Yolcu’ya facebook cezası

Yolcu’ya facebook cezası
26 Temmuz 2013 Cuma Saat 15:31 10

Şırnak’da bir yolcunun otobüs firmasını facebook hesabı üzerinden şikayet etmesi kendisine pahalıya mal oldu.

Şırnak’tan Ankara’ya M. D. isimli otobüs firması ile yolculuk yapan Hakan Usal facebook hesabından firmanın hizmetini eleştirdi. Şikayetinde araçta klimanın çalışmaması, otobüsün geç hareket etmesi, otogar haricinde yolcu almasını eleştiren Usal, otobüs şoförünün kendisini mola yerinde kasıtlı olarak bıraktığını iddia etti.
Aynı zamanda Şırnak Sağlık-Sen Şube Başkanı da olan Hakan Usal Ankara’da sendika genel merkezinin düzenleyeceği toplantıya katılmak üzere Şırnak’tan Ankara’ya 47 NC 656 plakalı M. D. Seyahat firması ile yola çıktı.
Usal, yolculukta karşılaştığı sıkıntıları kendi facebook hesabından paylaştı. Usal, mesajlarında “M. D. ile Ankara’ya gitme mücadelesi veriyoruz. Evet tam anlamı ile bir işkence Cizre’den yarim saat güneşte bekledikten ve geç hareket ettikten sonra klimanın soğutmamasının nedeni de sıcaklara bağlayan kaptanımız.nihayet Nusaybin’e vardı.15 km uzaklaştıktan sonra Urfa’ya gitmek için otogara gelen bir yolcuyu beklemek üzere yol kenarına çekmiş bekliyoruz. Muavine kaptana durumu ikinci kere anlatmaya kalkışsam herhalde karakolda biter bu olay. Allah bu halka merhamet etsin.Hiç bir hizmetin memleketimizde standardı yok.İnsanların ya da yöneticilerin verdiği kadar alabilirsin hem bunu da bir lütuf olarak görmeliyiz.”ifadelerini kullandı.
Usal, facebook hesabından bu paylaşımı yaptıktan sonra otobüsün Şanlıurfa yakınlarında mola verdiği esnada kasıtlı olarak kendisini tesiste bıraktığını ileri sürdü. Yolda kalan Usal, tesis yakınında bulunan Çamlıdere Jandarma Karakolu’na giderek şikayetçi oldu.
Çağırdığı ticari taksiyle Şanlıurfa’ya oradan da başka bir otobüsle Ankara’ya yoluna devam eden Usal, bunu da hesabından “M. D. bizi yolda terk etti.mola verdiği yerde arkasına bakmadan gaza bakıp ayrılan M. D. seyahat bunu kasıtlı yapmıştır. Konu ile ilgili Çamlıdere Jandarma Karakoluna müracaat ve şikayetlerimizi yaptık.”paylaşımını yaptı.YORUMLAR :::

 1. Torpil li hoca
  29 Temmuz 2013 Pazartesi Saat 04:40 CEVAPLA
  Çok merak ediyorum SaiT hoca ne yazmış ??? Yok yok torpili Sait yaz bakalım
 2. Orhan İpek
  28 Temmuz 2013 Pazar Saat 16:44 CEVAPLA
  Sait Hoca şu Mardinin yetiştirmiş olduğu en kaliteli insanlarından biridir.Said Hocanın eline su bile dökemeyecek karekterdeki insanların karalama kampanyasını kınıyorum. Meyve veren ağaç taşlanır misali yalan yanlış yorumlarınızla Mardin halkına bu söylediklerinizi inandıramzsınız.Mardin Halkı da sizde Gerçek Said Hocayı tanıyorsunuz ama işinize gelmiyor değil mi?
 3. şow Haber Paparazi
  28 Temmuz 2013 Pazar Saat 03:25 CEVAPLA
  Küçük bir eleştiride bulunmuş sait hoca vah vahhh bu yüzden mi Müdür olamadın.Hem eleştireceksin hem müdür olacaksın.. Gerçekten ne yazdığını merak ediyorum kamuoyu ne der ona bakalım.Yaz bakalım ne yazmışsın, neden yazmışsın merak ettim Nasıl bir eleştiriymiş bu her kes görsün Torpile dewam Sait.. TORPİLCİ SAİT
 4. LOKMAN
  27 Temmuz 2013 Cumartesi Saat 17:57 CEVAPLA
  Sayın Akdağı eleştiren çok ayıp eder. Memleketin sorunlarını sıkıntılarını dert edinen tek vekildir o. Artı onu burda bu şekilde eleştirmek hoş olmamış... Bu yorumun kaldırılması lazım...
 5. öğretmen
  27 Temmuz 2013 Cumartesi Saat 13:30 CEVAPLA
  Kendilerine bel bağladığın adamları iyi seçecektin sait hoca sen il başkanına belediye başkanına falana filana bel bağlayıp yola koyulursan seni hayal kırıklığı bekler sonra gelir burda ağlaşırsın.Daha anlamadın mı siyasetin işi yüze gülüp arkadan konuşmak.
 6. Sadi
  27 Temmuz 2013 Cumartesi Saat 10:46 CEVAPLA
  Sait hocadan önce Mardin Öğretmenevi zarar ediyordu, borç içindeydi. Borçlar ödendi para kazanmaya başlanmıştı. Mehmet Emin hoca müdür olduktan sonra geçen yıl yine zarar etmeye başladı. Sait hoca hakkında bir şey yazanlar bu gerçekleri unutmamalı.
 7. TORPİLCİ
  27 Temmuz 2013 Cumartesi Saat 03:49 CEVAPLA
  Torpil yaptığınızı göğsünüzü gere ger itiraf edip hakkınızın yenildiğini ve mağdur edildiğinizi söylüyorsunuz Allah akıl versin öğrencilerinize Din Kültürü dersinde ne anlatıyorsunuz kul hakkı ile ilgili merak ediyorum.
 8. mardinli
  27 Temmuz 2013 Cumartesi Saat 00:00 CEVAPLA
  Sait efendi.
  senin işine engel olanlar senin yüzüne gülen il başkanı diğer vekil ve il müdürüydü ama sen halen anlamamışsın. bir de bırak artık bu makam sevdalarını. En yakın gördüklerinin senin arkandan neler söylediklerini bilsen sen o zaman selam bile vermezsin
 9. öğretmen evi
  26 Temmuz 2013 Cuma Saat 20:09 CEVAPLA
  Sait Hoca sen hala ikbal peşinde misin bıkmadın mı usanmadın mı?
 10. sait kerimoglu
  26 Temmuz 2013 Cuma Saat 16:40 CEVAPLA
  Facebook bazen insanin basina bela oluyor.Benim basimdan da buna benzer bir olay gecti.Milli egitim mudurlugune Sube mudurlugu girevlendirilmesi gundemdeydi.8 kisulik listenin 1.sirasinda ismim vardi.ama o siralarda Kiziltepe milletvekili A.Akdag in face sayfasunda kucuk bir elestride bulunmustum.Vay sen misun beni elestiren! Kimse beni elestiremez diye ne yapti ne etti ismimi o listeden cikartti.Oyle ki hem il baskanini hem de Milli egitim mudurunu baski altina aldi.
  Facebook! Sen nelere kadirsin!

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Elektriği kesilen çiftçiler, yolu trafiğe kapattı

Mardin’de elektriği kesilen çiftçiler, Kızıltepe-C [...]

14 saat önce...

Kızıltepe'nin sevilen simasi hayatını kaybetti

Kızıltepe'nin sevilen simalarından ve 40 yıldır bö [...]

1 gün önce...

Nusaybin'in Yeni Kaymakamı Emrullah Temizkan kimdir?

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararna [...]

1 gün önce...

Kaymakamlar Kararnamesi Resmi Gazete'de

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazet [...]

1 gün önce...

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri At [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN