Vali Yaman Gazeteci ve Kaymakamlarla biraraya geldi

Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ile İdareciler Gününün aynı güne denk gelmesinden dolayı il ve ilçelerde görev yapan gazeteciler ile kaymakamlarla yemekte bir araya gelerek günlerini kutladı.

Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ile İdareciler Gününün aynı güne denk gelmesinden dolayı il ve ilçelerde görev yapan gazeteciler ile kaymakamlarla yemekte bir araya gelerek günlerini kutladı.
Yaklaşık iki saat süren toplantıda Vali Yaman’a Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti de 10 Ocak Gazeteciler Günü ile aynı tarihte kutlanan İdareciler Günü dolayısıyla bütün İdarecilerin şahsında Vali Mustafa Yaman'a plaket verdi.

GAZETECİLERİ TEBRİK ETTİ
Erdoba Elagance Otelde düzenlenen ve il merkezi ile ilçelerde görev yapan gazete sahipleri, ulusal haber ajansı temsilcileri, muhabirler ile Vali Yardımcısı Bahattin Çiçek, Artuklu Belediye Başkan vekili de olan Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Derik Kaymakamı Hakan Kafkas ile bazı ilçe kaymakamları Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, Valilik Özel Kalem ve Basın Halkla İlişkiler Müdürü Cengiz Ergül, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı  Kadir Üründü, Kızıltepe Gazeteciler Derneği Başkanı Halit Solhan, Mezopotamya Gazeteciler Başkanı Cemil Aydoğan ve Mardin Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Çelik’le bir araya gelen Vali Yaman, gazetecilerin günlerini tebrik etti. 
Konuşmasında basının kamuoyunun doğru bir şekilde aydınlatılması için vazgeçilmez bir unsur olduğunun dikkat çeken Vali Yaman, birçok konudan gazeteciler sayesinde haberdar olduklarını söyledi.
              Halkın çıkarlarını savunan ve kamuoyu oluşturan basın, katılımcı ve çağdaş toplumlar için vazgeçilmez konuma sahip olduğunu belirten Vali Yaman, “İdareciler  olarak tevafukken gazetecilerle aynı günü kutluyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Altı ay önce göreve başladığım Mardin’de bu vesileyle de gazetecilerle bir araya geliyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Gönül arzu eder ki; şehrin gözü kulağı olan gazetecilerle daha sık bir araya gelmek isterdim. Ancak taktir edeceğiniz üzere yoğun çalışma tempomuzdan dolayı ancak biraraya gelebildik. İnşallah bundan sonra daha sık aralarla bir araya geleceğiz ve yapılan ya da yapılması gereken çalışmaları üzerine görüş alışverişinde bulunmuş olacağız. Bu vesileyle toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi ifa eden basın mensuplarımızın bizler için değerli olduğunun altını çiziyorum. Gücünü kamudan, kamunun çıkarlarını savunmaktan alan basın, meslek ilkeleri ışığında vatandaşlarımızı doğru ve tarafsız bilgilendirme çabası içerisinde olan bütün gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü ve aynı tarihe tekabül eden idarecilerimizin İdareciler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

GAZEETCİLERLE SOHBET ETTİ
Toplantıda gazetecilerle de sohbet eden Vali Yaman, gazetecilik mesleğinin fedakarlık isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslek olduğunu belirterek güçlü gazeteci ve muhabirlerin, yanında güçlü medya kuruluşlarının güçlü demokrasinin tesisini sağlayacağını belirtti.
Programda söz alan bazı gazeteciler duygu ve düşüncelerini dile getirdi. 
Programda birer konuşma dernek başkanlarından Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, "Yönetimle halkın arasında bağlantı kuran, bilgi akışını sağlayan, toplumsal varoluşta yaşanılan tüm ayrıntıları her bireye eşit olarak ulaştıran basın camiamız, toplumun en önemli nesnel gerçekliğidir. Demokrasinin yerleşmesinde basın kuruluşlarının önemli katkıları olmuştur. Gazetecilerin, halkımızı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emek kutsaldır. Onların bu görevleri yerine getirirken yaptıkları çalışmalara yardımcı olan idarecilerimizin de 10 Ocak İdareciler Gününü kutluyorum. Fedakarca çalışarak halkımıza hizmet eden mülki idare amirlerimizi ve bu hizmetleri halka ileten değerli Mardin ve ilçelerinde görev yapan gazetecilerimizin ´Çalışan Gazeteciler Günü´nü kutluyorum. Toplumsal hayattaki etkinliğini gün geçtikçe arttıran, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve insanlara bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu gerçekleştiren basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."dedi.

GAZETECİLERİN SORUNLARINI VALİYE ANLATTI
Üründü, gazeteciler adına Vali Yaman'a gazetecilerin içinde bulunduğu sıkıntılar hakkında bilgiler vererek sorunlarının çözülmesini istedi.

ÜRÜNDÜ VALİ YAMAN VE GAZETECİLERE PLAKET VERDİ
Program sonunda İdareciler Günü dolayısı ile Mardin Gazeteciler Ve Yazarlar Cemiyeti adına Başkan Abdulkadir Üründü tarafından 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla Mardin’e yaptığı hizmetlerinden dolayı Mülki İdare Amirleri adına Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman ile birlikte Mardin'in tanıtım ve gelişimine yaptıkları haberleriyle destek verdikleri için de il genelinde yayın yapan gazetelerin Yazı İşleri Müdürleri ile Haber Ajansların Mardin temsilcilerine birer plaket verdi. 
Gazetelerden Mardin Arena Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ufuk Güngürmüş, Mardin Haber Gazetesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Murat Akgül, Kıraatım Gazetesi Yazı İşleri 


Müdürü Mustafa Erkar, İletişim Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sait Çakar adına imtiyaz sahibi Rıdvan Fidan ile Mardin Life Gazetesi imtiyaz sahibi Beşir Güneş ve Anadolu Ajansı Temsilcisi Halil İbrahim Sincar, İHA ve İLKHA Temsilcisi Salih Keskin ile Doğan Haber Ajansı Temsilcisi Nezir Güneş'in plaketlerini ise Vali Mustafa Yaman verdi.
GÜNÜN ANISINA TOPLU FOTOĞRAF
Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Halit Solhan da Vali Yaman’a İdareciler Günü dolayısıyla çiçek takdim etti. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle