Vatandaş hastane sorununa acil çözüm istiyor!

Vatandaş hastane sorununa acil çözüm istiyor!
24 Haziran 2019 Pazartesi Saat 09:52 1

Mardin'deki iki hastanenin tek binada toplanmasıyla başlayan sağlık sorunları bitmek bilmiyor. Hastanedeki aşırı yoğunluk nedeniyle vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği şehir hastanesi sözünün yerine getirilmesini istiyor.

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Mardin Devlet Hastanesinin birleştirilmesi ile günde ortalama 6 bin hastaya bakan Mardin Devlet Hastanesindeki yoğunluk beraberinde sorunları da getiriyor. Kimi zaman doktor yetersizliği, kimi zaman da aşırı yoğunluktan kaynaklı sorunların yaşandığı hastanede mesai başlamadan saat 06.00'dan itibaren üç farklı yerden ve 10 farklı bilgisayardan sıra giriş kayıtları alınmasına rağmen yaşanan yoğunluğun önüne geçilemiyor.

VEKİLLERE ÇAĞRI

Her bir doktorun ortalama 150 hasta baktığı Mardin'deki hastanede aşırı yoğunluk nedeniyle vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği şehir hastanesi sözünün yerine getirilmesini istiyor. İktidar temsilcisi milletvekillerinden Mardin'e yeni bir hastane yada var olan hastaneye ek bir binanın en kısa zamanda yapılmasını isteyen vatandaşlardan Ali Demiröz, "Mardin Devlet Hastanesinin durumu içler acısı durumda. 100 bin nüfuslu illerde Tıp Fakültesi var ama biz de bırakın Tıp fakültesini doğru düzgün bir hastanemiz bile yok. bu yoğunlukla nüfusu bir milyona yaklaşan bir şehre bu bina ne zamana kadar hizmet verebilecek. Günde 3 bin kişiye hizmet vermek üzere kurulan hastanemizde günlük ortalama 6 bin hasta bakıyorsa vay halimize. Siyasetçilerimiz ne yapıyor? Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği sözü niye yerine getirmek için çalışmıyorlar? İnşallah bir gün yolları buraya düşer de halimizi anlarlar. Bu Şehre, bu Memleketin insanına bunu yaşatanlara sadece helal olsun diyorum."diyerek tepki gösterdi.

10 FARKLI YERDEN SIRA VERİLİYOR

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu almak yerine hastaneden sıra almak isteyen hasta ve yakınları için hastanede sabahın erken saatlerinden sıra verme hizmeti başlıyor. Saat 06.00'da başlayan sıra verme hizmeti 10 farklı bilgisayardan yapılmasına rağmen yığılmanın ve yoğunluğun önüne geçilemiyor.YORUMLAR :::

  1. memduh
    24 Haziran 2019 Pazartesi Saat 19:17 CEVAPLA
    şehir hastanesine gerek yok hastane araştırma hastanesine dönüştürülse yeterlidir.
    hastanenin yoğun olmasının sebebide ilçelerin tümünün merkeze gelmesidir ilçelerde doktor durmuyor. süresini bitiren istifa edip kaçıyor zorlu şartlardan ve diğer sebeplerden... şehir hastanesi tamamen israftan başka bir şey değil . yapılması gereken 75.yıl meslek lisesi dahil oradaki bütün arazilerin birleştirilip eğitim ve araştırma hastanesi binasının yapılması bölüm dal doktorlarının her birine özel kat yada bölüm ayrılması doktor sayısının böylelikle artmış olması vs şehir hastanesi yapılsa doktor olmasa ne anladık ama araştırma yapılsa sırf uzmanlık için gelen doktorlar 4 5 6 7 yıl burada kalır.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Yolcu denetimini kim yapıyor?

Mardin'de Artuklu - Kızıltepe arasında yolcu taşım [...]

1 gün önce...

SONDAKİKA! Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine operasyon

HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanla [...]

19 saat önce...

Belediye Önünde Açıklama

HDP’li Ahmet Türk tarafından işten çıkarılan 11 şe [...]

14 saat önce...

Hassas Ciltlerin Mucizevi Çözümü Sensibio Serisi

Hassas cilt nedir? Cildimizin hassas olduğunu nası [...]

15 saat önce...

Midyat'ta Kıl Çadır Kütüphanesi

Midyat Kaymakamlığı ve GAP idaresi tarafından kuru [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7