Yardım Derneğinden En Anlamlı Yardım Desteği

Yardım Derneğinden En Anlamlı Yardım Desteği
12 Eylül 2020 Cumartesi Saat 17:35 0

Mardin Umut Kervanı Aile Boyu FMF Hastalığı Olan Aileye Bilgisayar Hediye Etti

Aile Boyu Kronik FMF hastası olan aileye çocukların uzaktan eğitimi için Mardin Umut Kervanı bilgisayar hediye etti.

Yetim, mağdur, muhtaç ve mültecilere yaptığı düzenli insani yardımlarla umut olan Mardin Umut Kervanı bu sefer aile boyu kronik FMF hastası olan ailenin umudu ve çaresi oldu.

Yeni Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde telafi eğitimlerinin uzaktan yapıldığı ülkemizde maddi imkansızlıklardan ebaya erişimi olmadığından eğitimden kopan yüzlerce belki de binlerce öğrenci var. İşte onlardan biri Mardin Merkezde oturmasına rağmen maddi imkansızlıklardan dolayı evde bilgisayar-tablet olmadığından ve akılı telefonları da çok eski sürüm olduğundan EBA’ya erişimi olmayan 7. Sınıf öğrencisi olan Fikriye S.’dir.

Mağduriyetlerini dile getiren anne Amşe S. “ Eşim ve çocuklarım dahil hepimiz kronik FMF hastasıyız. Maddi durumumuz iyi olmadığından eşim çocuklarımıza EBA’daki uzaktan eğitim dersleri için bilgisayar alamıyor. Akıllı telefonlarımız da çok eski EBA’yı kaldıramıyor. Kronik hastalığımızdan dolayı kızımı Milli Eğitim’in EBA’ya erişimi olmayan öğrenciler için okullarda açtığı EBA Destek Odalarına da gönderemiyorum. Çünkü bizden biri yeni kovid 19 kaparsa hepimizin sonu olur korkusunu yaşıyoruz. Çocuklarımın eğitimi için farklı okul ve kurumlardan ödünç bilgisayar talebinde bulunmama rağmen bu talebim gerçekleştirilmedi. Ödünç bilgisayar bulabilsem komşulardan da internet ayarlayacaktım. En son bilgisayar ihtiyacımızı Mardin Umut Kervanı yetkililerine bildirdik. Allah onlardan razı olsun, bir hafta içerisinde kızımın uzaktan eğitimi için bir bilgisayar tedarik ettiler bize.” Dedi.

Öğrenci Fikriye S. de Mardin Umut Kervanı bana bilgisayar getirdiler, onlara teşekkür ediyorum. Dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hadi ÇAKAR,

Yeni Kovid 19 salgın hastalığı nedeniyle maalesef esnaf sıkıntı yaşıyor, anne babalar sıkıntı yaşıyor, öğrenciler sıkıntı yaşıyor. Hastalık herkesi bir şekilde olumsuz etkiliyor. Aile boyu kronik hasta olan Amşe S. Ailesi de bu sıkıntıyı bariz yaşayanlardan. Maddi durumları yetersiz, çocuklarının EBA’ya erişimi yok, FMF hastalığından çocuklarını okullardaki EBA erişim noktalarına gönderemiyor, anne ödünç bilgisayar arıyor, bulamıyordu. Çaresizdi. Bu sıkıntıyla bize başvurdu. Kendilerine umut, sorunlarına çare olmak için kendilerine bir bilgisayar tedarik ettik. Gidip bilgisayarı kurduk, çalıştırdık. Artık Fikriye S. EBA’daki uzaktan eğitim derslerinden geri kalmayacak inşallah. Rabbim hayırseverlerden razı olsun. Allah’ın izniyle siz hayırsever kardeşlerimiz yanımızda olduğunuz müddetçe yetim, muhtaç, mağdur ve mülteci kardeşlerimize umut olacağız, dertlerine derman, sorunlarına da çare olacağız” dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Ödüllü kuaförün salon açılışını Kaymakam Çam, yaptı

Kızıltepe ilçesinde kuaförlük yapan saç ve tasarım [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrencilere motivasyon otobüsü

Türkiye'de bir ilk olan, kırsal bölgelerde eğitim [...]

1 gün önce...

Aman Dikkat... Sağlık Bakanlığı 2 bağlantı için uyardı!

Sağlık Bakanlığı resmi Twitter hesabı, pandemi des [...]

1 gün önce...

Dal, Muhtarlar gününde Cumhurbaşkanına teşekkür etti

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Mardin Hüküme [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN