Yılların sorununa belediyeden kökten çözüm

Yılların sorununa belediyeden kökten çözüm
07 Ağustos 2020 Cuma Saat 16:04 1

Dargeçit İlçesine bağlı Alayurt Mahallesini ikiye ayıran derenin üzerine Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy’un talimatıyla, köprü yapımına başlandı.

Yıllardır mahallelinin çözülmeyen ve çilesi haline gelen köprü sorunu çözüme kavuşuyor. Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy’un talimatıyla, Alayurt Kırsal Mahallesini ikiye ayıran ve özellikle yaşlı ve çocukların mahallenin diğer yakasına geçmesine imkân tanımayan dere üzerine köprü yapımına başlandı. Mahallenin iki yakasını birbirine kavuşturacak yeni köprü sayesinde, özellikle okula giden öğrencilerin yaşadığı çile de son bulacak.

“HİZMET İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Göreve geldikleri günden bu yana ilçenin her bölgesine hizmet götürmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyleyen Başkan Aksoy, “Biz bu göreve vatandaşımıza hizmet etmek için talip olduk. Allah’a şükürler olsun ki, imkânlarımız ölçüsünde ilçemizin her köşesinde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın talebi üzerine yıllardır Alayurt Mahallemizi ikiye ayırmasına neden olan derenin üzerine köprü yapımına başladık. Vatandaşlarımızın büyük bir çilesi halin gelen özellikle kış aylarında dere üzerinde köprü olmaması nedeniyle vatandaşlarımıza zor anlar yaşatıyordu. İnşallah yapacağımız köprüyle rahat bir nefes alacaklardır.” Diye konuştu.

İsteklerinin kısa sürede yerine getirilmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen vatandaşlar, “Yıllardır köprü hasretiyle yaşıyoruz. Dere mahallemizin tam ortasından geçiyor ve mahallemizi ikiye bölüyordu. Çocuklarımız kışın çamurdan dolayı okulla gitmekte zorlanıyorlardır. Dargeçit Belediyesi’nin yaptığı köprü, bize büyük kolaylık sağlayacak. İsteğimizi ivedilikle yerine getiren Başkanımız Mehmet Cüneyt Aksoy’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.YORUMLAR :::

  1. Dünya akafor
    08 Ağustos 2020 Cumartesi Saat 11:00 CEVAPLA
    Bu köprü 2 senedir yapılmış daha yeni mi resim atılıyor ya biraz güncel ve objektif olmak en doğrusu herkes bir şeylerden nemalanmaya çalışıyor ama gerçek olan icraat ile ön plana çıkmaktadır köprü 2 senedir var ama yolu yapılmamış yol yapısınlar yol istiyoruz

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'de 4 mahallede sokağa çıkma yasağı!

Mardin'in Midyat ve Dargeçit ilçeleri kırsalında t [...]

1 gün önce...

Kısıtlamaya uymayan 9 bin 583 kişiye ceza

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, k [...]

1 gün önce...

Mardin'de Lezzetin Yeni Adresi: NUCAN Restaurant

Mardin’de Restaurant sektöründe faaliyet gösteren [...]

1 gün önce...

Dicle Kalkınma Ajansına personel alınacak

İstihdam edilmek üzere Dicle Kalkınma Ajansına (D [...]

1 gün önce...

Mardin'de okul kültürü yeniden inşa edilecek

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ), “Tüm Bireylerin [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Bulmuşken

2
Doç.Dr. Mustafa Öztürk
Doç.Dr. Mustafa Öztürk

Derik’te Var “Ölmez Ağacı”

3
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

İnsülin direncine dikkat!

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Erdemli Yaşamak

7