Zabıta, ulaşım ve market firmaları ile ATM'leri denetledi

Zabıta, ulaşım ve market firmaları ile ATM'leri denetledi
25 Mart 2020 Çarşamba Saat 19:52 0

Koronavirüs önlemleri çerçevesinden Nusaybin Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri, şehir içi ve şehirler arası ulaşım firmaları, bakkal ve marketler ile bank ATM önlerinde denetimler yaptı.

İçişleri Bakanlığının ek genelgesi sonrası denetime çıkan Zabıtalar, şehir içi ve şehirler arası toplu taşıma yapan firmalara genelge tebliği yapıldı.

Daha sonra market sahipleri ve bakkallara tebliğ yapan Zabıta ekipleri, vatandaşların uyması gereken kuralların market ve bakkal giriş kapılarına asılmasını sağladı.

Bankalara ait ATM önlerinde vatandaşları topu halde durmamaları konusunda da uyaran Zabıta ekipleri, vatandaşlara evde kalmaları konusunda uyardı.

İçişleri Bakanlığı ek genelgesi şöyle:

"-Tüm marketler 09:00 - 21:00 saatleri arasında hizmet verecek market içindeki en fazla müşteri sayısı müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın (depolar, idari bürolar vb. hariç) onda biri kadar olacaktır.Örneğin marketin müşteri hizmetine sunulan alanı 100 metrekare ise aynı anda içeride en fazla 10 müşteri olması gerekmektedir.Tüm marketler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecekler, içeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirleri alacaklardır. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacaktır. Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacaklar, market girişinde görülecek şekilde bu hususu belirten afiş asacaklardır.

- Tüm şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçları (şehirlerarası yolcu otobüsleri dâhil); araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin %50’si oranında yolcu kabul edecek; araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacaktır."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Unutulmaz bir aşk hikayesi Hasen'e Mala Musa û Hedikê

Kızıltepe’ye bağlı Uzunkaya Köyü vardır. Eski ismi [...]

15 saat önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

1 gün önce...

Bakkalın veresiye defterini bu sefer imam kapattı

Bir din görevlisi, bakkalın veresiye defterindeki [...]

7 saat önce...

Başkan Şahin’den, Kaldırım Müjdesi

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yolların ve k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar