Yılların sorununa belediyeden kökten çözüm

Yılların sorununa belediyeden kökten çözüm
07 Ağustos 2020 Cuma Saat 16:04 1

Dargeçit İlçesine bağlı Alayurt Mahallesini ikiye ayıran derenin üzerine Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy’un talimatıyla, köprü yapımına başlandı.

Yıllardır mahallelinin çözülmeyen ve çilesi haline gelen köprü sorunu çözüme kavuşuyor. Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy’un talimatıyla, Alayurt Kırsal Mahallesini ikiye ayıran ve özellikle yaşlı ve çocukların mahallenin diğer yakasına geçmesine imkân tanımayan dere üzerine köprü yapımına başlandı. Mahallenin iki yakasını birbirine kavuşturacak yeni köprü sayesinde, özellikle okula giden öğrencilerin yaşadığı çile de son bulacak.

“HİZMET İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Göreve geldikleri günden bu yana ilçenin her bölgesine hizmet götürmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyleyen Başkan Aksoy, “Biz bu göreve vatandaşımıza hizmet etmek için talip olduk. Allah’a şükürler olsun ki, imkânlarımız ölçüsünde ilçemizin her köşesinde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın talebi üzerine yıllardır Alayurt Mahallemizi ikiye ayırmasına neden olan derenin üzerine köprü yapımına başladık. Vatandaşlarımızın büyük bir çilesi halin gelen özellikle kış aylarında dere üzerinde köprü olmaması nedeniyle vatandaşlarımıza zor anlar yaşatıyordu. İnşallah yapacağımız köprüyle rahat bir nefes alacaklardır.” Diye konuştu.

İsteklerinin kısa sürede yerine getirilmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen vatandaşlar, “Yıllardır köprü hasretiyle yaşıyoruz. Dere mahallemizin tam ortasından geçiyor ve mahallemizi ikiye bölüyordu. Çocuklarımız kışın çamurdan dolayı okulla gitmekte zorlanıyorlardır. Dargeçit Belediyesi’nin yaptığı köprü, bize büyük kolaylık sağlayacak. İsteğimizi ivedilikle yerine getiren Başkanımız Mehmet Cüneyt Aksoy’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.YORUMLAR :::

  1. Dünya akafor
    08 Ağustos 2020 Cumartesi Saat 11:00 CEVAPLA
    Bu köprü 2 senedir yapılmış daha yeni mi resim atılıyor ya biraz güncel ve objektif olmak en doğrusu herkes bir şeylerden nemalanmaya çalışıyor ama gerçek olan icraat ile ön plana çıkmaktadır köprü 2 senedir var ama yolu yapılmamış yol yapısınlar yol istiyoruz

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

DİKA, Dara'yı restore ederek dünyaya tanıtacak

Mardin Müze Müdürlüğü tarafından, Sanayi ve Teknol [...]

1 gün önce...

Mesleki yeterlilik belgesi verecekler Bölgede ilk defa Mardin'de hizmet vermeye başladı

Belge zorunluluğu olan meslek branşlarında istihda [...]

1 gün önce...

Dar gelirli öğrencilere destek için Anlamlı Tablet Kampanyası

Nusaybin Kaymakamlığı, uzaktan eğitim için zorluk [...]

1 gün önce...

Kültür Koleji Kapılarını Öğrencilere açtı

Mardin'de eğitime yeni bir anlayış getiren Kültür [...]

1 gün önce...

Yaralı at yol kenarına terk edilmiş halde bulundu

Savur ilçesinde yol kenarına terk edilmiş yaralı a [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

4
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

5
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7