Valilikten bombalı araç açıklaması

Valilikten bombalı araç açıklaması
13 Şubat 2012 Pazartesi Saat 21:35 1

Valilik, içinde 150 kilo patlayıcı bulunan otomobil ve Çınar İlçesi Aktepe Köyü'nde 1 PKK'lının öldürüldüğü, birinin de yaralı olarak ele geçirildiği operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, askeri konvoya saldırının son anda önlendiğini bildirdi.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak imzası ile yapılan yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
 
"Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nce, PKK/KCK terör örgütü adına sözde Mardin Eyaleti Savur kırsal alanında faaliyet gösteren bir grup örgüt mensubunun işbirlikçileri vasıtasıyla bir araç temin ederek içerisine patlayıcı madde yerleştirmek suretiyle Diyarbakır-Bismil veya Diyarbakır-Mardin karayolu üzerinde güvenlik güçlerinin geçişi esnasında bombalı eylem gerçekleştirecekleri yönünde bilgiler elde edilmiştir. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün ilgili birimlerince; söz konusu patlayıcı düzeneklerle hazırlanan araçların hareket ettiğinin anlaşılması üzerine Diyarbakır'dan polis helikopteri ile Polis Özel Harekat Timleri araçların bulunduğu bölgeye hareket etmiş, Özel Harekat Polislerinin geldiğini gören bomba yüklü araç Mardin istikametine kaçmış ve bilahare terk edilmiş olarak bulunmuştur. Bomba yüklü aracı ve terk ederek kaçan terörist Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'nce takip edilmektedir. Diğer taraftan söz konusu patlayıcı yüklü araç ve şahıslarla iltisaklı olduğu değerlendirilen başka bir araç Diyarbakır ilimizin Çınar İlçesi Aktepe Köyü istikametine kaçmış ve aracın köy civarına terk edilmesi üzerine helikopter ile Polis Özel Harekat kuvvetlerimiz anılan bölgeye sevk edilmiş, kaçan şahısları yakalamak amacıyla yapılan operasyonda çıkan çatışmada 1 terörist ölü, 1 terörist de yaralı olarak ele geçirilmiştir."
 
Vali Toprak, olayla ilgili biri işbirlikçi olmak üzere şüpheli görülen 5 kişinin gözaltına alındığını belirtti. Açıklamada, teröristlerle birlikte, 1 Glocg marka silah, 4 Kaleşnikof marka uzun namlulu silah, 5 el bombası, bol miktarda fişek, patlayıcı düzenekleri ele geçirildiği kaydedildi. Konuyla ilgili geniş çaplı araştırma ve incelemenin sürdüğü belirtildi.
YORUMLAR :::

  1. KERRAR
    13 Şubat 2012 Pazartesi Saat 22:11 CEVAPLA
    Kimbilir nerede patlatıp onlarca insanın canını yakacaklardı.Hedef Mardin gibi gözüküyor.Allah Mardin'i korudu.Bir de dikkatimi çekti.Bu canilerin tüm planları Sultan Şeyhmus köyü yakınlarında bozuluyor.Enseleniyorlar.İlgisiz olabilir ama.Orda yatan mübarek zatın Sultan Şeyhmus'un manevi varlığı olabilir mi ?Belki de kimbilir.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Karantinadan kaçan bir kişi tüm binanın karantinaya alınmasına neden oldu

Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan ve İstanbul' [...]

1 gün önce...

Horoz dövüştürenlere sosyal mesafe cezası

Kızıltepe ilçesinde Sosyal mesafeye uymayan ve Hor [...]

1 gün önce...

18-20 yaş arasındaki gençlere yeni düzenleme

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağı bulunan [...]

1 gün önce...

15 bin 750 lira Kavga edenlere sosyal mesafe cezası

Polis ekipleri, kavga eden 5 kişiye sosyal mesafe [...]

1 gün önce...

Koronavirüs aşısında ilk adım atıldı!

Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar