Yeni Dünya Düzeninde Tarım İnsanlığın Önceliği olacak

Yeni Dünya Düzeninde Tarım İnsanlığın Önceliği olacak
10 Nisan 2020 Cuma Saat 00:00 0

Kızıltepe hububat ticaret merkezi başkanı Mehmet Şerif Öter Hükümete Çağrıda bulundu, Dünyada kurulacak yeni düzende tarım insanlığın önceliği olacağını söyledi.

Kızıltepe hububat ticaret merkezi ve Mardin toplumsal dayanışma federasyonu başkanı Mehmet Şerif Öter yaptığı açıklamada “kurulacağı muhtemelyeni dünya düzeninde İnsanların ve diğer canlılarıntemel yaşam ihtiyacıtarımdan, topraktan temin edildiği için tüm dünya ülkeleri stratejilerini, gelecekteki plan ve projelerinin temelinde ve önceliklerinde kesinlikle gıda ve tarım olacaktır.

Öter “Ülkemiz dünyanın en verimli toprak ve iklime sahip olmasına rağmen alınması gereken Üretim miktarını alamıyoruz olmanın başlıca nedeni çiftçilerimizin zaruri girdi kalemleri olan Tohum, Gübre, Mazot, Elektrik ve ilaç fiyatlarının aşırı yüksek olmasıdır, diğer olumsuz bir faktör de birçok tarım ürünü ithalatında gümrük oranları düşürülerek veya sıfırlanarak ithalat izni verilmesidir. Milli servet anlayışıyla tarımımıza gereken değer verildiği takdirde, Türkiye nüfusu kadar bir ülkeyi daha besleyebilecek tarım potansiyeline sahip bir ülkeyiz

Tarım sektöründe ve toplumsal alanlarda faaliyet yürüten bir sivil toplum örgüt başkanı olarak;Başta Ülkeyi yöneten hükümetimize, ilgili idarecilerimize ve tüm siyasi partilerimizeçağrıda bulunuyorum. Milli şuurla, ortak değer anlayışı çerçevesinde milli servet olan tarıma elbirliğiyle, sahip çıkılması gerek. Dünya ve Ülkemiz Coronavirüs denen bir salgının pençesinde kıvranıyor. Uzmanların açıklamalarına bakılırsa Virüse yakalanmış insanlardan kurtulanların geneli bünyesi, bağışıklık sistemi güçlü olanlardır. Unutulmamalı ki Güçlü bağışıklık sistemide ancak ve ancak sağlıklı gıdalarla beslenmekten geçiyor.

Öter sözlerini şöyle tamamladı Coronavirüs salgını sonrası sözü edilen yeni Dünya düzeninde Silahtan, her türlü teknolojiden ve hatta dijital iletişimden daha fazla ihtiyaç duyulacakların başında gıda gelecek, Ülkemizin sahip olduğu tarımın hayatı konumda stratejik olduğunu tüm dünya biliyor. Umut ediyoruz Hükümetimizintarım konusunda strateji ve acil eylem planı olsun, aksi halde yeni dünya düzeninde arzulanan şekilde etkili olamayız, “Dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

James Jeffrey, Kürt Yüksek Konseyi’ni Kurdu!

ABD’li üst düzey diplomat ve eski Türkiye Büyükelç [...]

1 gün önce...

Türkiye'nin ilk bin ihracatçısı listesinde Mardin'den 5 firma

Türkiye İhracatçılar Meclis (TİM) tarafından düzen [...]

1 gün önce...

Altın fiyatlarındaki düşüş piyasayı canlandırır

Son aylarda altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmay [...]

23 saat önce...

Kaymakam, İtfaiyecilerin Haftasını Kutladı

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emrul [...]

1 gün önce...

Üzüm pekmezinin damaklara yolculuğu başladı

Şifası ve lezzetiyle mutfakların vazgeçilmezi üzüm [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN