Yertüm Ailesi'nin Mutlu Günü

Yertüm Ailesi'nin Mutlu Günü
05 Ekim 2019 Cumartesi Saat 13:14 0

Mardin'de yerleşik olan Yertüm ailesinin iki genci Elif ile Mehmet Emin Yertüm düzenlenen düğün töreniyle yaşamlarını birleştirdiler.

Artukbey Kahve ve Kuruyemiş Markası'nın Sahibi İşadamı Tacettin Yertüm'ün kız kardeşi, Emekli Eğitimci Ali Yertüm'ün Kızı Gelin Elif Yertüm ile İsa Yertüm'ün oğlu Damat Mehmet Emin Yerüm'ün yaşamlarını birleştirdikleri düğüne ilgi büyük oldu.

Kızıltepe Mova Salon'da düzenlenen düğün misafirlerin onuruna verilen yemek ikramıyla başladı.

Davetlilerin onuruna verilen yemeğin ardından Gelin Elif İle Damat Emin Yertüm’ün havai fişek ve ışık gösterileri arasında salona girmeleriyle başladı.

Davul-Zurna ve Kadınların zılgıtları arasında düğün salonuna girerek ilk danslarını yapan Elif ile Emin'in heyecanı gözlerinden okunuyordu.

Alkışlar arasında İlk danslarını konfeti ve ışık gösterileri altında yapan gelin ile damadın mutluluğuna yakın akrabaları da ortak oldu.

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir'in kıydığı resmi nikahla mutlu bir evlilik için şahitlerin huzurunda birbirlerine bir kez daha ‘Evet” diyen Elif İle Emin Yertüm'ün nikah şahitliğini ise; Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Mardin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İşadamları Bedrettin Karaboğa, Süleyman Çelik, Mardin İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Necmettin Başboşa, birlikte yaptı.

Nikah töreninde genç çiften en az 5 çocuk yapmaları için tavsiyelerde bulunarak mutluluklar dileyen Vali Mustafa Yaman, evlilik cüzdanını bir ömür boyu koruması için gelin Elif Yertüm'e teslim etti.

Nikah töreninin ardından düğün pastasını birlikte kesen genç çift, birbirlerine ikramda bulunduktan sonra Vali Mustafa Yaman ile davetliler oluşturulan halay halkalarının arasındaki yerlerini alarak genç çiftin mutluluğuna ortak oldular.

Mardin'in tanınmış sanatçısı Mehmet Berzi'in söylediği, Kürtçe, Arapça ve Türkçe şarkılar eşliğinde devam eden düğün, gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

Mardin Life Ailesi olarak, genç çifte bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Albayrak, İş Dünyası Buluşmasına katıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye iç [...]

1 gün önce...

Çelik: Vali Yaman'a sahip çıkmak Mardinlilerin görevidir!

Kanaat Önderi İşadamı Süleyman Çelik, bir hentbol [...]

23 saat önce...

Demirkaya: Halk Kütüphanesi inşasına bu yıl başlanacak

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Kız [...]

22 saat önce...

Tripleks Lojman, Anaokuluna çevrildi

İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer'in talimatıyl [...]

1 gün önce...

Sahne Sırası Sende Mardin il seçmeleri Nusaybin'de yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Gençlik Hizmetl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN