Vefa kolileriyle birlikte kapıları çalıyorlar

Vefa kolileriyle birlikte kapıları çalıyorlar
26 Mart 2020 Perşembe Saat 17:01 0

İçişleri Bakanlığının korona virüs tedbirleri kapsamında yayımladığı genelgeyle sokağa çıkma sınırlaması getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar için 81 ilde uygulamaya konulan ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’, Mardin'de çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşlara yardım amaçlı kurulan grup İl Emniyet Müdürlüğü, jandarma, yerel yönetim, AFAD ve Kızılay görevlilerinden oluşuyor. Tek yaşayan vatandaşlar hızlıca tespit edilip, ihtiyaçları gideriliyor.

Bu kapsamda evinden çıkamayan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması için Türk Kızılayı tarafından hazırlanan gıda ve hijyen kolileri ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’na teslim edildi. Gıda kolileri gün içinde görevliler tarafından evinden çıkamayan yardıma muhtaç kişilere teslim ediliyor.

Yardım kolileriyle birlikte kapıları çalınan ve karşılarından güvenlik güçlerini gören yaşlı vatandaşlar, yardımları kendilerine ulaştıran kolluk kuvvetleri ve görevlilere dua ederek teşekkür ediyor.

Yaşlı vatandaşlara ellerindeki kolileriyle birlikte ulaşan kolluk kuvvetleri, Gıda paketinden ziyade maaşını çekemediğini ya da kronik rahatsızlığı ve yardım desteğine ihtiyacı bulunan vatandaşların da taleplerini alarak ilgili mercileri harekete geçiriyor.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Unutulmaz bir aşk hikayesi Hasen'e Mala Musa û Hedikê

Kızıltepe’ye bağlı Uzunkaya Köyü vardır. Eski ismi [...]

13 saat önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

1 gün önce...

Bakkalın veresiye defterini bu sefer imam kapattı

Bir din görevlisi, bakkalın veresiye defterindeki [...]

6 saat önce...

Başkan Şahin’den, Kaldırım Müjdesi

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yolların ve k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar