Vatandaşlar serinlemek için havuza akın etti

Vatandaşlar serinlemek için havuza akın etti
08 Temmuz 2019 Pazartesi Saat 11:52 0

Hava sıcaklığı son 47 yılın rekorunu kırıyor. Kızıltepe’de vatandaşlar serinlemek için havuza akın ediyor.

Kızıltepe ilçesinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava bunaltınca vatandaşlar serinlemek için havuzlara akın etti. Havuzda yüzen vatandaşlar bir yandan eğlenirken bir yandan da ferahlamanın keyfini yaşadı. Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan aşırı sıcak hava etkisini sürdürüyor. Son 47 yılın en sıcak yılı yaşanırken, yakıcı güneş Kızıltepelileri bunalttı. Termometreler ilçede 43 dereceyi gösterirken hissedilen sıcaklık çok daha fazla oldu. Vatandaşlar ferahlamak için Movapark bünyesinde faaliyet yürüten Aquapark yüzme havuzlarına akın etti.

Aquapark işletme Müdürü Özkan Bulut, Mayıs ayından beri 30 bine yakın vatandaşa hizmet verdiklerini belirtti. Bulut, Eylül ayını kadar 250 bin kişiyi ağırlamayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye’nin en büyük Aquapark’ları arasında yer alan Movapark alışveriş merkezinin en kapsamlı ve en serin Aquapark’ı olarak hizmet verdiklerini aktaran Bulut, “Vatandaşların haricinde özel kolej ve belediyelere de hizmet veriyoruz. Bir çok kurum bizde yüzme kurslarını veriyor.” dedi.

Vatandaşların can güvenliği için alanda 15 can kurtaran, 2 sağlık personeli ve 2 güvenlik ekibinin olduğu bilgisini de paylaştı.

Serinlemek için havuzda yüzen Şerefhan Çelik,“Serinlemek için rahatlayabileceğimiz tek mekan burası. Kızıltepe’nin en temiz yeri burası bizde buraya gelip serinliyoruz. Hava sıcaklıkları 45 derecenin altına düşmüyor. Serinlemek için biz de böyle bir yöntem bulduk.” açıklamasını yaptı.

ismail AydoğanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evinde ölü bulundu

Kızıltepe'de cumhuriyet mahallesinde ikamet eden M [...]

1 gün önce...

iki aile arasında taşlı sopalı kavga: 5 yaralı

Kızıltepe ilçesinde akraba iki aile arasında arazi [...]

1 gün önce...

Silahla oynayan çocuk hayatını kaybetti

Mazıdağı ilçesinde bir çocuk, oynadığı silahın pat [...]

1 gün önce...

Valisi Demirtaş, Mazıdağı ile Derik'te incelemelerde bulundu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili [...]

1 gün önce...

Şimdi ne olacak? Evcil hayvanlarda ilk kez Covid-19 görüldü!

Sahiplerine yeni tip corona virüs (Covid-19) tanıs [...]

23 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN