Vatandaşlar serinlemek için havuza akın etti

Hava sıcaklığı son 47 yılın rekorunu kırıyor. Kızıltepe’de vatandaşlar serinlemek için havuza akın ediyor.

Kızıltepe ilçesinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava bunaltınca vatandaşlar serinlemek için havuzlara akın etti. Havuzda yüzen vatandaşlar bir yandan eğlenirken bir yandan da ferahlamanın keyfini yaşadı. Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan aşırı sıcak hava etkisini sürdürüyor. Son 47 yılın en sıcak yılı yaşanırken, yakıcı güneş Kızıltepelileri bunalttı. Termometreler ilçede 43 dereceyi gösterirken hissedilen sıcaklık çok daha fazla oldu. Vatandaşlar ferahlamak için Movapark bünyesinde faaliyet yürüten Aquapark yüzme havuzlarına akın etti.

Aquapark işletme Müdürü Özkan Bulut, Mayıs ayından beri 30 bine yakın vatandaşa hizmet verdiklerini belirtti. Bulut, Eylül ayını kadar 250 bin kişiyi ağırlamayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye’nin en büyük Aquapark’ları arasında yer alan Movapark alışveriş merkezinin en kapsamlı ve en serin Aquapark’ı olarak hizmet verdiklerini aktaran Bulut, “Vatandaşların haricinde özel kolej ve belediyelere de hizmet veriyoruz. Bir çok kurum bizde yüzme kurslarını veriyor.” dedi.

Vatandaşların can güvenliği için alanda 15 can kurtaran, 2 sağlık personeli ve 2 güvenlik ekibinin olduğu bilgisini de paylaştı.

Serinlemek için havuzda yüzen Şerefhan Çelik,“Serinlemek için rahatlayabileceğimiz tek mekan burası. Kızıltepe’nin en temiz yeri burası bizde buraya gelip serinliyoruz. Hava sıcaklıkları 45 derecenin altına düşmüyor. Serinlemek için biz de böyle bir yöntem bulduk.” açıklamasını yaptı.

ismail Aydoğan

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle