VGM'den 2021-2022 eğitim yılı başvurularına yönelik açıklama: VGM burs başvuruları ne zaman?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) bursu için geri sayım sürerken müdürlüğün resmi adresinden 2021 – 2022 eğitim yılı başvurularına yönelik açıklama geldi. Öğrenciler, https://www.vgm.gov.tr/sayfalar/2021-2022-egitim-yili-burs-basvurulari adresinden yapılan açıklamayla burs başvuruları hakkında bilgilendirildi. Peki, VGM burs başvuruları ne zaman? Ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs başvuru tarihleri belli oldu mu?

EĞİTİM
PAYLAŞ:

Üniversite sonuçlarının açıklanması ardından VGM burs tarihleri de bir kez daha gündeme gelmişti.

Vakıflar Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada “2021– 2022 eğitim yılı burs başvuru tarihleri www.vgm.gov.tr üzerinden duyurulacaktır.

Burslarımız hakkında ayrıntılı bilgi için Sıkça Sorulan Sorular'dan (SSS) faydalanabilirsiniz.“ denildi.

Geçtiğimiz yıl Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim burs başvuruları 1 Ekim ve 15 Ekim tarihleri aralığında yapıldı.

VGM yükseköğrenim burs başvuruları ise 15 Ekim tarihinde başladı.

ÖĞRENCİLERE BURSLARI NASIL ÖDENİR?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir.

Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir banka dekontunu iletmelidirler.

Öğrenci adına Vakıf Katılım Bankası’ndan hesap açılmalıdır.

Eğer bulunulan yerde Vakıf Katılım Bankası Şubesi yoksa Vakıf Katılım Bankası’nın 444 44 77 ya da 0850 202 1 202 nolu telefonları aranarak öğrencinin bulunduğu yere adına hazırlanmış banka kartı ile banka kartını kullanabilmesi için gerekli evraklar kurye ile öğrenciye ulaştırılmaktadır.

Gerekli evrak ve işlemlerin tamamlanmasının ardından banka kartı aktif olan öğrenciler kamu ortak ATM’lerinden burslarını alabilirler.

Vakıf Katılım Bankası tarafından; kart, kart basımı, kart aidatı, ilk veriliş, yenileme, değiştirme, iptal etme ve benzeri hallerde herhangi bir ücret alınmaz; havale, EFT, ATM/BTM cihazları, internet şubesi, çağrı merkezi aracılığı ile havale, bakiye sorma, hesap hareketleri döküm işlemleri otomatik ödeme talimatı, para yatırma, vergi ödemelerinden ücret ve komisyon alınmaz, hesap işletim ücreti veya başka bir ad altında masraf ve ücret talep edilmez, herhangi bir kesinti yapılmaz ve hesap özeti ücreti alınmaz.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10’una kadar banka hesaplarına ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından yatırılır.

Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle