Yeniden Refah Partisi ilk kongresini yaptı

Yeniden Refah Partisi ilk kongresini yaptı
28 Ekim 2019 Pazartesi Saat 12:31 0

Yeniden Refah Partisi Mardin 1. Olağan kongresi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emenetoğlu'nun katılımıyla yapıldı.

Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan kongrede daha sonra divan kurulu belirlendi. Yoğun ilginin olduğu kongrede seçimlere tek liste ile giden Mehmet Emin Doğru, delegelerin oylarıyla il başkanlığına seçildi. Mardin Artuklu Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen kongreye, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emenetoğlu'nun yanı sıra Genel Merkez Yetkilileri, siyasi partilerin il başkanları, STK Başkanları, Yeniden Refah Partisi Mardin il ve ilçe teşkilatları ve partililer katıldı.

Kongrede partililere hitap eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emenetoğlu, partisinin projelerini anlattı.

Hükümetin  eğitim, ekonomi başta olmak üzere diğer politikalarını eleştiren Emenetoğlu, AK Parti'nin iktidarı döneminde 170 devlet kuruluşunun satıldığını, 17 senenin sonunda elimizde 71 tane devlet kuruluşu kaldığını belirterek, ” 240 devlet kuruluşu teslim alıp 170 tanesini satıp yok etmişler. En fazla devlet kuruluşu satan iktidar olarak tarihe geçtiler.  Petkim, Tüpraş, Türk Telekom, llimanlar, sigara, gübre ve şeker fabrikaları, tuz işletmeleri bunlardan birkaçı”dedi.

Mardin halkına verilen sözlerin tutulmadığını öne süren Emenetoğlu, "Biz Yeniden Refah iktidarında hikaye anlatmayacağız, bizden öncekileri suçlayıp yıllar boyunca bizden öncekilerin yaptıklarını anlatmakla vakit harcamayacağız." diye konuştu.

HEDEFİMİZ İLK 30

Dünya Ekonomik Forumu raporuna göre, eğitim kalitesi sıralamasında Türkiye’nin 137 ülke arasında 99'uncu sırada  olduğunu belirten Emenetoğlu, “İlk işimiz eğitim sıralamasında ilk 30’a girmek olacak” dedi.

Emenetoğlu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığı döneminde yaptığı hizmetlerden bahsederek, Milli Görüş davasının hak davası olduğunu söyledi.

İl Başkanı Doğru ise konuşmasında, 40 yıllık geçmişi olan Milli Görüş davasında Yeniden Refah Parti ise ‘merhaba’ dediklerini belirterek, “Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin inşallah. Muhterem Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın ‘milli görüş’ diyerek yola çıktı. Bu kutlu davada milli görüşü anlayabilmek için insanlık tarihine gitmemiz lazım. Milli görüş hak ile batılın mücadelesinde Hakkı tanımaktır. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak eğriye eğri, doğruya doğru diyeceğiz. Eğilmeden bükülmeden, diklenmeden 82 milyon ve İslam aleminin refahı için varız. Hakkı, adaleti ne pahasına olursa olsun savunacağız” diye konuştu.

Kongrenin açılışına katılamayan Genel Başkan Fatih Erbakan, bir mesaj göndererek kongreye katılan partilileri selamladı.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Mehmet Emin Doğru delegelerin oyuyla il başkanlığına seçildi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

20 saat önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

22 saat önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

20 saat önce...

Büyükşehir Belediyesinden koronavirüs çalışmaları

Büyükşehir Belediyesi yeni koronavirüs (Covid-19) [...]

1 gün önce...

Yeşilay “Sigarayı Bırakmanın Tam Zamanı” diyor

Yeşilay, sigara kullanımının koronavirüs riskini 1 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar