Yaman: Kısa Süre içinde 80 KM yeni asfalt yol yaptık

Yaman: Kısa Süre içinde 80 KM yeni asfalt yol yaptık
17 Ekim 2019 Perşembe Saat 16:48 0

Mardin Valiliği ile Mardin Büyükşehir Belediye başkanlığı, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla erken bir kutlama programında muhtarlarla buluşma etkinliğinde buluştu.

Kızıltepe Mova Salon'da düzenlenen muhtarlarla buluşma etkinliğine Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman, Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde başta olmak üzere bütün ilçelerden geniş bir katılım olması dikkat çekti.

Mardin Valisi Mustafa Yaman, Vali Yardımcıları Bahattin Çelik, Rıza Gençoğlu, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, ilçe kaymakamları, diğer kurum müdürleri ile muhtarlar katıldı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman, muhtarları selamlayarak girdiği salonda Suriye'de devam eden Barış Pınarı Harekatı ve Mardin Büyükşehir belediyesinde devam eden yeni dönem hizmetlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Vali Yaman, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en güzel şehirlerinde bir tanesinin Mardin olduğunu, burada yaşamaktan ve buraya hizmet etmekten çok mutlu olduğunu belirtti.

9 Ekim de Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden terör unsurlarına karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın riyasetinde Barış Pınarı Harekatını ülke, millet ve Türk Silahlı Kuvvetleri olarak başarıyla başlatıldığını ifade eden Yaman, şöyle dedi:

"CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDA OLDUĞUMUZU HAYKIRIYORUZ"

"Bizim hiç kimsenin toprağında da zerre kadar gözümüz yok. Ancak biz ülkemize kasteden terör nereden gelirse gelsin müsaade etmeyeceğimizi hem Sayın Cumhurbaşkanımız ve millet olarak da söylüyoruz ve bu hep böyle olacak. o nedenle de bir siz buradaki hazirun olarak, Mardin olarak, ülke insanı olarak Barış Pınarı Harekatına Mardin'den bu salondan güçlü bir sesle, ordumuzun yanındayız, milletimizin yanındayız ve Sayın Cumhurbaşkanımıza destek oluruz diye haykırıyoruz. Bu ülke şehitlerimizin ve gazilerimizin yüzü, suyu hürmetine ayakta, elbette üzülüyoruz ama gururda duyuyoruz. Çünkü, çok önemli bir mertebe 11 evladımız, hemşerimiz, kardeşimiz Nusaybin'de, 2 kardeşimiz, evladınız da birkaç gün önce Kızıltepe'de Suriye'den PKK, PYD, YPG'nin atmış olduğu, özellikle sivil yerleşim yerlerine gözeterek atmış olduğu havan toplarından şehit olan kardeşlerimiz var, onlara Allah'tan rahmet diliyoruz, gazilerimiz var, yaralılarımız var aşağı yukarı 80'e yakın çoğu ya ayakta tedavi gördüğüne çıktılar, birkaç tanesi operasyon geçirdi onlarda Allahtan şifa diliyoruz. Mardin'e ve hemşehrilerimize sabır diliyorum."

Kayyum döneminde yüzünün akıyla her köyün, her mahallenin tamamen ihtiyacını görmediyseler bile iyi niyetle her mezara, mahalle, yer yerleşim yerine Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşmaya çalıştıklarını söyleyen Yaman, şöyle konuştu:

"Siz de biliyorsunuz binlerce kilometrelik yol, yüzlerce taziye evi, park ve bir sürü etkinliği beraber yaptık. Kesinti oldu bildiğiniz gibi 5-6 ayı 30 marttan sonra ama siz de gördünüz sizin gözünüzün önünde oldu hiç bir şey yapılmadan sadece konuşuldu. Tezat yapıldı, iftiralar atıldı, her şey yanlış gösterdi, yalan gösterdi. Elbette her belediyenin olduğu gibi Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin de borcu var. bir buçuk aydır beraberiz hiç benden borç lafını duydunuz mu? Biz işimize bakıyoruz bir buçuk aylık bir sürede, ortalığı toparladık 80 kilometre asfalt yaptık hemen geldiğimizde. Almış olduğunuz 6 ay'da ki sıkıntılı süreci tekrar yürütüyoruz. şimdi burada bir araya tekrar geldik inşallah bundan sonraki sürecine birinci dönemde olduğu gibi daha fazla ileri götüreceğiz. 30 Mart'tan önce yapmış olduğu zaten ihaleler de çalışmaları vardı, onlara devam ettirdik, kaldığımız yerden arkadaşlarımızla yürütüyoruz. Tabi 2020'in plan, programı, projesi efendim sizle beraber neler yapılacağı arkadaşlarımız, daire başkanlığımız tarafından sizlere zaten görüşecek, hem bize hem daire başkanlarımıza neler yapılmasını istiyorsanız onları söyleyin. Geçmiş dönemden daha fazla gayret göstererek önümüzdeki dönemde Mardin'i hem bütün kurumlarda kurumsal hale getireceğiz, hem de Türkiye'nin en büyük şehirlerden bir tanesi haline getireceğiz inşallah."

AK Parti Mardin Milletvekillleri Cengiz Demirkaya da, Suriye'den atılan havan topları sonucu Kızıltepe'nin Taşlıca köyünde şehit olan vatandaşlara taziye için geldiklerini belirterek, şöyle dedi:

"Burada siz değerli kardeşlerimize başsağlığı diliyor, hepinize geçmiş olsun diliyorum. Telefonla sınır boyundaki muhtarlarımıza ulaşabildiğimiz kadar ulaştık, oradaki saldırıların terör tarafından sağlandığını, kendilerinin de bilmelerini söyledik ve bu şekilde anlamalarını tavsiye edildi. 9 Ekim Barış Pınarı Hareketi uzun zamanlardan beri hükumetimizin ve devletimizin Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında yürütülen bütün diplomasilerde edinmek istediğiniz sonuçları edinemedik. Buradaki terör operasyonunun ülkemizin iş hatlarına doğru yapılan saldırıların bir şekilde durdurulması gerekiyordu bunu da Barış Pınarı Hareketiyle emperyalist güçlerinin bizi yalnız bıraktırarak, bizi buraya bu şekilde müdahale etmeye zorladılar. Bu müdahaleyi Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak bizim haklı ve meşru hakkımız olarak kullandık. Buradaki operasyonumuz icra edilmek üzere devam ediyoruz. Buradan Kızıltepe, Nusaybin ve Suriye'deki şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyor, bütün yarınlarımıza acil şifalar diliyorum."

AK Parti Mardin Milletvekillleri Şeyhmus Dincel ise, şöyle dedi:

"Türkiye çok önemli bir süreçten geçmekte, bu süreçte de bizim en önemli sesimiz yine muhtarlar olacak. Çünkü, çok büyük algılar yapılmakta.Türkiye bu haklı davasında yalnızlaştırmak istemektedir. Bunda en büyük destekçileri Türkiye'nin her alandaki biz ne yazık ki acıyı yaşayan bir iliz şuana kadar sivil 13 şehidimiz var. Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum, gazilerimize. Barış Pınarı Operasyonun, başarılı, kazasız belasız zayiatsız bitmesini Yüce Allah'tan temenni ediyorum. Bu arada bizlere de çok iş düşüyor, çünkü var olan karşımızda ilkeli, ahlaklı bir yapı yok, her türlü ahlaksızlığın mübah olduğu, her türlü eylemin mübah olduğu bir yapı var ve burada sivil, çocuk, kadın demeden oradan roketler sallıyorlar. Şuana kadar 700'e yakın veya daha fazla olmuştur muhtemelen. İşte dün de ne yazık ki yine Cizre taraflarına düştü. Allaha şükür şehidimiz olmadı 3 tane yaralımız var. Ama Türkiye güçlü bir devlet, ordumuzla, milletimizle, iktidarımızda hatta muhalefet'imizin yüzde 90'lık büyük bir oranla el birliği içinde bu olaylara karşı koyacağız. Hiç kimsenin bir şüphesi olmasın. Hepinizden rica ediyorum tüm vatandaşlarımıza bu meselenin çok net ve tarafsız bir şekilde anlatılmasını istiyorum. Dünyanın da bilmesini istiyoruz. Çünkü dünya bu gerçekleri ne yazık ki kendi kısır bakış açısıyla bakıyor. Biz ne kadar çok anlatırsa dünya bu meseleyi daha iyi anlayacaktır. Çünkü yüz yıl öncede bu olaylar oldu ama yüz yıl önceki Türkiye yoktu, Allah'a şükür güçlü bir ordusuyla, güçlü bir siyasetiyle, güçlü bir bürokrasi ve milletiyle var."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

11 saat önce...

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

1 gün önce...

Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime [...]

1 gün önce...

Ermenistan yine Gence'yi vurdu!

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevi [...]

1 gün önce...

Derik'te Muhtarlar Günü Kutlandı

Derik İlçesinde ‘Muhtarlar Günü’ düzenlenen törenl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN