Yüzer: Okunan her kitap, yeni dünyalara açılan bir penceredir!

Yüzer:  Okunan her kitap, yeni dünyalara açılan bir penceredir!
16 Kasım 2018 Cuma Saat 18:00 0

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer, çocukların okuyacağı her kitabın dünyada kendilerine yeni pencereler açacağını belirterek bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Kızıltepe Belediyesi tarafından öğrencilerin talebi üzerine Cumhuriyet ortaokulunda 2 bin 500 kitaptan oluşan bir kütüphane oluşturularak bugün açılışı yapıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Yüzer ve beraberindekiler, kütüphaneyi gezerek kitapları inceledi.

Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Yüzer, öğrencilerin talebi üzerine okulda kendilerine kütüphane açtıklarını belirtti. Yüzer, dinimizin ilk emri oku olduğunu hatırlatarak çocuklara bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Yüzer, "Çocuklarımızın talebi olduğu zaman en çok sevinecekleri kitap, kütüphane talebidir. Biz de 2 bin 500 kitaplık kütüphaneyi okulumuza kazandırdık. Onla yeter ki okusun, kendilerini yetiştirsinler. Biz, devlet, belediye ve kamu kurumu olarak sürekli onların yanındayız, onları destekleyeceğiz. Onların geleceği için ne gerekirse yapacağız. Okuduğunuz her kitap sizlere dünyada yeni bir pencere açacaktır. Ufkunuzu genişletecek ve sizi daha olgunlaştıracak ve hayata daha hızlı hazırlayacaktır. Okuduğunuz her kitabın belki ömrünüz boyunca çok büyük faydaları olacaktır. O yüzden dinimizin ilk emri de oku, hepsinin bol kitap okumasını istiyorum." dedi.

Kütüphanenin açılışına; Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer, AK Parti İlçe Başkanı Aydın Yücedağ, Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdülkadir Gümüş, Kızıltepe Eğitim-Birsen Temsilcisi Mehmet Nur Akkurt, ilçe milli eğitim şube müdürleri, belediye kurum müdürleri, okul idarecileri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

14 saat önce...

Midyat’ta meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı

Mardin’in Midyat ilçesinde hafif ticari aracın odu [...]

1 gün önce...

WhatsApp sohbetlerinde yeni dönem

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulama [...]

1 gün önce...

Dolarda yeni zirve!

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Ekim dolar - euro f [...]

1 gün önce...

Mangal Aşkı, Az kalsın mahalleyi yakıyordu

Derik ilçesinde bir apartmanın çatı katında mangal [...]

21 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN