Yıldızların Altında Kasımiye'de Buluşup, Yazılım Hazırlayacaklar

Yıldızların Altında Kasımiye'de Buluşup, Yazılım Hazırlayacaklar
12 Temmuz 2019 Cuma Saat 17:34 2

İyilik İçin teknoloji metoduyla Türkiye'nin dört bir yanından Mardin'e gelecek olan ve aralarında uzmanlar, akademisyenler ve mühendislerden oluşan 50 kişilik ekip, Mardin için fikir geliştirip, proje hazırlayıp, yazılım gerçekleştirmek üzere Kasımiye Medresesi'nde buluşuyor.

İyilik İçin Mardin Fikir ve Yazılım Geliştirme Kampı ile Mardin’in kültürüyle teknolojiyi birleştirmesi, katılımcıların hiçbir ödül beklemeden katılarak gece boyunca proje üretmesi açısından Dünya’da eşsiz bir konsept ile bir ilke imza atılacaktır.

13-14 Temmuz tarihlerinde ülkenin dört bir yanından “iyilik için teknoloji” mottosuyla yazılım projeleri geliştirmek için gönüllü olarak uzmanlar, akademisyenler ve mühendislerden oluşan 50 kişilik ekip Mardin’de bir araya geliyor. İyilik İçin Mardin Fikir ve Yazılım Geliştirme Kampı ile Mardin’in kültürüyle teknolojiyi birleştirmesi, katılımcıların hiçbir ödül beklemeden katılarak gece boyunca

proje üretmesi açısından Dünya’da eşsiz bir konsept ile bir ilke imza atılacaktır. İstanbul , Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Elazığ, Hatay, İzmir ve Mardin’den gelen 50 gönüllü katılımcı ilk olarak Mardin’in Yeşilli ilçesinde bir araya gelip tanışarak, Mardin ile  ilgili fikir üretmek için beyin fırtınası yapacaktır. Burada ortaya çıkan fikirleri hayata geçirmek için katılımcılar Kasımiye Medresesi’ne hareket edecekler.

Dini ilimler, astronomi ve tıp bilimi eğitimlerinin verildiği, El Cezeri tarafından geliştirilen dünyanın ilk robotunun sergilendiği, 700 yıllık tarihe sahip kadim bilim yuvası Kasımiye Medrese’sinde; yapay zeka, artırılmış gerçeklik gibi yeni teknolojiler kullanılarak 24 saat içerisinde Mardin ve bölge için mobil uygulamalar geliştirilecektir. Sonrasında aralarında Mardin ve Bölge Şehir STK temsilcilerinin ve akademisyenlerinin olduğu jüriye projeler sunulacaktır.  

 Ayrıca Mardin’e gelen uzman ve mühendisler Kasımiye Medresesinde çocukların teknoloji ile ilgili farkındalıklarını arttırmak ve rol model olmak için çocuklarla bir araya gelecek ve teknoloji ile ilgili kitaplar hediye edilecektir. İstanbul’da yaşayan Mardin’li bilgisayar mühendisi Mehmet Aca’nın tamamen sosyal sorumluluk duygusuyla başlattığı bu proje, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Mardin Şubesi başkanı Deniz Hitay’ın işbirliği ve Zurix Teknoloji, Abaküs Yayıncılık, Aydoğanlar İletişim’in sponsorluğunda hayata geçiyor  Bu projenin hayata geçmesinde katkıda bulunan tüm Mardin Kurum ve kurum amirlerine teşekkürler. " YORUMLAR :::

  1. Yavuz Selim
    12 Temmuz 2019 Cuma Saat 20:53 CEVAPLA
    Aaaa ne zaman planladiniz hic duymadik cok guzel bir program
  2. Sehmus
    12 Temmuz 2019 Cuma Saat 20:49 CEVAPLA
    Tebrik ederim memleketlmlz lcln guzel bir program duzenlemissiniz gelen misafirlerimize tesekkur ederim

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Yolcu denetimini kim yapıyor?

Mardin'de Artuklu - Kızıltepe arasında yolcu taşım [...]

1 gün önce...

Belediye Önünde Açıklama

HDP’li Ahmet Türk tarafından işten çıkarılan 11 şe [...]

1 gün önce...

SONDAKİKA! Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine operasyon

HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanla [...]

1 gün önce...

Mardin'de 1 ay boyunca 'eylem yasağı'

Mardin Valiliği, kent merkezi ve ilçelerinde topl [...]

20 saat önce...

Nusaybin'de çöpler vatandaşı mağdur ediyor

Nusaybin ilçesinde yapımı tamamlanan TOKİ konutlar [...]

40 dakika önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7