Yanlış Takılan Seruma Suç Duyurusu

Yanlış Takılan Seruma Suç Duyurusu
26 Temmuz 2011 Salı Saat 15:42 0

İbrahim Abi, doğuştan zihinsel özürlü 6 yaşındaki kızına tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde yanlış serum takıldığı iddiasıyla görevliler hakkında suç duyurusunda bulundu.

 Mazıdağı İlçesi'nde yaşayan İbrahim Abi, doğuştan zihinsel özürlü 6 yaşındaki kızı Eylül Abi'ye tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde yanlış serum takıldığı iddiasıyla görevliler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Mazıdağı İlçesi'nde 10 yıllık matematik öğretmenliği yapan 33 yaşındaki İbrahim Abi, pankreasından rahatsız olan zihinsel özürlü 6 yaşındaki kızı Eylül'e, tedavi için getirdiği Dicle Üniversitesi Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde yanlış serum takıldığı iddiasıyla görevliler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Halasının kızı Vahide ile 12 yıl önce evlenen İbrahim Abi'nin, bu evlilikten yaşları 3 ila 11 arasında değişen Zelal, Mehmet, Eylül ve Nurgül adlı 4 çocukları oldu. Anne Vahide Abi, doğuştan zihinsel özürlü olan üçüncü çocukları 6 yaşındaki Eylül'ü, rahatsızlanması üzerine 8 Temmuz tarihinde Mazıdağı Devlet Hastanesi'ne götürdü. Pankreasında rahatsızlık tespit edilmesi üzerine kızı Eylül'ü Diyarbakır'daki Dicle Üniversitesi Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne getiren anne Vahide Abi, kızının burada yataklı tedaviye alındığını söyledi.

Tedavi için küçük Eylül'e ağızdan beslenmenin kesildiğini ileri süren anne Vahide Abi, "Damardan serumla kızım beslenmeye başlanmıştı. Ancak bir süre sonra damardan çıkan serumun deri altına kaçıp, kol ve göğüs bölümünde inanılmaz derecede şişkinliğe sebep oldu. Bunu doktorları söyledi. Bizi hemen plastik cerrahi servisine gönderdiler. Burada ameliyatla kol açılması gerektiğini, açılmaması durumunda kolunun kesilebileceğini söylediler. Ameliyat 10 Temmuz'da yapıldı. 15 Temmuz tarihinde de bizi taburcu ettiler. Eşimle birlikte Mazıdağı'nda yaşıyoruz. 90 kilometrelik bir mesafeyi her gün gidip gelmek zorunda kalıyoruz. Bu durum nedeniyle mağdur olduk. Hem de kızıma yanlış serum takıldığı için görevliler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Çünkü kızımın sakat kalma ihtimali var. İkinci bir ameliyatın daha gerekli olduğunu söylüyorlar. Kalçadan alacakları parçayı kızımın koluna yapıştıracaklar. Sorumluların cezalandırılmasını istiyorum" dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN