyaret programı kapsamında Ortadoğu’nun en büyük hububat merkezi olan Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezinde incelemede bulunarak zahireci esnaflarla bir süre sohbet etti.

İlçe girişindeki polis uygulama noktasında görev yapan emniyet personellerinden, çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Demirtaş, görevli polis memurlarına görevlerinde başarılar dileyerek ilçeden ayrıldı.

Vali Mahmut Demirtaş'ın Kızıltepe'de ki ziyaret ve incelemelerinde kendisine Kızıltepe Kaymakamı ve Belediyesi Başkan vekili Hüseyin Çam, Mardin İl Emniyet Müdürü M. İlker Emir, ilçe jandarma Komutanı binbaşı Deniz Çezik, İlçe Emniyet müdürü Emin Yıldırım, AK. Parti İlçe Başkanı Bülent Şahin Kızıltepe belediye başkan yardımcısı ve Fen işleri Müdürü Mehmet Nur Kalkan, İlçe Milli eğitim müdürü Ahmet Aslan, ilçe Müftüsü Mahsum Taşçı ve Kütüphane müdürü Aydın Mavidemir eşlik etti.



YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İd [...]

1 gün önce...

Vefa borcunu ödemek için memleketine 5 yıldızlı otel yaptırdı

Pandemiye rağmen kendi memleketine 5 yıldızlı otel [...]

1 gün önce...

İkinci el aracını satan ev alıyor

İkinci el araç fiyatlarının 1,5 yıl içerisinde yüz [...]

1 gün önce...

HÜDA-Par iki aile arasındaki husumeti barışla sonuçlandırdı

Dargeçit İlçesinde 3 yıl önce çıkan kavga nedeniyl [...]

1 gün önce...

Pazarcı esnafından ihtiyaç sahiplerine ücretsiz sebze ve meyve

- Mardin'de pazarcı esnafından ihtiyaç sahiplerine [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN