Valiye "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabı hediye edildi

Mardin Valisi Mustafa Yaman, Anadolu Ajansı (AA) tarafından hazırlanan "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabına ilişkin, "Bazen bir şeyleri yaşarsınız ama bunu ölümsüzleştirmek çok önemli. AA ülkemizin her yerinde o gün ve ondan sonraki günlerde yaşananları konu edinen çok güzel bir anı kitabı oluşturmuş." dedi.

AA Mardin Büro çalışanları, Vali Yaman'ı makamında ziyaret ederek, AA tarafından hazırlanan "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabını hediye etti.

Kitabı inceleyen Yaman, Darbe girişiminde yaşanan tüm gelişmelerin, AA muhabirlerinin anlık haberleri ve olay anındaki fotoğraflarıyla kronolojik bir sıraya göre derlendiği "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabının hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

15 Temmuz gecesi FETÖ örgütü tarafından 5 Temmuzda ülkenin en kanlı darbe girişiminin yapılmak istendiğini anımsatan Yaman, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetin, tüm kurumların ve vatandaşların bu darbe girişimine karşı topyekün bir direnç gösterdiğini söyledi.

Herkesin bu direnci göstermesinin çok önemli olduğunu aktaran Vali Yaman, şöyle dedi:

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, haksızlığa, hukuksuzluğa, huzursuzluğa ve hem de zulme boyun eğmiyorlar. Bütün vatandaşlarımızı kutluyorum. Allah, inşallah bir daha böyle bir tecrübe yaşatmaz. Mardin'de olduğu gibi Türkiye'nin tüm meydanlarını doldurdu. Milletimiz hiç bir zaman böyle bir haksızlığa boyun eğmeyecek."

Darbe girişimi ve sonrasında yaşananların her an hatırlanmasını gerektiğini kaydeden Yaman, "Bu kitabın şöyle bir önemi var. Bazen bir şeyleri yaşarsınız ama bunu ölümsüzleştirmek çok önemli. AA, ülkemizin her yerinde o gün ve ondan sonraki günlerde yaşananları konu edinen çok güzel bir anı kitabı oluşturmuş. Bu vesileyle de AA'ya teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • SAYIN VALİM MARDİN'DEKİ SUSTURULMAYA ÇALIŞILAN "DELİ", "PARANOYAK", "KAVGACI" KADINLARIN SESLERİNE VE DOSYALARINA DOĞRU DAHA FAZLA YAKLAŞIN LÜTFEN. ORALARDA MARDİN'İN KİRLİ GERÇEKLERİNİ BULACAKSINIZ. ONLARIN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKAMAYAN, ADAMLARINA DARP ETTİREBİLECEK KADAR KORKAK, ARKALARINDAN DEDİKODULARINI YAPIP KARALAYACAK KADAR AHLAKSIZ OLAN O DÜZENBAZLARIN SÖZLERİNE İNANMAYACAK OLGUNLUKTA, ZEKİ, OBJEKTİF VE VİCDAN SAHİBİ OLDUĞUNUZU DÜŞÜNÜYORUM. SAYGILAR.

Yorum Ekle