Vali Yaman: Hedefimiz, En Kısa Sürede Tamamlamaktır!

Vali Yaman: Hedefimiz, En Kısa Sürede Tamamlamaktır!
26 Temmuz 2017 Çarşamba Saat 21:53 5

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü ortaklığında yapılacak Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesi dualar ile başladı. Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Kentimizde günden güne büyüyen trafik sorununu yok etmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliğinde yapılacak olan Kızıltepe Battı Çıktı Projesi’nde vurulan ilk kazmanın ardından Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman çalışmaların başladığı alanda incelemelerde bulundu. Vali Yaman’a protokol üyeleri, Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşlar ve müteahhit firmanın temsilcileri eşlik etti.

Trafik rahatlayacak

“Projemiz kentimizi büyük oranda rahatlatacak” ifadesini kullanan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizde hemşehrilerimizin beklentilerini biliyor ve sorunları çözüyoruz. Kentimiz günden güne artan bir araç trafiğine sahiptir. Maalesef artan araç sayısı yollarımızın trafiği kaldırmamasına neden oluyor. Bu nedenle trafik sıkışıklıkları söz konusudur. Biz bu sorunun ilimizde konuşulmaması için gerekli adımları attık. Projelerimizi çizdik ve harekete geçtik. Hükümetimiz ve devletimiz de bizim projelerimize desteklerini verdiler. Bunun sonucunda trafik sorunun yok edecek ilk adım olan Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesi’nin ilk kazmasını vurduk” dedi.

Sürekli temas halinde olacağız

Projenin beklenilenden daha kısa sürede bitmesi için ellerinden geleni yapacaklarını aktaran Yaman, “İhaleyi alan firma yetkilileri ve Karayolları Genel Müdürlüğümüz ile sürekli temas halinde olacağız. Projemizin verilen süreden daha kısa bir zaman diliminde bitmesi için ne gerekirse yapacağız. Vatandaşlarımızdan bu süreçte sabırlarını bekliyoruz. Çalışmanın ilimize hayırlı olmasını diliyoruz” diyerek sözlerine son verdi.


YORUMLAR :::

 1. Saim uslan
  27 Temmuz 2017 Perşembe Saat 11:45 CEVAPLA
  Karayolları bu işin ihalesini yapan kurum, alternatif yolları yeterince bilmeyebilir. bu noktada Büyükşehir Belediyesi öneride bulunmalıydı. Örneğin Kızıltepe istikametinden Midyat İstikametine gidecek araçlar MARTU Tuğla fabrikası karşısındaki Göllü köyü istikametine, Kızıltepe istikametinden Diyarbakır'a gidecek olanlar da Büyükşehir Belediyesi Konkasör şantiyesi yoluna yönlendirilebilir. bu şekilde şehir içi rahatlar. Neden bu öneriler yapılmadı merak ediyorum.
 2. Cuma Canki
  27 Temmuz 2017 Perşembe Saat 11:16 CEVAPLA
  Adamlar iki loder ile çalışıyor ancak 2019 biter oda biterse
 3. Ibrahim Asar
  27 Temmuz 2017 Perşembe Saat 11:07 CEVAPLA
  Mardine hayırlı olsun tirafik zaten rezildi şimdi rezil oglu rezil oldu maşallah insan önce bi cevreyolu yapar sonra başlar biseneye biter herhalde umarım valibey bu işin takipcısı olur
 4. Mehmet Kaya
  27 Temmuz 2017 Perşembe Saat 10:57 CEVAPLA
  Ve herzamanki gibi yine millete yaranamiyor insan sayın valim .arkadaşlar çevre yolu istiyorlar önce onu yapsaydiniz.bu iki yıl sürecek diyolar.acaba çevre yolu kaç yılda bitecek onu söylesinler bi zahmet. Saygılar. Bu vatan için çalışıp uğraş veren herkesten Allah razı olsun .Kolay gelsin.
 5. çakır
  27 Temmuz 2017 Perşembe Saat 00:02 CEVAPLA
  vali süper bir insan mardinin geleceği için insani hizmetler düşünüyor bugüne kadar bu yol yapılsaydı bunlardan da öte hizmetleri konuşuyor olurduk ama gelin görün ki laf anlatmak çok zor anlamamak için kendini zorlayanlara, mardin işte bu yüzden hep geri kaldı kalıyor değişim her zaman yenilik ilerleme gerek yoksa sonu hep hüsran onun için değişime yeniliğe ve ilermeye lütfen herkes destek olsun açık olsun

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

15 saat önce...

Kumar Oynayan ve oynatanlara rekor ceza

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kumar oynandığı beli [...]

1 gün önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN