Yüz çocuğun yüzünü güldürdüler

Yüz çocuğun yüzünü güldürdüler
22 Mayıs 2020 Cuma Saat 18:25 0

Midyat İşadamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya, Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Atilla Yarış ve önceden tespit edilen 100 yetim ve öksüz çocuğun bayram kıyafetlerini hediye etti.

İstanbul Zeytinburnu daimi meclis üyesi ve Midyat İşadamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya’nın destekleri ve girişimleri sonucu belirlenen Yüz yetim ve öksüz için başlatılan çalışma sonunda minikler yeni kıyafetlerini almanın mutluluğunu yaşadı.

Cumhuriyet Bulvarı üzerinde özel bir işyerinde, koronavirüs tedbirlerine uyarak minin yavrulara bayram kıyafetleri özenle seçildi. Bayram olmazsa da bayram heyecanı yaşamaları gerektiğini belirten hayırseverler, minin yavrularla sohbet etmeyi ihmal etmedi.

Zeytinburnu daimi meclis üyesi ve Midyat İşadamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya “Daha önce değerli ilçe başkanıma hayırlı olsuna gelmiştim ama bu vesileyle tekrar hayırlı olsun. Başkanımızla yaptığımız istişarelerde daha önce yaptı yardımlar vardı. Biz de Midyat İşadamları Derneği olarak Midyat’ta yüz tane ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin giyindirdik, başkanımızla birlikte.”dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Yarış ise “Bu pandemi döneminde, bu hastalıkla mücadelemizde, her zamankinden çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu süreçte, bizleri ve memleketi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz. Yetimleri ve öksüzleri sevindirdi bizleri de buna ortak ettiği için kendisine teşekkür ediyoruz. Her zaman bizler de yanlarındayız, Abdulhakim bey gibi insanlarımızın sayısını Rabb’im çoğaltsın, memleketlerini unutmasılar. Bu memlekette taş üstüne taş koyanlardan Allah razı olsun.”dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli İşadamından Beşiktaş'a 1 milyonluk bağış

İstanbul'da ikamet eden Mardinli İş İnsanı Umut Ta [...]

1 gün önce...

Bu fotoğrafa rağmen virüse yakalandılar

Bir kişi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ko [...]

1 gün önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

14 saat önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

11 saat önce...

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

9 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN