Yatırımlar Masaya Yatırıldı…

Yatırımlar Masaya Yatırıldı…
19 Şubat 2011 Cumartesi Saat 13:40 0

Mardin il Koordinasyon Kurulu Birinci dönem toplantısı Vali Yardımcısı Oğuzhan Bingöl Başkanlığında il, ilçe Kaymakamları, Belediye Başkanlar ve yatırımcı kamu kurum ve kuruluşların daire Müdürleri’nin katılımıyla gerçekleşti.

          Mardin il Özel İdareye ait Protokol salonu, Mardin il Koordinasyon Kurulu birinci dönem toplantısına ev sahipliği yaptı. Mardin il genelinde 2011 yılında yapılacak yatırımlar tek tek masaya yatırıldı.

Mardin Vali Yardımcısı Oğuzhan Bingöl, Toplantının ana konularının halen devam eden 2010 yılı yatırımlarının genel değerlendirmesi olduğunu hatırlatarak, varsa sıkıntılarının ilgili yatırımcı kurumlarının daire müdürlerinin bunu dile getirmesi olduğunu söyledi.

Yatırımlarla ilgili olarak genel manada bir sıkıntının yaşanmadığının ifade edilmesi üzerine Vali Yardımcısı Oğuzhan Bingöl. “Mardin il genelinde, 8 sektörde toplam 347 adet projemiz mevcuttur. toplam proje bedeli 6 milyar 577 milyon 062 bin 247 tl. olan söz konusu projelere 2010 yılı için ayrılan ödenek toplamı 686 milyon 362 bin 470 Türk Lirasıdır. 2010 yılı sonu itibariyle ilimizdeki projelere 651 milyon 807 bin 466 tl. harcanarak yüzde 95' lik nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Değerli mesai arkadaşlarım, ekonomik dengelerin tesis edilerek sürdürülebilir bir büyüme ortamının temin edilmesi için kamu kesiminde mali disiplin sağlanması ve kamu harcamalarında etkinliğin ve verimliliğin arttırılması zorunluluk arz etmektedir. Bu nedenle, 2011 yılı bütçesinde kamu kesimine tahsis edilen kaynakların kamu kuruluşlarınca etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasına özen gösterilmelidir. 2011 yılı ı. dönem il koordinasyon kurulu toplantısının ilimize faydalı olmasını temenni eder, yapacağınız çalışmalarda üstün başarılar dilerim” dedi.

TRENLER TAŞLANMASININ ÖNLENMESİ İSTENDİ

Nusaybin ilçe Kaymakamı Murat girdin daha sonra söz alarak, Devlet Demir Yolları’nın ilçe merkezi içinden geçen trenlerin çocuklar tarafından vagonlarının sık sık taşlanarak camlarının kırıldığını ve kamu malına ciddi zararlara yol açtığını vurgulayarak, bu konuda TCDDY’nin önlem almasını talep etti. Tutanaklara geçirilen talep doğrultusunda gerekli önlemlerin alınması için TCDDY Genel Müdürlüğüne yazı yazılması ve bu konuda alınacak önlemler içinde ödenek tahsisinin yapılması kararlaştırıldı.

YOL ONARIMI İSTENDİ

Mazıdağı ilçe kaymakamı Serdar Kaya da, Derik ilçesi ile bağlantılı karayollarının çok yıprandığını ve bu yolun acilen bakım ve onarıma ihtiyacı olduğunu söyledi.

200 KİLOMETRE KÖY YOLU ASFALTLANACAK

Oturum Başkanı Vali Yardımcısı Oğuzhan Bingöl, Diyarbakır Karayolları Bölge Müdürlüğünce, 2011 yatırım programına alınan köy yollarının iyileştirilmesi projesi kapsamında 200 kilometre sıcak asfalt kaplaması yapacaklarını da, konuşmasının son bölümünde müjdeledi. Mardin-Kızıltepe arasındaki 10 kilometrelik Havaalanı kavşağına kadar olan bölümünde, tüm altyapısının yapılacağı ve sıcak asfaltlama ile ikinci bir kaplama hizmeti verileceği de ifade edildi.

OKUL MÜJDESİ

Mardin il Milli Eğitim Müdür Vekili Turan Ateş de, söz alarak, Nusaybin Girmeli beldesine il Özel İdaresi tarafından hazine arazisi üzerinde bir Lise okulunun görülen ihtiyaç üzerine bu yıl inşaatına başlanacağı müjdesini verdi.

Mardin il Koordinasyon kurulu birinci dönem toplantısı daha sonra, yatırımcı kuruluşlarla katılımcı idarecilerin arz ve talepleri dile getirilerek toplantı olumlu bir havada sona erdirildi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Canlı yayında yöneltilen "Kürtçe" sorusu Acun'u küplere bindirdi:

Konuk olduğu canlı yayında "Survivor'da Ersin Kork [...]

1 gün önce...

İlk Cuma İçin Şükür Kurbanı Kesti

Mardin'de Cuma namazından önce hayırsever bir vata [...]

1 gün önce...

Devlet korumasındaki gençler kamuda kadroya alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Züm [...]

1 gün önce...

75 gündür yaptığı tek şey bulmaca çözmek

Derik ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında [...]

1 gün önce...

Cuma namazı öncesi vatandaşlara cami hoparlörlerinden uyarı

Koronavirüs salgını sebebiyle toplu ibadete kapatı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN