Zabıtalar fazla yolcu denetiminde

Zabıtalar fazla yolcu denetiminde
11 Nisan 2013 Perşembe Saat 11:16 2

Kızıltepe Zabıta Ekipleri, şehir içinde yolcu taşımacılığı yapan halk otobüslerinde fazla yolcu denetimlerinde bulunuyor.

Kızıltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde şehir içi taşımacılığı yapan araçları denetledi. Zabıta müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdikleri denetimlerde araç ve araç şoförlerinin özellikle uymaları gereken kurallar hakkında uyarılarda bulundu.

Belediye hudutları mücavir alan sınırları içinde minibüs, otobüs ve otomobil gibi ticari araçlarla toplu taşımacılık yapan araçların, belediyeden hat ruhsatı alınıp alınmadığı, Şehir içi dolmuşların kendilerine tahsis edilen hat güzergâhlarına riayet edip etmediğin kontrolü ile sürücülerin yolculara iyi davranmaları ve vasıtaları temiz tutmaları, temiz kıyafet giymeleri konusunda uyarıldılar.

Denetimlerde Zabita görevlileri, Hat Ruhsatlarının ibrazı, Fiyat tarifelerinin araç içerisinde yolcuların görebileceği şekilde araç içerisinde asılmasını, Çalışma güzergâhını gösterir levhayı asmaları, verilen tarifeden fazla ücret talep etmemeleri, belirlenmiş duraklar haricinde yolcu almamaları, Trafik kurallarına uymaları ana durakmış gibi ara duraklarda beklemeleri, yolcuları son durağa kadar götürmeleri, gerektiği konusunda bilgilendirilerek şehir içi ulaşım araçlarına kullanan sürücü ve hat sahiplerine uyarılarda bulundular.
Zabıta müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimin ardından şoför ve araç sahiplerini uyararak, kurallara uymaları konusunda dikkatlerini çekerek kurallara uyulmaması halinde her bir madde için ayrı tutanak tutulacağını ve ceza-i işlem uygulanacağını bu kontrollerin sık sık yapılacağına söyleyerek uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağına belirtiler.YORUMLAR :::

  1. hasan
    11 Nisan 2013 Perşembe Saat 21:27 CEVAPLA
    Mardin belediyesi zabıta müdürünü mahkeme de bulabilirsin.Pistte ne işi olur
  2. salvador dali
    11 Nisan 2013 Perşembe Saat 11:50 CEVAPLA
    Mardin Belediyesini de pistlerde görmek isteriz...

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Canlı yayında yöneltilen "Kürtçe" sorusu Acun'u küplere bindirdi:

Konuk olduğu canlı yayında "Survivor'da Ersin Kork [...]

1 gün önce...

İlk Cuma İçin Şükür Kurbanı Kesti

Mardin'de Cuma namazından önce hayırsever bir vata [...]

1 gün önce...

Devlet korumasındaki gençler kamuda kadroya alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Züm [...]

1 gün önce...

Midyat’ta 1 mahalle karantinaya alındı!

Midyat ,Başyurt Mahallesi’ne bağlı Efeler Mezrasın [...]

1 gün önce...

75 gündür yaptığı tek şey bulmaca çözmek

Derik ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN