Zabıta Koordinasyon Toplantısı yapıldı

Zabıta Koordinasyon Toplantısı yapıldı
20 Haziran 2019 Perşembe Saat 19:25 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığında, İlçe Zabıta Müdürlüklerinin katılımlarıyla koordinasyon toplantısı yapıldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığında, İlçe Zabıta Müdürlüklerinin katılımlarıyla haziran ayı koordinasyon toplantısı, Ulaşım Daire Başkanlığı Toplantı Salonunda yapıldı.

Mardinli yurttaşlarımıza daha rahat, huzurlu ve sağlıklı bir ortam yaratmak için biraraya gelinen toplantıda, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri karar organları tarafından alınmış kararları, emir ve yasakları ile sonuçları izlemekle sorumlu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Artuklu, Nusaybin, Derik, Mazıdağ, Savur, Midyat, Dargeçit, Ömerli ve Yeşilli ilçe zabıta müdürlüklerinin katılımlarıyla koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Kinyaz Köle’nin başkanlık yaptığı toplantıda;

“Kentin düzenini, halkın huzurunu ve sağlığını korumak amacıyla kanun, tüzük ve yönetmenliklerin yerine getirilip getirilmediği konusunda zabıtanın, görevlerini yapması ve yetkilerini kullanması, Kaldırım işgali ve seyyar satıcılar. Gıda denetimi, fırın, lokanta, kasaplar ve tarihi geçmiş ürünlerin denetlenmesi. Çevre kirliliği, kasapların denetimi, dilenciler ile ilgili çalışmalar, esnaflarla iletişim gibi konuların yanı sıra,

Şehir içi toplu ulaşım ile ilgili şikâyetler ve sorunların ilçe belediyeleri ile birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarının yapılması. Toplu taşıma araçlarında klima denetimi ve çocuk işçiliğinin yönelik denetimler” gibi konular üzerinde duruldu.


KAYNAK: BASIN BÜLTENİYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Normalleşme takvimi iddiaları

Türkiye corona virüsü ölü ve vaka sayısında gözle [...]

1 gün önce...

Tarihi çarşı ve sokaklarda tarihi sessizlik

Coronavirus tedbirleri kapsamında 81 ilde Ramazan [...]

1 gün önce...

Depremde evi hasar gören vatandaşa devletin şefkatli eli uzatıldı

Sivrice ilçesinde 24 Ocak 2020'de meydana gelen de [...]

1 gün önce...

Piknik alanındaki tesiste yangın çıktı

Nusaybin ilçesinde Beyazsu piknik alanlarındaki bi [...]

1 gün önce...

Tabiat parkındaki Şelale'de koronavirüs sessizliği

Derik ilçesinde bulunan, 'Türkiye'nin 223'üncü tab [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN