Vali Demirtaş’tan ‘29 Ekim’ Kutlama Mesajı

Vali Demirtaş’tan ‘29 Ekim’ Kutlama Mesajı
28 Ekim 2020 Çarşamba Saat 12:48 0

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Vali Demirtaş, mesajında Bugün millet olarak Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümünü büyük bir onur ve gururla kutlamanın sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, düşmana karşı omuz omuza vererek tarihin az şahit olduğu bir İstiklal Savaşı başlatmış ve şanlı tarihimize yaraşır bir mücadele örneği göstererek Cumhuriyeti kurduğuna dikkat çeken Vali Demirtaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan, toplumun bütün unsurlarını kendinde toplayan bir yönetim biçimidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın politik ve stratejik önemi, karşımıza sürekli iç ve dış düşmanları çıkarmıştır, çıkarmaya da devam edecektir. Bugün bölücü terör örgütleri tarafından ülkemizin içinde bulunduğu güven ve istikrar ortamına, bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine, barış ve kardeşlik iklimine karşı zaman zaman hain saldırılar yapılmaktadır. Dün olduğu gibi bugün de iç ve dış tehditlere karşı gereken cevabı verebilecek güç ve kudrete sahip bir milletiz. Asla unutulmamalıdır ki 97 yıl önce İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize can veren ruh, bugün de dimdik ayaktadır. Bu ruh dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de devletimize karşı planlanan hain oyunlara asla müsaade etmeyecektir. Ortak tarih, kader ve amaç birliğine dayanan sağlam temeller üzerinde yükselen Cumhuriyetimiz sayesinde, bu topraklar üzerinde yaşayanlar, sevinçte ve hüzünde, ocağını ve aşını paylaşmada ne kadar kardeş olduğunu göstermiştir. Bu demokratik yönetim biçiminin özünü sosyo-kültürel bağlamda en güzel şekilde yansıtan örnek şehrimiz Mardin bizlere birlik, beraberlik, kardeşlik ve hoşgörüyle farklı kültür ve dinlerdeki insanların bir arada barış içerisinde yaşayabileceğini kanıtlamıştır. Devletimiz, Cumhuriyeti ilan ettiği günden bugüne kadar vizyonunu geliştirerek emin adımlarla geleceğe yürümektedir. Muasır medeniyeti yakalamış modern ve büyük Türkiye ideali yolunda hedeflerini gerçekleştirmektedir. Cumhuriyetimizin 100. yılında belirtilen hedeflere ulaşmak için aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek için bıkmadan yorulmadan çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder M. Kemal ATATÜRK ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımı sunuyorum. Aziz milletimizin ve tüm Mardinli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kesintisiz Enerji için muhtar ve çiftçilerle görüştüler

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Mardin İl Müdürü Hali [...]

1 gün önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

1 gün önce...

Belediye, Yaşlıları Evlerinde de Yalnız Bırakmıyor

Derik Belediyesi tarafından yalnız ve bakıma muhta [...]

1 gün önce...

Mardin Fosfatspor Umut Dağıttı

Mardin Fosfatspor, Afyon kampında karşılaştığı İst [...]

1 gün önce...

Mardin Tıp Fakültesini Hak Etmiyoru mu?

Dr. Mustafa Tekçe, Mardin'e kurulacak TIP Fakültes [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar