Vali Kıraç'tan Kriminal İnceleme

Vali Kıraç'tan Kriminal İnceleme
14 Eylül 2014 Pazar Saat 20:03 0

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Kriminal Polis Laboratuarı Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Kriminal Polis Laboratuarı Müdürü Hakan Kaymak ve şube müdürleri tarafından karşılanan Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, laboratuvarda incelemelerde bulundu.

Vali Kıraç: "Burada Devletin En Önemli Hizmeti Görülmektedir"

Türkiye-Avrupa Birliği Mali İşbirliği çerçevesinde yapılandırılan "Türkiye'nin Adli Kapasitesinin Güçlendirilmesi" projesi kapsamında yapımı tamamlanarak hizmete giren Kriminal Polis Laboratuarı Müdürlüğü ziyaretinde konuşan Vali Kıraç, "Devletimizin; hizmetin odağında gördüğü vatandaşına, emniyet ve asayiş hizmetini ayağına kadar götürmesinin örneklerinden birisini burada görüyoruz. Huzur ve güvenliği temin edilmiş bir ortamda yaşama arzusu, insanımızın en hayati ve en kutsal haklarından biridir. Bu hakkın korunması ve insanların, insan hak ve onuruna yaraşır şekilde yaşamalarını temin etmek de devletin en önemli görevleri arasındadır" dedi.

"Suç ve Suçlunun Takibinde Etkili Olacak"

"Kriminal Polis Laboratuarı ile devletimiz vatandaşının taleplerini dikkate alarak, huzur ve güvenliğin temininde, hizmetin yerinde ve süratli bir biçimde verilmesine imkan hazırlamıştır" diyen Vali Kıraç şöyle dedi: "Suç ve suçluların takibinde ve suçların işlenmeden önlenmesinde etkili olacak, yapılacak kriminal tetkiklerin zaman kaybı olmaksızın sonuçlandırılmasını sağlayacak bir hizmeti vatandaşımıza sunmaktadır. Diyarbakır ve bölgemiz için büyük önem arz eden bu laboratuarda, delil değerlendirmesi yerinde ve hızlı bir şekilde yapılabilecektir"

"15 ile Hizmet Veriyor"

Diyarbakır Kriminal Polis Laboratuar Müdürlüğünün sunduğu hizmetler ile ilgili bilgi veren Laboratuar Müdürü Hakan Kaymak ise, "AB'nin maliyetinin yüzde 75'ini karşıladığı proje kapsamında yapılan Diyarbakır Kriminal Polis Laboratuarımızın hizmete girmesiyle bugüne kadar Ankara'ya gönderilen suç kanıtları ve suçun tespiti için aylarca beklenmiyor. Laboratuarımız; Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Hakkari, Malatya, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van ve Mardin olmak üzere toplam on beş İlimize; balistik, belge, kimya ve iz inceleme alanlarında hizmet vermekte olup, yine aynı proje kapsamında Biyoloji, Ses-Görüntü ve Data İnceleme Şube Müdürlükleri de kurulacaktır. Laboratuarımız, zemin+ üç kattan oluşurken 7 bin 500'ü kapalı olmak üzere toplam 9 bin 500 metre kare alan üzerinde kurulmuştur" dedi.

Kriminal Polis Laboratuarı Müdürlüğü'ndeki incelemelerin ardından Vali Kıraç'a Laboratuar Müdürü Hakan Kaymak tarafından plaket takdim edildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

BASINDA MARDİN HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HÜDA PAR: Köylülerin su ve elektrik sorunu çözüme kavuşmalı!

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kır [...]

1 gün önce...

Hayaldi gerçek oldu! Tayvan'a satışlar başladı

Derik ilçesinde, üretilen ve 2019'da İngiltere'de [...]

1 gün önce...

İtfaiyeciler bu kez, düşen kan bağışına koştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire başkanl [...]

1 gün önce...

Valilikten Toplu Mezar Açıklaması

Mardin Valiliği toplu mezar iddiaları üzerine bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN