"Verilecek ceza vicdanları rahatlatmalı"

02 Temmuz 2018 Pazartesi Saat 15:26 0

Mazıdağı'nda 9 gün önce bacaklarından vurulduğu tahmin edilen ve çok sayıda saçma yarası isabet eden yavru köpeğe yapılanlara hayvanseverler tepki gösterdi.

Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Görevlisi ve HAYTAP İl Temsilcisi Veysel Öğdür, hayvana ilk müdahaleyi Mardin'de yaptıklarını belirterek, "İhbar geldiği zaman yönlendirme yapıldı. Acele vaka konumuna geldi. Arkadaşlarımız aldığı zaman hemen röntgene aldık. Yaralarında kurtlanma vardı. Açık kırıkları vardı. Röntgende saçmalar vardı zaten. Ateşli bir silahla vurulmuş. Adli süreç için gerekli yerlere bilgi verdik. Sonra adli süreç başlatıldı. Veteriner hekimlerimiz Nurettin Bozdağ ve Mehmet Ali Akın ilk müdahalede bulunup, kırıklarına baktılar. Hocalarımız sevkinin uygun olacağını söyledi. Hocalarımız durumunda karar kılınca sevkine karar verilmesi üzerine İstanbul ile irtibata geçtik. Kargo uçak ile İstanbul'a gidiş masraflarını Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanvekilimiz Mustafa Yaman belediyenin karşılayacağını söyledi. 18.30'da kargo uçağı ile İstanbul'a sevkini gerçekleştirdik. Orada karşılandı, veteriner tıp merkezine gitti. Orada Prof. Dr. Kemal Altunatmaz hemen ilgilendi. Enfeksiyonu çok yoğun olduğu için pek müdahale edilebilecek durumda değil. Öncelik enfeksiyonu azaltmak. Enfeksiyonu azalttıktan sonra ön ayaklarından umutlular ama arka ayakları içinde bütün ayaklarını sağlam basa bilmesi için bütün arkadaşlar seferber olmuş durumdalar" dedi.

"Verilecek ceza vicdanları rahatlatmalı"

Yavru köpek ile ilgili gelişmeleri sürekli takip ettiklerini dile getiren Öğdür, "Bu durumun izahı yok. Yavru bir bebek. Bizi en çok etkileyen gözünde gözyaşı vardı. Biz yaranın durumuna göre değerlendirdik. 2-3 günlük bir konu olduğunu düşünüyoruz yara kurtlanmış. Onun çektiği acılar tarif edilemez ve acının tarifi yok. İlçe Jandarma Komutanlığının başlatmış olduğu operasyon çok yerinde. O hayvanın çektiği acı cezasız kalmamalı, para cezası olmamalı ve vicdanları rahatlatacak bir ceza almalı" diye konuştu. 
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Su kuyuların elektriği kesildi, hayvanlar telef olmak üzere

Nusaybin'e bağlı kırsal Doğuş Mahallesinde su kuyu [...]

1 gün önce...

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

1 gün önce...

Köylülerin feryadı: Bir damla suya hasret kaldık

Mardin’de borç iddiasıyla kırsal mahallelerin elek [...]

1 gün önce...

Mardin Korona için teyakkuza geçti

“Normalleşme” sonrası vaka sayısında büyük bir art [...]

1 gün önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

14 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN