Yüz çocuğun yüzünü güldürdüler

Yüz çocuğun yüzünü güldürdüler
22 Mayıs 2020 Cuma Saat 18:25 0

Midyat İşadamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya, Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Atilla Yarış ve önceden tespit edilen 100 yetim ve öksüz çocuğun bayram kıyafetlerini hediye etti.

İstanbul Zeytinburnu daimi meclis üyesi ve Midyat İşadamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya’nın destekleri ve girişimleri sonucu belirlenen Yüz yetim ve öksüz için başlatılan çalışma sonunda minikler yeni kıyafetlerini almanın mutluluğunu yaşadı.

Cumhuriyet Bulvarı üzerinde özel bir işyerinde, koronavirüs tedbirlerine uyarak minin yavrulara bayram kıyafetleri özenle seçildi. Bayram olmazsa da bayram heyecanı yaşamaları gerektiğini belirten hayırseverler, minin yavrularla sohbet etmeyi ihmal etmedi.

Zeytinburnu daimi meclis üyesi ve Midyat İşadamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya “Daha önce değerli ilçe başkanıma hayırlı olsuna gelmiştim ama bu vesileyle tekrar hayırlı olsun. Başkanımızla yaptığımız istişarelerde daha önce yaptı yardımlar vardı. Biz de Midyat İşadamları Derneği olarak Midyat’ta yüz tane ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin giyindirdik, başkanımızla birlikte.”dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Yarış ise “Bu pandemi döneminde, bu hastalıkla mücadelemizde, her zamankinden çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu süreçte, bizleri ve memleketi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz. Yetimleri ve öksüzleri sevindirdi bizleri de buna ortak ettiği için kendisine teşekkür ediyoruz. Her zaman bizler de yanlarındayız, Abdulhakim bey gibi insanlarımızın sayısını Rabb’im çoğaltsın, memleketlerini unutmasılar. Bu memlekette taş üstüne taş koyanlardan Allah razı olsun.”dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tarihi Ulucami'de cuma namazı hazırlığı

Korona virüs önlemleri nedeniyle ibadete kapatılan [...]

1 gün önce...

Kilise Caddesinde Yol Çalışması

Kızıltepe ilçesinde yapılan kazılar nedeniyle bozu [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de Cuma Namazı Kılınacak Cami ve Alanlar

Kızıltepe ilçesinde Coronavirus tedbirleri kapsamı [...]

1 gün önce...

Üst üste çıkan yangınlarda ekinler yandı

Nusaybin'e bağlı Girmeli Mahallesinde iki gün üst [...]

1 gün önce...

Sokağa çıkan çocuklar parklara koştu

Mardin'de korona virüs salgını dolayısıyla dışarı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN