Veysi Şahin: Mardin'e güçlü bir temsil gerekiyor

Veysi Şahin: Mardin'e güçlü bir temsil gerekiyor
26 Şubat 2015 Perşembe Saat 20:57 16

AK Parti’den Milletvekili Aday adaylığı için müracaatta bulunan eski Milletvekili Veysi Şahin, Mardin’in bölgede geri kalmış şehirlerden biri olduğuna işaret ederek, geri kalmışlığın Mardinlilerin kaderi olmaktan kendi çalışmalarıyla aşılabileceğini söyledi.

Mardin Life Yayın Grubu’nu ziyaret ederek Genel Yayın Yönetmeni Nezir Güneş ve Yazı İşleri Sorumlusu Kadir Üründü ile seçim süreciyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

AK PARTİ TÜRKİYE'Yİ KÜLLERİNDEN YEŞERTTİ

Merkezine insanı alan ve Türkiye toplumunu oluşturan katmaların ortak umudu haline gelen AK Parti’nin gerek sosyal adalet ve gerekse de ekonomik alanda büyük başarılar kat ettiğini kaydeden Veysi Şahin,  AK Parti 13 yıllık iktidar surecinde Cumhuriyet tarihinde hiçbir hükümetin cesaret edemediği konuların çözümü için kararlılık gösteren bir parti olduğunu söyledi. 

Genel siyaseti ile doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine varana kadar halkların ortak paydasının AK Parti'nin olduğunu ifade eden Şahin, "İktidar olup ancak muktedir olamamanın sıkıntılarını yakın zamana kadar çeken, toplumun ortak umudu olan AK Parti buna rağmen daha kapsamlı ve daha zengin  yeni bir Türkiye hedefiyle; ekonomik, sosyal ve kültürel açılımlarla halkın taleplerini karşılamayı başarmış bir partidir. 30 yıldır akan kardeş kanının nihayete ermesi noktasında gösterilen kararlı siyaset ve beraberinde gelen ‘Çözüm Süreci’yle bu ülkenin güçlü potansiyelinin yeniden küllerinden doğmanın diğer adıdır. Mardin’de onuruyla siyaset yapmış ve halkın gönlünü kazanmış bir Midyatlı olarak diyorum ki; ‘Çözüm süreci’nin yanında durmak, bu sürece destekte bulunmak, bizim için bir onur meselesidir, her türlü badireye karşı göğüs germiş bu iktidarın projelerine destek olmak bölge siyasetçileri için de aynı zamanda bir görevdir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.


"LİYAKAT SAHİBİ GÜÇLÜ BİR TEMSİL"
Mardin’de bir dönem milletvekilliği yapmış ve 1999’dan beri Mardinlilere gerek siyasi arenada gerekse de özel ticari alanlarında hemşerilerine layık bir insan olma şuuruyla hayatına yön vermeye devam ettiğini belirten Milletvekili Adayı Veysi Şahin,
“Biz, bu coğrafyada siyaset yapanlar olarak, bizim bir tek hedef ve gayemiz olmalıdır; Huzur ve barış içerisinde yaşayan müreffeh bir toplum, yaşam kalitesi yükselmiş bir Mardin’de görevini layıkıyla yapmış vicdanen rahat temsilciler olmalıyız. Genelde siyasette AK Parti’nin ev ödevine iyi çalışmış, her alanda kalkınmış yeni Türkiye hedefini idrak etmekle birlikte, yorulmadan, bıkmadan, yılmadan ilerlerken, yerelde ise; Mardin’de yaşayan her dilden her görüşten, hangi sosyal, dini, etnik kimlikten olursa olsun herkesi eşit bir şekilde temsil edip hizmet ulaştırmak gibi bir yükümlülüğümüz vardır. Mardin bir turizm şehridir, bir kültür şehridir. Eşsiz güzellik ve zenginliklere sahip olan bu nadide şehrin insanların temsil görevine talipsek eğer, bu şehrin ihtiyaçlarını dile getirebilecek bir siyasi birikime, liyakata ve güce sahip olmayı da gerektiriyordur. Aday adayı sayımız çok. Ben bütün aday adayları arkadaşlarımızın iradelerine saygı duyuyorum.Bu adaylık sürecinden herkesin farklı bir beklentisi olması da muhakkaktır.  Ancak burada bu bölgenin gerçeğini görmezden gelemeyiz. Siyaset üretebilecek, sorunların çözümünü takip edebilecek ve en önemlisi de sandığın başında durabilecek, sandığa sahip çıkabilecek güçlü adayların da olması gerektiğini düşünüyorum."şeklinde konuştu

"TEŞKİLAT ÜYELERİMİZİN TEVECCÜHÜNE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM"
2011 Genel seçimleri öncesi AK Parti’den yine halkımın desteğine başvurduğunu hatırlatan Şahin, yoğun bir çalışmanın sonucunda şahsına duyulan güvenin yansıması olarak temayülden birinci çıktığını hatırlattı.
Şahin, "2011'de seçimler öncesinde vekilliği yapmış bir aday olarak temayül yoklamasına katıldım. O dönem hatırlanacağı üzere  yoğun bir çalışma süreci içerisinde teşkilatlarımıza mensup onurlu ve emektar kardeşlerimizin desteği ile temayül yoklamasından 1. Sırada çıkarak önemli bir teveccüh görmüştüm. Ancak daha sonra bazı arkadaşlarımızın kendilerince 'Çamur at izi kalsın' hesabıyla bir takım haksız ithamlar ve karalamalarla karşı karşıya kalmamız bizleri üzmüştü. Her şeyde bir hayır vardır. Rabbim demek ki böylesini daha uygun görmüştü. Bu kez yeniden aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Pazar Günü yeniden bir temayül yoklamasına daha katılarak yeniden onurlu teşkilat mensuplarımızdan destek isteyeceğiz. Taktir yine çok değerli delegelerimize kalmış. Öyle sanıyorum ki birileri buna da bulacak bahanelerini şimdiden hazırlamış olmalıdırlar. Burada yeri gelmişken  teşkilatlarımızın bütün aday adaylarına eşit mesafede durmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben siyasi yaşamım boyunca onurlu bir siyaset yaptım. Aynı hassasiyetim bundan sonrası için de yaşamımın ve karakterimin tezahürü olarak devam edecektir. ”diye konuştu.

"MARDİN SAHİPSİZ DEĞİLDİR"

Mardin’in oldukça büyük sorunlarının olduğunu ve AK Parti iktidarı döneminde daha fazla hizmet alması gereken nadide bir şehir olduğunu ifade eden Şahin, “Mardin’de sağlık, eğitim ve ulaşım noktasında önemli sorunları var. Tespit ettiğimiz bu sorunların çözümü için Ankara’daki tecrübelerimizin de bizlere kattığı deneyimle yolları da, kapıları da aşındıracağız. Biz, birlikte bir güç olacağız ve inanıyorum ki bu gücün temsiliyeti, dahili ve harici bütün engellerin üstesinden gelecektir. Şahsım adına belirtmeliyim ki sağlık sorunu yaşayıp Ankara’ya tedavi amacıyla gelen bir çok hemşerime hizmet etme onurunu yaşamış biriyim. Taktir edersiniz ki her sağlık sorunu yaşayan vatandaşımızın Ankara’ya gitme gibi bir şansı olmayabiliyor. Onun için diyorum ki, Ankara’daki sağlık imkânları neyse Mardin'de de o olmalıdır. Mevcut hastanelerimizi, donanım açısından güçlendirmeliyiz. Eğitimde ise daha çok derslik, daha fazla okul yaptırmamız lazım. Unutulmamalıdır ki, çocuklarına yatırım yapmayan bir toplumun, geleceğinden de beklentisi olamaz. Üniversitemizi tıpkı daha güçlü ve her alanda adından söz ettiren yeni bir üniversite haline getirmeliyiz. Yollarımıza gelince; yollarımız çok yetersiz. Yanı başımızda bulunan Diyarbakır’ın, Urfa’nın,Elazığ'ın çevre yolları, duble yolları var. Bizim niye yok, neden olmasın? Bugün baktığımız vakit; Kızıltepe-Mardin karayolu, Midyat-Mardin Karayolu, Midyat-Hasankeyf karayollarının çalışmaları 10 yıldır sürüyor. Bu yollar henüz tamamlanamadı. Ve maalesef ki bu saydığım yollar gelecekte 5 milyon turist ziyareti hedefi olan bir şehrin yollarıdır. Yaşanan kazalar, yitirilen canlarımız ise bunların cabası. AK Parti iktidarı, Ferhat gibi dağları deldi, denizleri doldurup hava alanları kurdu, denizin altından tünel geçitlerle yollar yapıp, kıtaları birbirine bağladı. Bunca hizmeti yapan bir iktidar yıllardır yapımı devam eden Mardin'in bu yolların çalışmalarını tamamlamaktan aciz midir ki? Bana göre değildir! İşte onun için bu çalışmaların zamanında tamamlanması ve hatta yenilerinin eklenmesi için sorunları dile getiren, çalışmaları takip eden temsilcilere ihtiyacımız vardır.”dedi.

Yaptığı seçim çalışmalarında özellikle de Midyat ile Mardin çevrelerinde gerek yerel hizmetler gerekse de siyasal temsiliyet noktasında Arap vatandaşların sıkıntılı olduklarını gözlemlediğini ifade eden Şahin, bu temsiliyeti sıkıntısını; herkesi kucaklayan AK Parti’nin çatısı altında, yerel hizmetlerin işleyişinden sorumlu olan HDP’li dostlarıyla oluşturulacak ortak çalışma ortamıyla ortadan kaldıracaklarına inandığını söyledi.YORUMLAR :::

 1. merkez mardin
  28 Şubat 2015 Cumartesi Saat 10:54 CEVAPLA
  sayın site yöneticileri siz bence sitenin ismini AK lı bişey yapın siteye girdiğimde ilk karşılaştığım şey akp vekil adayları nerde HDP nin ??
 2. Veysi şahine yakişir
  27 Şubat 2015 Cuma Saat 23:14 CEVAPLA
  Yolbaşi
 3. tunç
  27 Şubat 2015 Cuma Saat 19:46 CEVAPLA
  10 bin tamab şahsi oy var adamın biraz aklınız olsa aday gosterirsiniz başarılar veysi şahin
 4. yolbaşı
  27 Şubat 2015 Cuma Saat 19:44 CEVAPLA
  ey ak parti ey ankara midyat tı veysi şahinin elinden aldığınız dan beri resmen tecavuze uğradı sayın veysi şahini 1 sırada gormek isteriz yoksa ak partiye oy yok.
 5. KANİ MİDYAT
  27 Şubat 2015 Cuma Saat 19:19 CEVAPLA
  VEKİLLİK YAKIŞIR.2011 DE YAPTIĞIN BELLİ.İLÇE BAŞKANI İKEN MİDYAT BİRİNCİ.HAKKIN YENİLDİ.HAKKIN VERİLSİN BENCE BU SEÇİMDE.ADALET GELSİN DİYORUM.BU ÇOCUK BÖLGEYİ,İLİ İYİ BİLİR..
 6. OSMAN CAN
  27 Şubat 2015 Cuma Saat 16:11 CEVAPLA
  Sözünü hiç bir ortamda esirgemeyen doğruları söyleyen böyle cesur insanları başımızdan eksik etmesin vekillik Size yakışır veyşi sahin
 7. Veysi ŞAHIN ve Süleyman BÖLÜNMEZ gibiler Mardin e yakışır.
  27 Şubat 2015 Cuma Saat 11:21 CEVAPLA
  Mardinli
 8. NUSAYBİN
  27 Şubat 2015 Cuma Saat 00:01 CEVAPLA
  AK PARTİ ANCAK İKİ VEKİL ÇIKARIR MARDİNDEN DAHA BEKLEMEYİN
 9. Şorızbah
  26 Şubat 2015 Perşembe Saat 23:48 CEVAPLA
  Veysi bey midyatta haksızlığa boyun eymemiş biridir. Milletle yürüyenlerin, milletin arkasına sığınmaları beklenmez. Veysi bey, hadisteki gibi yapmış haksızlıklara karşı susan, gizlenen dilsiz bir şeytan olmamıştır.
 10. mustafa
  26 Şubat 2015 Perşembe Saat 23:32 CEVAPLA
  Sayın vekilim yolunuz açık olsun Allah yar ve yardımcınız olsun.
 11. VEYSİ KELEŞ
  26 Şubat 2015 Perşembe Saat 21:21 CEVAPLA
  VEYSİ ABİ DOĞRU SÖYLEDİN.SENİ TEMAYÜLDEN BERİ TANIRIZ.SEN VE EDİP DEMİRDAĞ LİSTEYE GİRMEYİ HAK ETMİŞTİNİZ AMA NEDEN OLMADI ÜZÜLDÜK.KIZILTEPE SİZİNLE,SİZİ SEVİYORUZ.İKİNİZİDE BAŞARILI SİYASETÇİ GÖRÜYORUM ..
 12. MİDYATSIZ OLMAZ
  26 Şubat 2015 Perşembe Saat 21:14 CEVAPLA
  MİDYATSIZ SİYASET OLMAZ.SİZİ SEVİYORUM MİDYAT SİYASETÇİLERİ VE HAK EDİYORSUNUZ LİSTENİN İLK BEŞİNİ.NİHAT ÖZKAN,VEYSİ ŞAHİN,EDİP DEMİRDAĞ ABİMİZ TEMİZ SİNİZ ,BECEREKLİSİNİZ VE DESTEKLİYORUZ SİZLERİ..
 13. ESTELLİM
  26 Şubat 2015 Perşembe Saat 21:08 CEVAPLA
  İŞALLAH LİSTEDE BUNLARI GÖRÜRÜZ.MÜRACAAT EDENLERDEN BENCE OLMASI GEREKEN İLKLERDE TEMAYÜLDE SIRALAMAYA GİREN İNSANLAR.2011 TEMAYÜL SONUÇLARINA BAKIN VE İLK DÖRDÜ KOYUN,REKOR OY ALINIZ.HAKLI DEĞİLMİYİM SİZCE.AMA HAK NERDE,BUNLAR NERDE..
 14. KAHRAMAN MİDYAT
  26 Şubat 2015 Perşembe Saat 21:06 CEVAPLA
  Kahraman Midyatlı olarak hak ettiğimiz bir ve ikinci sıralamayı isteriz. bakın en fazla oyu kim aldı, hangi ilçe. 2011 de Midyat 23 bin oy.çalışkan ve şahsiyetli kişilerle. temayülde ilk iki midyat, sıralamada yoklar. Yazık.yazık.yazık. bunlar başarır ve istiyoruz. Hizmet ederler.
 15. MİDYATLI ŞEREFLİ ŞAHSİYETLER.
  26 Şubat 2015 Perşembe Saat 21:04 CEVAPLA
  AK PARTİ MİDYAT İLÇESİNDE EMİN ELLERDE DEĞİL.İLK KURULAN TEŞKİLATINIZDAN MEMNUNDUK.EDİP BEY VE VEYSİ BEY BU PARTİYE YAKIŞIR.ADAM GİBİ ADAMLAR.İŞALLAH OLURLAR.
 16. ESTELLİ4747
  26 Şubat 2015 Perşembe Saat 21:03 CEVAPLA
  BENCEDE TEMSİL SÜPER.MİDYATA 2 KONTENJAN GEREK.YAPACAKLAR GELSİN.BENCE SİZLER YAPARSINIZ..

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İd [...]

1 gün önce...

Vefa borcunu ödemek için memleketine 5 yıldızlı otel yaptırdı

Pandemiye rağmen kendi memleketine 5 yıldızlı otel [...]

1 gün önce...

MHP Midyat'ta 1. Olağan Kongre gerçekleştirildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Mardin'in Midyat [...]

1 gün önce...

İkinci el aracını satan ev alıyor

İkinci el araç fiyatlarının 1,5 yıl içerisinde yüz [...]

1 gün önce...

HÜDA-Par iki aile arasındaki husumeti barışla sonuçlandırdı

Dargeçit İlçesinde 3 yıl önce çıkan kavga nedeniyl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN