Zabıta, Hurdacıda logar kapağı aradı

Zabıta, Hurdacıda logar kapağı aradı
28 Ocak 2015 Çarşamba Saat 10:46 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi Atık Su Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Zabıta Müdürlüğü, MARSU'ya ait Kızıltepe'de ki logar kapaklarının sık sık çalışması üzerine Kızıltepe'de ki hurdacıları dolaştı.

Büyükşehir Atık Su Daire Başkanı Hasan Sertkaya ve Büyükşehir Zabıta Şube Müdürü Hasan Çakı'nın da hazır bulunduğu inceleme sırasında zabıta ekipleri hurdalar arasında logar kapaklarının olup olmadığına ilişkin inceleme yaptı.

Büyükşehir Atık Su Daire Başkanı Hasan Sertkaya, çalışmalarının logar hırsızlarını önlemek amacıyla yapıldığını belirterek "Logarların çalınması maddi zarara yol açtığı gibi hem araçlar için hem de yurttaşlar için tehlike arz etmektedir. Bizler maddi zarardan çok halkımız için böyle bir çalışma yaptık. Çünkü açık logar kapaklarından dolayı düşüp yaralananlar olduğu gibi yaşamlarını yitirenler de olmuştur. Bu konuda halkımızın daha duyarlı olmasını ve böyle bir durumla karşılaştıkları zaman bizlere ulaşmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Büyükşehir Zabıta Şube Müdürü Hasan Çakı ise, MARSU Müdürlüğü'nün logar kapaklarının hurdacılara satıldığına ilişkin kendilerine yapmış oldukları başvuru üzerine çalışma yürüttüklerini belirterek "Çalışma kapsamında ilçede bulunan hurdacıları tek tek gezerek inceleme yapmakta ve uyarıda bulunmaktayız. Şayet logar hırsızlığına ilişkin herhangi bir tespite varırsak kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağımız gibi iş yerleri mühürlenecektir" dedi.

Çakı, logar hırsızlığını önlemek amacıyla çalışmalarının sıklıkla yapacaklarının da altını çizdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Deva Partisi Midyat kongresini gerçekleştirdi!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Mardin'de kongr [...]

1 gün önce...

Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İd [...]

22 saat önce...

Vefa borcunu ödemek için memleketine 5 yıldızlı otel yaptırdı

Pandemiye rağmen kendi memleketine 5 yıldızlı otel [...]

19 saat önce...

AK Partili Gençlerde Kongre Heyecanı

AK Parti Gençlik Kolları’nda, 6. Olağan Kongre Sür [...]

1 gün önce...

Koronavirüs Felce Neden Olabilir

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN