Yaşlı adam üzüm toplarken canından oldu

Önce yılan ısırdı, sonra kalp krizi geçirdi Yaşlı adam üzüm toplarken canından oldu
14 Ekim 2020 Çarşamba Saat 12:53 0

Mardin’de yılan ısırması sonucu fenalaşıp hastaneye kaldırılan Selim Belke geçirdiği kalp krizi sonucu hastanede yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Narlı (Helex) Köyündeki bağında çalışırken yılanın ısırdığı 73 yaşındaki Selim Belke, tedavi için götürüldüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Selim Belke’yi köyün girişindeki bağında üzüm toplarken, otların arasında bulunan yılan tarafından ayak parmağından ısırıldı. Olay yerine çağrılan ambulans ile Midyat Devlet Hastanesi’ne götürülen Belke, tedaviye alındı. Yılan ısırması sonucu kalp krizi geçirmesi ile durumu giderek kötüleşen Belke, yoğun bakıma alındı. Yoğum bakım ünitesinde tedaviye alınan Belke yapılan bütün müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Belke’nin cenazesi Narlı Köyünde toprağa verildi. Mardin Life ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet Belke ailesine sabır ve başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

DOKTORLAR UYARDI

Doktorlar ise "Yılan sokmasına bağlı olarak karaciğer, böbrek ve kas yıkımı da görünebilen durumlar. Bu vakamız çok nadir görülebilen bir durum. Kalp sokmasına bağlı kalp krizi çok sık görülmüyor. Yılanın ısırması ciddi alerjik reaksiyonlar oluşturabilir. Kalp damarlarında spazma yol açıyor ve hastalarda bu spazma bağlı kalp krizi oluşturuyor. Hiç kalp krizi rahatsızlığı olmayan biri yılan veya bir arının sokması sonucu kriz geçirebilir. Bu durumlarda göğüs ağrısı ve şoka girdiği zaman mutlaka sağlık kuruluşuna gelinmesi gerek.”uyarısında bulundular.

Yılan tehlikesi vatandaşları tedirgin ediyor

Mardin’de yaşanan bu olaydan önce de birkaç vatandaşın bağlarında yılan ısırması sonucu hastaneye kaldırılması dağlık alanlarda da yılanlar görülmesi vatandaşların korku yaşamasına neden oluyor. Uzmanlar ise vatandaşlara bahçelere kalın kıyafet ve bot giyerek girmeleri yönünde öneride bulunarak, yılan ısırmalarında yaranın bezle sıkılıp, zehrin enjektör aracılığıyla çekilmesi gerektiğini söyledi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'de trafik kazası: 2 yaralı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde sürücüsünün direksiyo [...]

1 gün önce...

Millî Eğitim Bakanlığı'ndan LGS ve YKS açıklaması

Millî Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "L [...]

1 gün önce...

Mardin'de kısıtlamanın kalkmasının ardından yoğunluk başladı

Mardin'de sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiy [...]

1 gün önce...

Mardin’de 434 aileye ayni ve nakdi yardım ulaştırdı

İnsani yardım çalışmalarına devam eden Mardin Umut [...]

1 gün önce...

Mardin Ovası’nda tarım arazilerinin imara açılmasının önüne geçilecek

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mezopotamya Ovası’n [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar