Valilikten Hediye Alımlarına Yalanlama

Valilikten Hediye Alımlarına Yalanlama
27 Ağustos 2019 Salı Saat 04:45 3

Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne tekrar kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman, bazı gazete ve internet sitelerinde önceki döneminde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlara hediye aldığı iddialarını yalanladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Ahmet Türk, Vali Yaman'ın 2016 ile 2019 yılları arasında görevde olduğu süreçte yaptığı harcamalarını gündeme getirmiş ve yüz binlerce liralık hediye aldığını iddia ederek konuya dair belge ve faturaları paylaşmıştı.

Bunun üzerine yazılı bir açıklama yapan Vali Mustafa Yaman, “İlimizi ziyaret eden, Devlet Büyüklerimize hiçbir zaman kişiye özel hediye takdimi olmamıştır” dedi.

Mardin’i ziyaret eden devlet büyükleri ile birlikte gelen heyetlere sembolik hediyeler verildiğini doğrulayan Vali Yaman açıklamasında şunları söyledi:

“Bugün bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya mecralarında Devlet Büyüklerimize ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'ya görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesinden hediyeler aldığına dair kamuoyunda yanlış bir algı oluşturmaya yönelik asılsız haberlerin yer aldığı görülmüştür. İlimizi ziyaret eden, Devlet Büyüklerimize hiçbir zaman kişiye özel hediye takdimi olmamıştır. Şehrimizi ziyaret eden Devlet Büyüklerimizle birlikte gelen heyetlere ilimizde üretilen ve şehrimizin kültürünü ve tarihini sembolize eden tanıtan sembolik hediyeler verilmiştir. Ayrıca adı geçen işyeri sahibinin babasının Daire Başkanı yapıldığına ilişkin yalan haberler yer almıştır. M. Ata Altun isimli personel emeklidir ve hakkında yeni bir işlem yapılmamıştır. Bu kapsamda Devlet Büyüklerimiz ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'ya bir hediye verilmesi söz konusu değildir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun programlarında Mardin Büyükşehir Belediyesini hiçbir şekilde ziyaret etmemiştir. Terörle Mücadele gelinen son noktada güven ve huzur ortamı sağlanmıştır. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ilimizde yapılan terörle mücadele ve operasyonlar ile huzur sağlanan ve vatandaşlarımızın yüzünün güldüğü ortamda esnaf ziyaretleri yaparak vatandaşlarımız ve esnaflarımızla bir araya gelmiştir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun yaptığı bir esnaf ziyaretinin fotoğrafının kullanılması ahlaksızlıktır.”

Açıklamasında Türkiye Cumhuriyetinin bir hukuk devleti olduğunu dikkat çeken Yaman, “Yapılan her türlü iş ve işlem denetime tabidir ve denetlenmektedir. Belediye Başkanlığı Vekilliği dönemi içerisinde gerçekleşen tüm iş ve işlemler de denetime tabi olmuştur. Sayıştay, Adli Makamlar ve İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başmüfettişleri tarafından denetlenmektedir. Sayıştay marifetiyle de yıllık olarak denetimler yapılmıştır. Çıkan haberlerde dikkat çeken hususun, Mardin ve Bölgede yapılan terörle mücadele ve terörün önlenmesine yönelik yapılan faaliyetleri engellemeye çalışma, huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik algı oluşturma ve teröre destek verenleri yeniden cesaretlendirmeye yönelik olduğudur, iftar sofralarını da iftiralarına dahil eden bu anlayış, terör örgütüne destek vermek, terör örgütüne yardım ve yataklık etmek, belediye imkânlarını terör örgütüne aktarmak, emniyet ve jandarma binalarının bombalanarak şehitler verilmesine belediye araç ve imkânlarını kullanarak sebep olmaktan, hatta çalıştırdıkları emirlerindeki işçi ve personelin ücretlerinden ve fazla mesailerinden kesinti yaparak fayda sağlamak ve terör örgütüne para aktarmak iddiaları ile haklarında yürütülen soruşturmalar nedeniyle açığa alınan Büyükşehir Belediye Başkanları, İl Belediye Başkanları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları yerine görevlendirilen Belediye Başkan Vekillikleri döneminde yapılan ve yapılacak hizmetleri itibarsızlaştırma ve karalama kampanyası sürdüreceğini göstermektedir. Şu bilinmelidir ki, Mardinli hemşerilerimiz kimin ne olduğunu çok iyi bilmektedir; terör, kültürü öldürür, çocuk öldürür, karakter suikastçiliği de yapar.” ifadelerine yer verildi.


büyüYORUMLAR :::

  1. Mehmet
    27 Ağustos 2019 Salı Saat 08:09 CEVAPLA
    Kafam aydınlanmadı nedense?

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Başıboş köpekler korku salıyor

Ramazan Bayramı'nda uygulanan sokağa çıkma yasağı [...]

1 gün önce...

Normalleşme takvimi iddiaları

Türkiye corona virüsü ölü ve vaka sayısında gözle [...]

1 gün önce...

Virüsün yarattığı ekonomik krizi değerlendirdi: En az 10 yıl sürecek

2008 ekonomik krizini bilen ve 'Doktor Kıyamet' la [...]

1 gün önce...

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle mezarlıklara ziyaret yapılamadı

Her bayram arefesinde dolup taşan mezarlık ziyaret [...]

1 gün önce...

2. gününde de bayramı evde geçiriyorlar

Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 4 gün [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN