Vatandaş, YENİYOL’u Valiye şikâyet etti

Vatandaş, YENİYOL’u Valiye şikâyet etti
17 Haziran 2011 Cuma Saat 17:01 4

Mardin Valiliği ve Mardin Belediyesi tarafından ortaklaşa hazırlanan Tarihi Dönüşüm projesi kapsamında alt yapısı yapılmak üzere kapatılan Yeniyol’un 3 aydır trafiğe açılmamasına Yeniyol esnafı, Vali Turhan Ayvaz’ı ziyaret ederek tepki gösterdi.

             Mardin’de 15 günlüğüne kapatılan Yeni Yol’un 3 aydan beri açılmaması vatandaşları çileden çıkardı.  Mardin Valiliği ve Mardin Belediyesi tarafından ortaklaşa hazırlanan Tarihi Dönüşüm projesi kapsamında alt yapısı yapılmak üzere kapatılan Yeniyol’un 3 aydır trafiğe açılmamasına Yeniyol esnafı, Vali Turhan Ayvaz’ı ziyaret ederek tepki gösterdi.

Yeniyol esnafı adına Vali Turhan Ayvaz’ı ziyaret eden 25 kişilik grup tek tek sıkıntılarını anlattı. Kendilerine 15 gün kapalı kalacak yolun 3 aydan beri kapalı olduğunu hatırlatan Ahmet Demir ismindeki esnaf, 5 mahallenin can damarı olan bu yolun kapatılması ile vatandaşların adeta evlere haps edildiğini savundu. Demir, Vali Turhan Ayvaz’dan 3 aylık zararlarının da giderilmesini istedi.

BİR İŞİ ON İŞ YAPIYORLAR

Yeniyol’un yapımını üstlenen müteahhit firmasına da tepki gösteren vatandaşlardan Mustafa Çınarbaş ise”Müteahhit firma Yeniyol’da yaptığı alt yapı hizmetlerini çok ağır bir şekilde sürdürüyor. Kimin ne yaptığı belli değil. Bir yeri açıyorlar onu kapattıktan sonra başka yeri kazıyorlar. Bakıyorsun bir gün önce kapattıkları yeri bir daha açıyorlar. Anlayacağınız bir işi on iş yapıyorlar. Bunların sayesinde zindan hayatı yaşıyoruz. Yaşlılarımız ve hastalarımız eve haps olmuş. Bizler bile çarşıya çıkamıyoruz. Şehir içi arabaları çalışmıyor. Buna en kısa zamanda bir çözüm bulunsun.”dedi.

 Belediyenin kendilerine verdiği sözü tutmadığını dile getiren esnaflardan Ceyhun Yılmaz ise “Esnafımız kan ağlıyor. Bunun yanında esnafımızın zararını kim ödeyecek. Esnafımız perişan oldu. İşyerlerimizi toz ve dumandan zaten açamıyoruz. Yeniyol’dan geçen kimse de olmayınca tamamen iflas noktasına geldik. 3 üç aydan beri ne elektrik faturalarını ne de SGK, BAĞ-KUR aidatlarımızı ödeyebildik. Hepimiz perişan olduk. En azından karayolları bir şekilde yolun çukurlarını ve bir kısmını düzeltmesini istiyoruz. Bize 15 Nisanda trafiğe açılacak denildi. Bakın bugün ayın kaçı? Lütfen bu sorunu çözün."diye tepki gösterdi.   

PERŞEMBE GÜNÜNE SÖZ VERDİ

Vatandaşları teskin etmeye çalışan Mardin Valisi Turhan Ayvaz ise Yeniyol sorununu çözüme kavuşturmak için çalışacaklarını ifade ederek önümüzdeki hafta Perşembe Gününe kadar kısmı olarak da olsa trafiğe açacakları sözünü verdi.

Esnafın sıkıntısını bildiğini anlatan Vali Ayvaz, “Bizler bu sorunu çözmek için bir haftadır seferber olmuş durumdayız. Biz kimsenin hakkını kimseye yedirmeyiz, hele ki fakir fukaranın.  Birkaç gündür konuya dair ilgili merciler ile görüşüyoruz. Bir hafta içinde yüklenici firma oradan çekilecek. Yolun bir kısmını düzeltip trafiğe açılacağız. Bizler bu çalışmayı sizin için yapıyoruz. Mardin’deki altyapı sorununu temelden bitirmek için bunun altına imza attık. Bu çalışma bitince çok güzel çalışma olacak. Alt yapı sorunu kalmayacak. Elektrik ve telefon kablolarını tamamen yeraltına alıyoruz. Bu sorunun bitimi ile Mardin’in yarım asırlık sorununu çözmüş olacakız.”diye konuştu.

Vatandaşları kapıda uğurlayan Vali Ayvaz, sorunun çözümünde kendisinin birinci derece sorumluluk alacağını belirterek vatandaşların rahatlattı.

 YORUMLAR :::

 1. ahmet amca
  20 Haziran 2011 Pazartesi Saat 13:41 CEVAPLA
  sloganın harika olmuş "drej" tebrik ederim
 2. Drej
  19 Haziran 2011 Pazar Saat 10:44 CEVAPLA
  Ne var yani. 3 ay da olabilir 13 ay da... Siz zarar ediyorsunuz diye yandaş müteahhitimiz üç beş kuruş kazanmasın mı!? Durmak yok yeni yola devam.
 3. vatandaş
  18 Haziran 2011 Cumartesi Saat 10:41 CEVAPLA
  yeniyolu 3 ayda bitirilmedi ama yarında 1. cadde aynı şekilde kazılacakmış acaba 1.cadde kaç ayda biter sizce bana soracak olursanız burda menfaatçılar ve rantçılarınne kadar kazanacakları? malum.....
 4. merdinli..
  17 Haziran 2011 Cuma Saat 17:46 CEVAPLA
  AKLIN YOLU BİRDİR. 200 METRELİK BÖLÜMLER HALİNDE TRAFİĞE KAPANIR YİNE YAPILABİLRİDİ YAPILACAKLAR. AMA HENİ HEKİL "VİZYON"ve TELEVİZYONVE...EYŞVEE......

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

ETKİNLİKLER HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tarihi Ulucami'de cuma namazı hazırlığı

Korona virüs önlemleri nedeniyle ibadete kapatılan [...]

1 gün önce...

İki aracın karıştığı kazada 6 kişi yaralandı

Nusaybin ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonuc [...]

1 gün önce...

Kilise Caddesinde Yol Çalışması

Kızıltepe ilçesinde yapılan kazılar nedeniyle bozu [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de Cuma Namazı Kılınacak Cami ve Alanlar

Kızıltepe ilçesinde Coronavirus tedbirleri kapsamı [...]

1 gün önce...

Üst üste çıkan yangınlarda ekinler yandı

Nusaybin'e bağlı Girmeli Mahallesinde iki gün üst [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN