Yargı heyetinden Nusaybin'e moral ziyareti

Yargı heyetinden Nusaybin'e moral ziyareti
30 Mayıs 2016 Pazartesi Saat 20:27 2

Adalet Bakanı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet ile beraberindeki heyet operasyonun sürdüğü Nusaybin’de görev yapan güvenlik güçleri ile yargı mensuplarına moral savcılara destek ziyaretinde bulundu.

Adalet Bakanı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet ile Yargıda Birlik Derneği Yönetim Kurulu üyeleri’nden oluşan heyet, Nusaybin’de devam eden ‘Atmaca 7’ Operasyonunda terörle mücadelede görev alan güvenlik güçleri ile Mardin’de görev yapan hakim ve savcılara moral desteğinde bulundu.

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel ile Mardin Ağır Ceza Reisi Bülent Koç ile birlikte Nusaybin’de incelemelerde bulunan Adalet Bakanı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet ile Yargıda Birlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yargıtay Savcısı Birol Kırmaz, Nusaybin’e gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından Mardin Adliyesi’ne geçerek, yaptıkları ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundular.

Kendilerini takip eden gazetecilere Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel’in makamında ziyaretle ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Adalet Bakanı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet, ziyaretin Nusaybin’de devam operasyonda terörle mücadelede görev alan asker ve polise destek olmak üzere gerçekleştirdiklerini belirtti.

Nusaybin’de görev yapan güvenlik güçlerini son derece morali yüksek bir şekilde bulduklarını ve bundan dolayı da mutlu olduklarını kaydeden Heybet, “Yargıda 5 bin 400 hakim ve savcı üyesi bulunan Yargıda Birlik Derneği yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Nusaybin’de devam eden güvenlik güçlerimize verdikleri mücadelede yanlarında olduğumuzu göstermek üzere geldik. Nusaybin’de bizleri nazik bir şekilde karşılayan 7. Kolordu Komutanımıza, Nusaybin Emniyet Müdürlüğümüze, Mardin Cumhuriyet Başsavcımıza teşekkür ediyoruz. Burayı görünce, buraya gelmekle ne kadar iyi yaptığımızı anladık. Bizler yargı mensupları olarak, terörle mücadele konusunda ülkemizin, vatandaşlarının milli birliği ve beraberliği açısından, bu beraberliği korumak adına verilen mücadelede her zaman güvenlik güçlerimizin yanındayız, onların arkasındayız. Hukukun, hukuk dışı yollarla, anayasal düzeni, milletin huzurunu ve barışını ve milli birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanlara müsamaha gösterilmeyeceğini bu mücadelede yargımızın, güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu ve bu mücadelede güvenlik güçlerimizin daima yanında olduğumuzu göstemek üzere buradayız.” diye konuştu.

Mardin Adliyesi’nde görev yapan hakim ve savcılarla tanışan ve bir süre kendileriyle sohbet eden heyet üyeleri, daha sonra Mardin Valiliği’ne geçerek, Vali Ömer Faruk Koçak tarafından kabul edildi.

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet, Yargıda Birlik Derneği Başkanı Birol Kırmaz, Genel Sekreter Ali Nevzat Açıkgöz ile Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Berrin Aksoyak ve Cumali Karakütük’ten oluşan Yargıda Birlik Heyeti, geceyi Mardin’de geçirdikten sonra yarın Mardin’den ayrılacak.YORUMLAR :::

  1. Yargı üzerindeki terörizm
    14 Temmuz 2016 Perşembe Saat 22:19 CEVAPLA
    Taşradaki ppkci ve paralelci savcılar, hakimler ve mülki amirler veya savcı ve hakimleri görevini kötüye kullanarak tepeden arayıp baskı yapan mülki amirler veya daha tepedeki aksak koltuklarıyla yargı mensuplarına parmak sallayanların işi artık çok zor ve riskli. yargıyı suçluları koruyucu, haklıyı haksız ve hatta suçlu duruma düşürecek şekilde hüküm kesilmesini isterken artık on kez daha düşünmek zorundalar. Hukuksuz kararlar Yargıtay ve Danıştay'dan döndüğü gibi paralelcisi, pkkcisi rüşvetçisi yada boyunduruk altında iş yapanlar da kendi elleriyle ben buradayım demiş ve elenmiş oluyor. Bir taraftan da kim yargıya müdahale ediyor, görevini kötüye kullanıyor belleklerde ve arşivlerde kayıt altına alınıyor. Zaman ve mekan durmaksızın kayıt altında... Sıradan bir vatandaş bile kimin paralelci kimin pkkli olduğunu bilirken bu dönemde Danıştay ve Yargıtay mı bilmeyecek? Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın diyen mücade insanlarının olduğu dava ve soruşturmalarda suçlulara aman verilir mi? yargıdaki adaletsizliklerin üzerine gidilip deşifre etmemek olur mu? Bazı davalar, davacılar ve davalılar var ki didik didik edilmeye, ilişkilendirilmeye değer... Varsın uzun sürsün, varsın ucunda kahır olsun....

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

12 saat önce...

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

1 gün önce...

Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime [...]

1 gün önce...

Ermenistan yine Gence'yi vurdu!

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevi [...]

1 gün önce...

Derik'te Muhtarlar Günü Kutlandı

Derik İlçesinde ‘Muhtarlar Günü’ düzenlenen törenl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN